Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 147
  • 395
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 28 109
Дами, защо се занимавате с... хм, да кажем с многоточие? В този форум периодично се появява по някоя звезда от мъжки род, при която джобният тенис не помага.

# 256
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Защо повтаряш едно и също нещо?
Защото не виждам смисъл от дискусия, ако ще подминаваме лесно доказуеми лъжи.

Гледам измествате въпроса към терминология (не била класна, ами учебна стая), към личните ми качества, вампири, просяци...

# 257
  • Мнения: 94
И при мене няма.

# 258
  • Мнения: 94
Лъжите стават истини лесно.
Те измамниците с това се занимават.

# 259
  • Мнения: 24 115
Прочетох първите страници на темата и се питам какво правите, докато дойде полиция? Ако и когато дойде.....
В рамките само на седмица станах свидетел на 2 случая на непредизвикана детска агресия. И се чудя, ако моето дете е потърпевшо дали бих успяла да се сдържа...

# 260
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Синът ми е на 7. Нагледала съм се на какво ли не. Стигнах до извода, че нито простака ще превъзпитам, нито децата му. Та...уча и детето да избира средата си. 
Така се справяме. Просто избягваме подобни места и обстоятелства.
Случвало се е да се намеся, ако стана свидетел на груба и опасна "игра". Винаги вербално, не би ми и хрумнало да посегна на чуждо дете.

# 261
  • София
  • Мнения: 28 109
Аз не бих и не съм се сдържала, когато съм виждала, че има по-сериозен проблем, съм реагирала. Разбира се, това не означава да удрям дете. Между едната крайност – липса на реакция, и другата крайност – насилие от възрастен над дете, има балкан разлика.

# 262
  • Мнения: 19 272
Изчетох до половината, но не мисля, че темата е излишна, ако се обсъжда не конкретната случка, а по принцип. Аз например бих се разкрещяла и бих звъннала на 112, ако видя да бият чуждо дете. Ако по някакъв начин има опасност моето да бъде обект на агресия, бих се изнесла веднага от площадката. Да снимам с телефон нямаше да се сетя.

И аз като г-жа Рамацоти се запитах, ако бащата е як и много вбесен, по какъв начин може да помогне една жена, която е и с дете на площадката. Веднага се сетих за убития работник на магистрала Струма и за нападната от наркоман баба на спирка в София.

# 263
  • Мнения: 5 262
Аз живея в град с трето поколение еманципирани канадки, които вместо да раждат по 5-10 деца като бабите си, се образоват и градят кариера.
Ами, хайде дай пример за мъж, който си е изгледал децата, докато жената е на работа. Познаваш ли такъв - домакин, да кажем. Жените ще ги раждат, а мъжете ще ги гледат. И ще готвят, ще чистят, перат и гладят all week and weekend. Ти би ли направил така? Ако не, какво си се разфилософствал. Laughing

Звучи неприятно, но няй-голям прогрес се постига по време на война, най-голямо спокойствие има по време диктатура, най-голямо уважение има под страх от тежко наказание.
А ти защо тогава живееш в Канада?
Нали се сещаш как звучиш..

# 264
  • Мнения: 9 052
Прочетох първите страници на темата и се питам какво правите, докато дойде полиция? Ако и когато дойде.....
В рамките само на седмица станах свидетел на 2 случая на непредизвикана детска агресия. И се чудя, ако моето дете е потърпевшо дали бих успяла да се сдържа...
заставаш помежду. както е и логично при всякакви сблзсзци . и по филмите го дават не може да не си гледала .

Ли Лу има, има в Германия стана модерно това .

# 265
  • Мнения: 5 262
Ли Лу има, има в Германия стана модерно това .
Е, вие сте се уредили тогава. Да не ви мисли zemonti. Laughing
На мъжете пречи ли им еманципацията?

# 266
  • Мнения: 24 115
Много филми гледате....
Аз питам за реалния живот,този извън бг мама, в който всички имат идеални деца,възпитани и за пример....

Как точно ще задържа агресивен мъж,докато дойде полиция?!

# 267
  • Мнения: 9 052
глупости. пречи. напротив. <Моткат се по алтернативни ленени шалвари , бутат колички, седят край пясъчника , ядат сладоледи ... Нее масово, но се наблюдава тенденция на покачване.

Моя стоя с двете деца по 3 месеца за всяко у дома с платено бащинство и си умря от кеф. То не готви пиле с ориз то не бърса прах ... ама най/вече лайф . снощи ми се обясняваше как му липсвало да си сложи бебето в раницата на гърба и да си направи обиколка в гората и по хълма нагоре и после надолу и да ядат сладолед при италианците ...

# 268
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой никого не може да задържа, докато дойде полиция. Но агресивният не се спира лесно, защото е вече във вихъра на танца, така че при бърза реакция от страна на полицията има достатъчно време, защото цялата случка си има технологично време, агресивният няма всеки път да хукне да бяга, когато разбере, че са извикали полиция. Има хора, натрупва се тълпа, което забавя нещата.

# 269
  • Мнения: 11 737
Изчетох до половината, но не мисля, че темата е излишна, ако се обсъжда не конкретната случка, а по принцип. Аз например бих се разкрещяла и бих звъннала на 112, ако видя да бият чуждо дете. Ако по някакъв начин има опасност моето да бъде обект на агресия, бих се изнесла веднага от площадката. Да снимам с телефон нямаше да се сетя.

И аз като г-жа Рамацоти се запитах, ако бащата е як и много вбесен, по какъв начин може да помогне една жена, която е и с дете на площадката. Веднага се сетих за убития работник на магистрала Струма и за нападната от наркоман баба на спирка в София.

Както писах и по-нагоре:
1. Ще се опитам да спра детето, макар и чуждо, да дразни дете или възрастен. Ако детето застрашава останалите деца с поведението си, не е придружено и не се спира с добро ще го изгоня от площадката. В стария ми квартал щяха да действат по същия начин и останалите майки, в новия - още не знам, но се надявам.
2. Ако се е стигнало до агресия от страна на бащата ще бутна моите да стоят настрана и ще се намеся, опитвайки се да вразумя бащата, за да не стане и по-зле.
3. и през ум няма да ми мине да снимам и да чакам някой да извика полиция.

Прочетох първите страници на темата и се питам какво правите, докато дойде полиция? Ако и когато дойде.....
В рамките само на седмица станах свидетел на 2 случая на непредизвикана детска агресия. И се чудя, ако моето дете е потърпевшо дали бих успяла да се сдържа...

Ако твоето дете е потърпевшо първо се задейства майчинският инстинкт, макар и крещейки по агресора проверяваш и преценяваш травмите по твоето, успокояваш, а след това се разправяш с лекето. Това  ти дава време да размислиш и прецениш по-трезво ситуацията и евентуалните последици при саморазправа, макар и напълно заслужена.
Скрит текст:
Така поне стана с мен, когато едно цигане изрита целенасочено футболна топка в главата на двегодишният ми син. Просто преминавахме през Плиска и спряхме за почивка и да поиграят децата на площадката. Наоколо имаше бяло семейство, което остана безучастно и млади цигани наблизо. Бяхме и с приятелско семейство. Въпреки, че ми се искаше да го набия хубаво прецених, че циганите ще се намесят, ще създам проблем и на приятелите. И се въздържах от физическа разплата, само го наругах. При други обстоятелства, т.е на своя територия можеше и да го ошамаря, ама честно ви казвам.

Общи условия

Активация на акаунт