Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 196
  • 395
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 841
Всъщност наказанието си ще го усетят след време. На такива, които дразнят нарочно и родителите им не вземат мерки това да се промени, рязко ми спада ентусиазма да дам всичко от себе си и те да получат най-доброто. Умните се усещат и търсят начини да се оправят, другите затъват не само при мен.

Така е. Хора с възпитателни дефицити и проблеми със социализацията, имащи образованието за пълна глупост, а културата - за претенция,  винаги закъсват - ако не още в училище, то задължително после в професионалния живот, в личния също...
Всеки си получава заслуженото, рано или късно.

# 226
  • София
  • Мнения: 62 595
а всъщност родителите трябва да го усещат на момента, за да разберат, че нещата  вървят накриво. Дали с глоби, дали с отстраняване на детето от училище за някакво време, ако трябва и с административни наказания, намеса на Закрила на детето и т.н.

# 227
  • Мнения: X
Всъщност наказанието си ще го усетят след време. На такива, които дразнят нарочно и родителите им не вземат мерки това да се промени, рязко ми спада ентусиазма да дам всичко от себе си и те да получат най-доброто. Умните се усещат и търсят начини да се оправят, другите затъват не само при мен.

Така е. Хора с възпитателни дефицити и проблеми със социализацията, имащи образованието за пълна глупост, а културата - за претенция,  винаги закъсват - ако не още в училище, то задължително после в професионалния живот, в личния също...
Всеки си получава заслуженото, рано или късно.
За съжаление, преди да си получат заслуженото, често успяват да сговнят живота на доста хора около тях.

# 228
  • Мнения: 4 841
За съжаление, преди да си получат заслуженото, често успяват да сговнят живота на доста хора около тях.

И това е вярно.
Скрит текст:
Миналата седмица имахме доста голямо събиране по случай 30 години от завършването на осми клас, и мога да кажа, че вече съм една идея по-сигурна - Вселенската справедливост съществува Smiling Imp  Няма никакво разместване на пластовете. Всеки е точно на мястото, което съвсем сам си е завоювал с поведението си.

# 229
  • Мнения: X
А в моя клас се получи точно обратното. Един от най-близките ми приятели, с когото седяхме на един чин в гимназията и който беше страхотно дете, днес е един от най-известните мутрафони в страната. Нямам обяснение какво и защо стана.

# 230
  • София
  • Мнения: 38 498
От моя клас тормозителите станаха нормални хора. Даже синът на единия попадна под ударите на Звездата. Mr. Green

Иначе аз съм против удрянето на деца от учителите. Лично съм се разправяла.
Но съм абсолютно ЗА наказания. Добре измислена, ефективна система от наказания.
Примерно, оценка за поведение, която влияе върху помощите и/или приема в елитни училища.
И "позитивни наказания" - примерно точно на побойниците да се дава отговорност да правят нещо, да пазят нещо, да четат на малките и пр.

# 231
  • Мнения: 2 156
И аз мисля, че предсказуемост невинаги  е възможна. Но съм свидетел как изявени устатковци стават родители на чувствителни деца, които се чудят как да опазят от отворковците в класа им.
По принцип обаче е вярно, че липсата на дисциплина и култура са показателни за развитието на нещата по-нататък.

# 232
  • Мнения: 94
Ами мнозинството от овци винаги надделява

# 233
  • Мнения: 25 611
Детето е на отговорността на учителя докато е в училището. Няма как да го изгони и да остане без надзор. За мен начина е глоби за родителите. Не символични. Хората разбираме когато ни ударят по джоба. За детето полагане на труд.

Кой е казал, че ще остане без надзор? Спокойно може да се организира отстраняването на проблемните ученици в отделно помещение, където да изчакат да свърши часа и да са под надзора на някого – на дежурния учител например. Или да си изтърпят наказанието в директорския кабинет.
Глобяването на родителите е наказание за родителите, не за детето. Или се очаква вкъщи да го набият като последица от глобата? Не става така. Децата трябва да се научат, че сами носят отговорност за поведението си, както и че последствията са си за тях.
Полагането на труд е добра идея, но за жалост също така неприложима у нас днес. Трудът се превърна в нещо много срамно и познавам куп родители, които с удоволствие ще платят каквато и да е глоба, само и само да отърват "златото на мама" от унизителния за него и за семейството му общественополезен труд.
Една забрана за кандидатстване в елитни гимназии и университети с намалено поведение би стреснало повече отроците и техните родители, но това също не вярвам някой да успее да го въведе. Не и докато са в сила делегираните бюджети.

# 234
  • София
  • Мнения: 62 595
кога за последно си видяла в някое нашенско училище да има дежурен учител на разположение? а в директорския кабинет кой ще ги пази? И кой директор ще позволи някакво дете да е в кабинета му самичко? Остава педагогическият съветник, и всъщност той трябва да е човекът, който да се оправя с децата с лоша дисциплина, обаче него го използват да замества и да върши какво ли не, нещо като момиче за всичко. Създадена е абсурдна ситуация, но и по любовному никога нищо не се регистрира. Ако започнат учителите и директорите да прилагат правилника като устав и да нанасят наказанията административно, и се стигне до крайното наказание за преместване в друго училище, родителите ще запоочнат да се стряскат и да се заемат с дисциплинатана децата си в училище. Не може учителят да е само и единствено отговорен, той трябва да има и лостове за въздействия, включително за награди и наказания.

# 235
  • Мнения: 9 052
zemonti е написал, че е в Монреал, ако е същия, оригиналния, а не някой нашенски катун с международно гръмко име ... в другата тема писа , че по професия реди ламинат ... то е ясно в какши среди се движи. Монреал е града в Канада в който на всяка стъпка има просяк и няма скрупули костюмиран тип да се опита да си иъпроси обратно парите за кафето в чашката си от Старбъкс в която тъкмо го е иъпил ... Харесвам градчето.

# 236
  • Мнения: 474
Ти в Монреал ли живееш? Има няколко просяка в центъра - както във всеки център на голям град. Кое му е странното? Все едно аз да напиша, че Прага е град с просяци на всяка крачка. Да, видях и какво? Има къде по-важни и хубави неща да напиша за Прага.  Joy Joy

# 237
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
zemonti е написал, че е в Монреал, ако е същия, оригиналния, а не някой нашенски катун с международно гръмко име ... в другата тема писа , че по професия реди ламинат ... то е ясно в какши среди се движи.
Професия?!?
Аре да ме цитираш, или да се извиниш за лъжата!
Ламинат редя няколко пъти в годината, като допълнителна услуга към сочни клиенти, или за някой от моите имоти.

Монреал е града в Канада в който на всяка стъпка има просяк
Явно имаш впечатления от центъра, където през лятото се стичат всички скитници и социопати от мегаполиса. Типично за всеки туристически град.

Невероятно наивно е да съдиш по туристическия център за град с размерите на 9% от територията на България. На спокойната улица на която живеем през зимата няма даже пешеходци, камо ли просяци  Laughing

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 00:23 от zemonti

# 238
  • Мнения: X
zemonti, пуснал сте си лично снимки водещи до профила ви във Фейсбук, където пише ясно какво работите и прочие. Не е трудно да се провери с няколко кликвания на името.

кога за последно си видяла в някое нашенско училище да има дежурен учител на разположение? а в директорския кабинет кой ще ги пази? И кой директор ще позволи някакво дете да е в кабинета му самичко? Остава педагогическият съветник, и всъщност той трябва да е човекът, който да се оправя с децата с лоша дисциплина, обаче него го използват да замества и да върши какво ли не, нещо като момиче за всичко. Създадена е абсурдна ситуация, но и по любовному никога нищо не се регистрира. Ако започнат учителите и директорите да прилагат правилника като устав и да нанасят наказанията административно, и се стигне до крайното наказание за преместване в друго училище, родителите ще запоочнат да се стряскат и да се заемат с дисциплинатана децата си в училище. Не може учителят да е само и единствено отговорен, той трябва да има и лостове за въздействия, включително за награди и наказания.
При нас децата се водят в кабинета на директора и при педаг. съветник или кансълър при проблеми и след определен брой водения и разговори с детето и с родителите  се назначават специалисти по поведенческа психология за детето в у-ще.

Ако няма промяна то мерките са вече крути и особено ако друго дете е наранено.

# 239
  • Мнения: 11 911
А в моя клас се получи точно обратното. Един от най-близките ми приятели, с когото седяхме на един чин в гимназията и който беше страхотно дете, днес е един от най-известните мутрафони в страната. Нямам обяснение какво и защо стана.

В моя клас- също доста се попреобърнаха нещата.Ние ксто цяло бяхме хубав и силен клас, съвестни деца.Много голяма част се оказаха с разсипан живот.

Чак такава зависимост няма- какъв си бил в училище и какъв като зрял човек.Има хулиганчета, които след 18 узряват, не говоря за някакви престъпници, а просто по_ проблемни.Има и добри деца, на които нещо им се счупва в зряла възраст,

Общи условия

Активация на акаунт