Натоварват ли ви върнали се от чужбина (за ваканция)?

  • 61 417
  • 1 466
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Темата е предизвикана от изказване на съфорумка. Тя споделя, че й е досадно и много изнервящо да се вижда със завърнали се за ваканция в България приятели или роднини.
Мога да се изкажа като завръщаща се - много ми е прияно да се видя с приятели и роднини. Естествено, спазва се техният ритъм, защото са на работа и си имат и други ангажименти. Наясно съм, че планетата не спира да се върти, защото аз съм се прибрала за две-три седмици. От друга страна смятам, че иманно защото времето е много ограничено би трябвало всеки да направи някакъв компромис, ако наистина сме близки и си липсваме. Аз най-често правя събирания в заведение ( нямам апартамент в България, не и в София) и гледам да се видя с повече хора наведнъж. Тези срещи са ми много приятни и бях доста огорчена да прочета колко досадно е за някои хора да се виждат с почиващи от чужбина.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Само една приятелка имам, живееща в чужбина и винаги ми е много приятно да се видим. Лошото е, че последните няколко пъти времето ни е много недостатъчно, тя си има и други ангажименти, иска да се види с много хора, аз пък работя, имам си моите задачки и така. Но да ме натоварва е просто абсурд.

# 2
  • Мнения: 3 867
Натоварва ме. Точно заради очакването, че за кратко време трябва да се смогне с виждането с всички, и вместването в гъстата програма. Нито виждането става "качествено", нито програмата приятна, остава само горчив привкус. Затова се виждаме, когато аз ходя по техния край. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 22 036
Ти сериозно ли пускаш тема за подобна глупост?
Видно е, че повечето хора се дразнят от всички, решили да живечт в чужбина, но предполагам си зависи от кръга ти.
Аз близки роднини почти нямам, а приятелите ми и познатите ми се радват да се видим и не мисля, че сме се променили много, а и поддържам комуникация с тях непрекъснато. Ако имат време, а те винаги намират, се виждаме.
Аз планирам пътуванията си поне 6 месеца по-рано и не е трудно да си напаснем графиците.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 199
Имаме един чичо Хари, когото всички обожаваме. Тази година няма да идва и ни е много мъчно.
Като дойде, Земята спираме за него. Ако желае, спи у нас.
С удоволствие бих пила бири с приятели от чужбина също.
Наскоро пих кафе с една приятелка от Швеция.
За мен/нас е приятно разнообразие, а не досада.

# 5
  • Мнения: 474
Има някакъв проблем ли, че съм пуснала тема? Не си длъжна да пишеш, коментарите ти не ме интересуват, освен ако не са по темата.

# 6
  • Мнения: 22 036
Ами коментарът ми си е по темата. Извади си нещото от някъде и чети с разбиране. Постът ми не беше заяждане.

# 7
  • Мнения: 3 867
Всъщност, ако ни събират всички познати на заведение с цел да се види с всички става досадно, да. Стига всички да не са една обща компания все пак. Ако се видим поотделно е по-различно, но рядко има такава опция, все и някой друг е дошъл. Когато аз се прибирах навремето не съм правила нарочни за целта срещи.
Хората са различни, ти си познаваш приятелите. Ако те се чувстват добре на сбирките, не го мисли.
Не забивайте темата в друга посока. Няма общо с киселото грозде и мразенето на отишлите някъде си. Аз самата съм била достатъчно време от другата страна.
ПП. Изключително невъзпитано е да наречеш на някой темата/терзанията/въпросите - глупост ей така, от воле.

# 8
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
Ако толкова някой няма време или желание, просто няма да се видят, какво значи да ги натоварва...  Натоварване има, ако човека ти е неприятен и не искаш да го виждаш, независимо дали е дошъл от чужбина или си е в България.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нямам такива приятели като авторката на темата, значи никой не ме натоварва.

# 10
  • Мнения: 22 036
Всъщност, ако ни събират всички познати на заведение с цел да се види с всички става досадно, да. Стига всички да не са една обща компания все пак. Ако се видим поотделно е по-различно, но рядко има такава опция, все и някой друг е дошъл. Когато аз се прибирах навремето не съм правила нарочни за целта срещи.
Хората са различни, ти си познаваш приятелите. Ако те се чувстват добре на сбирките, не го мисли.
Не забивайте темата в друга посока. Няма общо с киселото грозде и мразенето на отишлите някъде си. Аз самата съм била достатъчно време от другата страна.
ПП. Изключително невъзпитано е да наречеш на някой темата/терзанията/въпросите - глупост ей така, от воле.

Глупост е повода за темата, а не темата, а и очевидно не е от воле, щом съм прочела и поводът за темата.

# 11
  • Мнения: 2 681
Не, не ме натоварват.
Ако искат да се видим и е след работното ми време - веднага се съгласявам. Няма значение къде - у нас, у тях, в заведение, на пейка в парка.
Ако искат през деня - или в обедната ми почивка, или да заповядат в работата.
Сама в стая съм там, не пречим на колегите.
Живяла съм в чужбина. С времето връзките изтъняват. Хората тук намират други близки, други контакти.
Понякога се отдалечаваме един от друг.

# 12
  • Мнения: 3 867
Down Under, тези неща се дискутират на лични. Щом пуска нещо-за нея не е глупост. И ако някой го нарича глупост, или и е роднина и я познава отлично, или е неуважение към чувствата, мислите, впечатленията и усещанията и.
Поводът и е бил достатъчен, за да породи желание да попита. Ето-аз съм изказала мнение кога ме натоварва подобна среща. За нея може да е полезно.

# 13
  • Мнения: 22 036
Down Under, тези неща се дискутират на лични. Щом пуска нещо-за нея не е глупост. И ако някой го нарича глупост, или и е роднина и я познава отлично, или е неуважение към чувствата, мислите, впечатленията и усещанията и.
Поводът и е бил достатъчен, за да породи желание да попита. Ето-аз съм изказала мнение кога ме натоварва подобна среща. За нея може да е полезно.

Както казах, не съм казала, че нейната тема е глупост, а че изказването на потребителката, породила темата е такова и следователно не виждам, защо се тормози. Хейтъри винаги има.
Изказах си и аз мнението. Не виждам какво те дразни.

# 14
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Аз съм в ролята на прибиращата се от чужбина. Винаги казваме от рано кога ще се прибираме, за да имаме шанс да се видим въобще с някого. Но опитът показа, че хората, които въобще са в София през лятото, логично  са си на работа, в следствие на което можем да прекараме време с приятелите си само вечер, след работа. Приятно е, но колко можеш да се нарадваш на някого за 2-3 часа вечер, и то в най-добрия случай?! Пък и всички сме с малки деца, които по това време са вече уморени, не става. Никой не е виновен, просто фактите са такива.
Затова миналата година взехме стратегическото решение да не се мъчим да улавяме така  хората след работа. Вместо това отиваме за цялата отпуска на някое хубаво, не твърде далечно от София място - Велинград, Хисаря.. - и казваме на време на близките си, така че, който може и иска, да си резервира също стая за ден/два/пет, колкото може, или поне да мине на път за към морето покрай нас. Оказа се много сполучливо решение. Разбира се, няма как да очакваме всичките ни приятели да се стекат на специална аудиенция само заради нас, но няколкото семейства, които успяха, с тях се видяхме напоително, хубаво, трайно. Беше виждане не за споделяне на спомени, а за изграждане на нови такива, а това е по-важно! Хем ние имахме време, хем децата ни реално се запознаха и създадоха приятелства, случиха се весели истории, за които да си спомняме с удоволствие, и които да разказваме.
Така че, от гледна точка на другата страна - да, бързи срещи, вместени някак в натовареното ежедневие, наистина са натоварващи, и наистина оставят неприятен привкус, защото не ни дават възможност да се видим на спокойствие, да споделим, да поговорим, да изживеем нещо заедно. Те само правят възможно обозначаването, че сме още живи и здрави, и, дай Боже, щастливи. Но с ръка на сърцето трябва да кажа, че ги предпочитам пред никакви срещи! Пък нека дойде само този, които би желал.

Общи условия

Активация на акаунт