Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 144
  • 395
  •   1
Отговори
  • Мнения: 391
Темата е провокирана от случка на детска площадка ,където разярен баща нападна дете(10-12г.),което беше само, без родители,защото дразнело неговото дете.Картинката беше много грозна ,не искам да я описвам в детайли.Само ще кажа ,че си беше истински бой ,не някакъв шамар или дърпане на ухо. Та въпроса ми е как се реагира в такива ситуации и какви последствия може да има за човек който се саморазправя с беззащитни деца ,с неконтролируема агресия?

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 10:27 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 28 109
Някой извика ли полиция? А защити ли детето?

# 2
  • Мнения: X
Толкова ли е нямало достатъчно майки да креснат и да го озаптят? Аз бих звъннала на 112 и викала за помощ, без значение чуждо или негово е детето, физически не мога да се намеся. По принцип се изнасям бързо от площадки, където има проблемно дете или простеещи родители, най вероятно изобщо няма да съм там когато възникне подобна ситуация.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Темата е провокирана от случка на детска площадка ,където разярен баща нападна дете(10-12г.),което беше само, без родители,защото дразнело неговото дете.Картинката беше много грозна ,не искам да я описвам в детайли.Само ще кажа ,че си беше истински бой ,не някакъв шамар или дърпане на ухо. Та въпроса ми е как се реагира в такива ситуации и какви последствия може да има за човек който се саморазправя с беззащитни деца ,с неконтролируема агресия?

A ти как реагира ?
Пусна тема ?
Или ?

# 4
  • Мнения: 391
Беше пълно с хора.Всички бяха в шок и не знаеха как да реагират ,което за съжаление все по-често се среща. Намесихме се само две жени .

# 5
  • Мнения: 3 841
Предполагам,че бих се намесила...

# 6
# 7
  • Мнения: 7 325
То че има деца дето си просят боя - има, ама аз лично не бих си и помислила да ударя чуждо дете. То моите не бия камо ли чуждите. В такава ситуация бих звъннала на полицията, още при първото посягане.

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Когато хора които нямат собствени деца видат как човек бие дете си мислят "Какъв ужасен родител! Как може да бие детенцето".

Когато опитни хора с деца видят същата сцена си мислят: "С какво ли това ужасно дете е нервирало така родителя си?"

Изобщо не бързайте да си правите заключения преди да сте наясно с двете страни на въпроса!

Моите 3 деца са много послушни не съм им посягал откакто разбират реч, но съм виждал такива инатливи изродчета, че...

# 9
  • Мнения: 474
Зависи в коя държава се намираш!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 545
Земонти,става въпрос за побой над чуждо дете!
112 е най-уместния вариант.

# 11
  • Мнения: 46 436
zemonti, става дума за побой над чуждо дете.
Дори да приемем, че човек има право да бие детето си (въпреки че не мога), то да удряш дете, което не е твое е абсолютно недопустимо!

...но съм виждал такива инатливи изродчета, че...
Боят е просто израз на безсилие. Родителите не могат да се справят с детето си и затова удрят. Много по-лесно е отколкото да намерят начин да го възпитат.

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Тоест, за теб не е от значение, дали детето е дало истинска причина за да изгърмят бушоните на човека, или го прави защото "било дразнело неговото дете"?

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма такава причина, която да дава право на бой. Реакцията е да възпрепятствате насилника и да сигнализирате.

# 14
  • Мнения: 46 436
Тоест, за теб не е от значение, дали детето е дало истинска причина за да изгърмят бушоните на човека, или го прави защото "било дразнело неговото дете"?

За мен е абсолютно недопустимо да се удря човек, независимо дете или възрастен. Има си органи на реда. Викаш ги, предаваш лицето и натам наказанията за тяхна работа.
Саморазправата е същата като насилието.

Много му е лесно да се прави на велик с/у дете. Интересно, ако го вбеси някой 2 метра с яки мускули дали пак ще му скочи като му изгърмят бушоните?
В тази ситуация би следвало да постъпи като възрастен, не да показва на децата, че когато искат да постигнат нещо трябва да си запретнат ръкавите и да налагат по-слабите от тях.

Общи условия

Активация на акаунт