Kредитна карта на 14 години

  • 12 958
  • 313
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Забелязах, че нашата банка предлага кредитни карти или откриване на дебитна сметка с карта за ученици.
Лично аз виждам само положителни страни :
1. Детето от рано се научава на финансова дисциплина. Примерно слагаш 100 долара на месец в картата и то може да си тегли до 20 долара на ден или да си плаща с картата. То си прави сметката - ако издуха всичко за една седмица после ще кара до края на месеца без пари. До 25 транзакции на месец са безплатни, после - по долар на транзакция. Ще си брои транзакциите само, иначе ще плаща.
2.Няма да се развява с пари кеш да го набият и да му ги вземат или да ги загуби
3. Родителите ще бъдат улеснени - зареждат картата в началото на месеца и не се занимават да дават пари през ден.
4.На сайта на банката може да си проверява баланса на сметката. Може да си я ползва и като спестовна.
5. Научава се да борави с пароли, за да са защитени парите му.

Какво е вашето мнение по въпроса?

# 1
  • Мнения: 46 436
Положително ми е мнението. Предпочитам да няма пари в брой в нея.
Засега ползва неофициално една моя дебитна карта понякога, в която няма големи суми. Но на някои места държат само човека, който е собственик на картата да плаща, затова не става.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 149
Но на някои места държат само човека, който е собственик на картата да плаща, затова не става.
Към моята сметка имам издадена втора дебитна карта, която не е на мое име и с нея няма проблем да се плаща и с проверка  на човека. Издадена е на пълнолетно лице и не съм се интересувала дали ще издадат и на непълнолетно.
Но си спомням, че преди известно време из пресата писаха за една софийска гимназия, която съвместно с банка предлагаше издаване на карти на учениците си. И реакцията на родителите не беше съвсем положителна по отношение на инициативата на училището.

# 3
  • Мнения: 18 684
За ученици най-добре дебитна карта. Кредитната карта кара и доста възрастни да злоупотребяват.

# 4
  • Мнения: 4 188
Предпочитам кеша. Обичам шепота на водните нишки. Мисля, че тийна трябва да има допир с банкноти, за да цени стойността им. През карта е някак неустановено. Моята събира в буркан банк. Онзи ден ги осребри - 102 лева, и беше мнооого удовлетворена от труда си. Опитвам се да я науча да цени парите и да оперира добре с тях. Няма по - голям кеф да броиш кинти Joy И да ги държиш в ръка. При картата го няма това усещане, чакаш само да пусне, без да се замисляш от къде идват. Дали се изразих добре newsm78

# 5
  • Мнения: 46 436
За ученици най-добре дебитна карта. Кредитната карта кара и доста възрастни да злоупотребяват.
Злоупотребяват, ако няма лимит.
Иначе не виждам разлика м/у дебитна, заредена със 100 лв. и кредитна с лимит 100 лв., освен че на някои места дебитната е неизползваема.

Mrs Jan, за пълнолетно лице може, но за деца правят проблем. В Билата поне Simple Smile иначе по аптеки и др. магазини съм я пращала и минава свободно.

валерЯн, това си е някакво твое усещане. Децата са израснали със съвсем различни. Детето ми знае, че заплата идва в банката и по картите после, та много добре е наясно откъде идват  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 188
Мисля, че детето се учи да харчи практично с пари кеш. Днес имах много неприятен разговор с нейна приятелка, която се опитва да настрои съучениците срещу моята, защото тя разполага кеш. Много неприятен разговор.

# 7
  • Мнения: 46 436
Подобни родители ще си намерят за какво да се хванат, ако не е за парите, ще е нещо друго.
Ти за твоето дете имаш право да държиш да е с кеш.
Аз предпочитам карта от гледна точка на сигурността. Картата и да я изгуби докато й налучкат пина ще я блокираме, ако е с кеш, загубеното си е загубено. С кражбата въпросът стои по същия начин.

# 8
  • Мнения: 4 188
НСЧ, извинявай, че ти опонирам, но с пари кеш ще отърве боя Peace Вземат 50 кинта и са доволни и я оставят. Ако има само карта ще я бият от яд, че няма кеш Peace А може и друго да се случи освен боят, нали #2gunfire #2gunfire

# 9
  • Мнения: 46 436
Очевидно не си ставал жертва на обир - грабват чантата и бягат, не си говорите, нито се биете. После като стигнат безопасно място разглеждат плячката. През това време картата вече е блокирана.

# 10
  • Мнения: 4 188
Очевидно не си ставал жертва на обир - грабват чантата и бягат, не си говорите, нито се биете. После като стигнат безопасно място разглеждат плячката. През това време картата вече е блокирана.
Как ще е блокирана, като телефонът ще е в откраднатата чанта newsm78 Докато намери от къде да ми се обади, за да блокирам картата #Crazy ще съм обзавел два апартамента newsm78

# 11
  • Мнения: 46 436
Всеки на улицата има телефон, със сигурност ще услужи при такава ситуация Simple Smile
Не могат толкова бързо да я източат.

Но пак ти казвам, нямам за цел те убеждавам, ползвайте си кеш, споделям само защо аз предпочитам карта.

# 12
  • Мнения: 4 188
С карта не се усеща стойността на парите. Друго е да четеш стинките за сладолед.  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 4 222
Твърдо за електронните пари. По-бързо, по-удобно и по-хигиенично.
Децата ми с научени още от тийн възраст да ги ползват, имаха разумен седмичен лимит. Сега плащат дори дребни неща с нея- таксита, доставка на храна /има отстъпки за плащане с карта/, билет за метро.
Ползват мобилно банкиране, 21-ви век сме все пак.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 913
За съм за дебитна в началото. Но и джобни в брой им трябват - в разни кафета и павильончета няма ПОС терминал.
Преди може би 10 - 12 г. в ПИБ вадеха дебитни карти на деца над 14 г. Изискването беше да имат лична карта и родител да открие сметката.
Дъщеря ми много искаше и извадихме карта.Нейни съученички си получавали в тях стипендиите.  Зареждах я с определена сума, тя също си влагаше там събраното от баба и дядо по празниците.
И до сега си я има картата, но май не я ползва.

Общи условия

Активация на акаунт