E sky в черният списък

  • 2 570
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Евтини билети от Ryanair, ама за съжаление закупени през E sky. Закупих билет и много екстри който ми беше казано че няма нужда, а се наложи да се закупят. Да спестиш като не запазиш места и разбира се системата ви разхвърля из целият самолет. Служителите им обесняват че ви слагат заедно, да ама не и се налага да си купите места в последният момент. Тъкмо ти казават че има по 6 евро място и хоп, а то било резервино и хоп айде по 8 евро.  На сайта на Райнеар и сега мога да закупя по ефтини билети. Ако бяха ми разяснили схемите да закупя в началото билети нищо нямаше да кажа, но служителите ми казваха, че системата при закупени 3 билета ни слага заедно, е да сложи ни заедно 8, 9 и 2Х  Това за тях е заедно в един самолет.
След завършването на последното плащане реших да видя в сайта на Ryanair местата от 6 евро си бяха свободни.

НИКОГА ПОВЕЧЕ E SKY.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 1
  • Мнения: 2 477
Tц,тц,то много сте се охарчили ,цели 2 Е? Та,за къде летяхте за 8 Е,ако не е тайна?

# 2
  • Мнения: 18
Tц,тц,то много сте се охарчили ,цели 2 Е? Та,за къде летяхте за 8 Е,ако не е тайна?



8 евро е запазването на 1 място в едната посока. А цената на билетите беше 450 евро  а вече стана 500 евро със запазване на места. Това е и цената на билетите днес директно от авиокомпанията. Първоначално запазването на място е 3 Евро. А директно от компанията си влизаше и запазването на местата. А за 8 евро ако си се размечтал и вечеря няма.

# 3
  • Мнения: 2 477
Пишеш за евтини билети? Или нещо не съм разбрала?

# 4
  • Мнения: 18
Пишеш за евтини билети? Или нещо не съм разбрала?


Да трябваше да са евтини. Цена от 165 евро до Барселона си е добра за отиване и връщане и с доп. багаж 20кг. Поне за мен, ако има и по евтино явно още съм се набутал. Проблема че едно ти казват, а накрая друго излиза. E SKY явно че си гледат да си заработят евро по евро и так 50Евро за уж екстри.  ЕКстрите са да съберат едно семейство на едно място един ред. Защото бяха ни пръснали на 8, 9 и 23 ред из самолета.

# 5
  • Мнения: 148
165E  с багаж до Барса е доста добра цена,аз затова само от сайтовете на авиокомпаниите купувам,чекирам се и не се занимавам.

# 6
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Никаква вина нямат Ескай. Просто Райън Еър си смениха политиката тихомълком. Аз също продавам техни билети, до преди 2-3 седмици, ако чекираш всички пътници в една резервация заедно ги слагаше автоматично един до друг. Вече не е така. Няма информация от авиокомпанията към агенциите и клиентите изпратена, така че нищо чудно и колегите да са били изненадани.
Вече е така или си взимаш/ плащаш място още при купуване на билета или сте пръснати из самолета и си плащаш при чекиране за съседни места.
Аз съм туристически агент, продавам билети - самата аз си доплатих за места преди седмица.

# 7
  • Мнения: 18
Да разбира се нямат вина, аз не плача за заплащане на местата. Оплаквам се че имаше места уж по 6 евро а накрая платих 8 евро. Цената за място през E sky първоначално беше 3 евро. Можех да платя 18 евро, а накрая платих 24 + 12 =36 евро.   Ако се отиде на сайта на Райън Еър си избираш местата без доплащане. Дали има нужда да се ползва агенция?  А да казаха ми че теефоните на Райън Еър  са много скъпи. Simple Smile Само че като си уредиш всичко не знам дали има нужда да им звъниш. Отделно вече има интернет Е mail така че не знам, каква е ползата от агенции който само те товарят с такси.

# 8
  • Мнения: 4 234
Аз пък се чудя, какъв ви е проблема да си купувате директно от авиокомпанията? Пак същите екстри ще трябва да изберете и да си ги платите, само че като ползвате Ескай ще платите малко комисионна на Ескай, те безплатно не работят... Та каква въобще логика сте имали да ги вземете от Ескай? Те или трябва да ви обяснят за екстрите и да ви питат какво искате, тогава ще загубите същото време като да си купите билета сами, или те сами да решат какво да вземат и така вие сте недоволни...
А цените на местата се променят - ако купиш места със билета са по-евтини, ако вземеш в последния момент са по-скъпи. Та и тук не са виновни Ескай.

# 9
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Туристическите агенции не работят безплатно. Ескай си имат такса за услугите. Вие сте ги избрали и сте се съгласили с техните условия.

# 10
  • Мнения: 18
Аз пък се чудя, какъв ви е проблема да си купувате директно от авиокомпанията? Пак същите екстри ще трябва да изберете и да си ги платите, само че като ползвате Ескай ще платите малко комисионна на Ескай, те безплатно не работят... Та каква въобще логика сте имали да ги вземете от Ескай? Те или трябва да ви обяснят за екстрите и да ви питат какво искате, тогава ще загубите същото време като да си купите билета сами, или те сами да решат какво да вземат и така вие сте недоволни...
А цените на местата се променят - ако купиш места със билета са по-евтини, ако вземеш в последния момент са по-скъпи. Та и тук не са виновни Ескай.

Е това ми беше грешката, че съм си мислел че уж купувам директно. Лошото е че Е Sky след въпроса че са купени заедно местата ме уверяваха че местата ще са заедно. Прип оложение че ме информират че иам шанс да не сме заедно аз щях да купя рано местата по 3 евро а не в последният момент за 8 евро. С това че ме излъгаха че местата за 6 евро са заети ,ме изнудиха да купя и по 8 евро 3 места. В последствие като отворих директно сайта на Ryanair се оказа че местата са все още свободни. Това са услугите на E sky.

# 11
  • Мнения: 964
Хубаво  е че отчитате грешката си, но имайте предвид, че местата излизат с една цена при резервация (каквато симулирате на сайта), а при добавяне към вече закупен билет е друга (по-висока). Същото важи и за багажа.

# 12
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Разбирам, че не сте доволни от крайната цена, но категорично агенцията няма никаква вина и не е за черен списък.

Общи условия

Активация на акаунт