Натоварват ли ви върнали се от чужбина (за ваканция)?

  • 61 584
  • 1 466
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 7 519
Ами нормално е! И аз да живея на м. айната си и да имам само 3-4 седмици отпуска и аз нямаше да си ходя всяка година. Като живееш толкова далеч не си заслужава да даваш толкова много пари за 2 седмици и наистина ти е по- изгодно да ти идват на гости, вместо ти да ходиш.

# 1 336
  • Мнения: 3 480
Кика, първо ти имаш много повече ваканция от нас. Нашите ваканции са по 2-3-4 седмици годишно.

 Второ ние живеехме в чужбина, но всичките ми близки почти бяха там (майка, брат, снаха, племенници, леля/чичо, братовчеди, приятели). Всички са млади и под 58 годишни Simple Smile В това е явно разликата.

Доста се е изписало и интерпретирало некоректно в няколко страници. (Нямам предвид Контеса).

Радвам се, че kikamora има над месец почивка на година. Не живеем в социална Швеция, живеем в Англия, където повечето работещи имат 20+дни ваканция. И не сме на 6-часов работен ден. ММ е селф, може да вземе и повече и от време на време си взима някакви дни, но предпочита да си ходим заедно. Хубаво е, че мислиш за родителите си и се наслаждаваш на времето, прекарано с тях. Ние направихме избора децата ни един ден да не изкарат висше в България и после да се чудят за какъв им е тая диплома. Моето следване го промениха в 4-и курс и просто казаха няма да завършите такива, ще завършите друго.
За не знам кой път ще повторя, че е прекрасно, че някои съфорумки имат добър живот, сигурно и аз щях, където бях навремето, но по стечение на обстоятелствата заминах. И когато ходим на почивка, винаги взимаме децата. Как живеят хората в малките градове обаче? Не всички има собствен, развит бизнес и добра работа в голяма град.

За информация много селф имплойд докарват доход над 100 хил. и повече, нищо че някои от тях не са учили в университет, не са от изброените професии. Имам познати българи със строителни фирми, които надхвърлят този доход. Да, и те си взимат максимум 3-4 седмици отпуск, иначе губят клиенти.
Направете справка за различните съсловия в Англия, вече не е традиционното разделение  ти си бояджия, затова си работническа класа. Нищо, че си спечелил някой договор с фирма за 2г., която то плаща да свършиш работата. Много такива са подизпълнители на големи фирми, с утвърден бизнес, много служители и изкарват добри доходи.

Отделно лекарите, зъболекарите и зъботехниците в частните клиники изкарват доста над 200.

И нашите родители, когато напуснахме България бяха млади и здрави. Идваха многократно. Взимали сме ги и на екскурзии и ваканции. с нас. Направете изчисление на колко години са родителите на хора в 40-тте си години, ако не са ни създали на 20. Болестите се случиха в последствие. Недай си боже никой да се разболее от тези болести в България - млад или стар. Някъде другаде написах, че изпращаме на нашите пари, за да могат да живеят "нормално" дори в болест, да не се лишават от пресни зеленчуци и плодове, храна, лекарства, грижа, ремонти по жилищата. Пенсионерите в България са в много неизгодно положение, всеки го знае.
Никой не може да предвиди в кой момент от какво ще се разболее, колкото и здравословно да живее, но за това не се мисли предварително. Тук покрай сделките направихме завещания и т.н. иначе кой би помислил предварително за това?

Не на последно място плащаме за цялото семейство здравни застраховки и такива за зъболекар, които като сума въобще не са малко.

Във Влас е хубаво, да, с разликата, че е доста пренаселено и се чува повече руска, отколкото българска реч.

Самата тема е зададена с негативизъм - думата "натоварвам", която провокира всички да се оплачат. Авторката е можело неутрално да я формира като "Какво мислите за ... " или "Как ви се отразява връщането на ...". Очаквали сте да има и контра изказвания предполагам.

За 2-те хиляди паунда за самолетни билети - това не е сума за почивка, това е сумата само за самолетните билети. Някой пита Райнер не пътуват ли до Бургас - тц. Пък и те са още по-зле от Уиз наред с Монарх. Инцидентно има чартъри на други компании, които не са редовни и не винаги са удобни за нас като дати.

Сега за 100-те. На чужд гръб е лесно да правите сметка. С тези пари сме купили имотите в Англия (не става въпрос за България, някой пак недочел). Уточнявам, че в момента най-евтината къща тук в недобро състояние е минимум 300 лири. Има си различни данъци и разходи по купуването. За да ремонтираш тази къща и да пуснеш хора са необходими нови 70-80 минимум, плащаме данък и за тези имоти, всяко нещо, което се развали трябва да се поправи, плаща се и труд на работници и т.н. Там отиват и парите на мм. Лондон и околностите са скъпи градове. Оставям разходите за спорт на децата, но когато някое от тях е на състезание, разходът по пътните и престой на родител, който иска да види детето си да се състезава не се поема от клуба.

И много други разходи, според вкусовете и хобитата ни.

Мога да напиша ферман за какво си харчим парите.



Последна редакция: вт, 15 авг 2017, 08:42 от Stardust@

# 1 337
  • Мнения: X
Аз пък преди няколко месеца с Райънейър отидох до Англия и се върнах срещу колосалната сума от 30 евро, даже без няколко цента. Кое им е по-злето от Уизейър? Че имаш право на две чанти ръчен багаж, от които едната е с доста приличен размер ли? Моята беше сак като чувала на дядо Мраз, даже едва го влачих.

Стардъст, всички имаме родители и в една или друга степен се грижим за тях. Майка ми е на 70 и прекарва три месеца годишно при нас, откакто остана сама. Някои имаме и пораснали деца в България и не като да им пращаме само поздрави за РД и Коледа. Искам да кажа, че не знам защо се обясняваш.

# 1 338
  • Мнения: X
Аз пък преди няколко месеца с Райънейър отидох до Англия и се върнах срещу колосалната сума от 30 евро, даже без няколко цента. Кое им е по-злето от Уизейър? Че имаш право на две чанти ръчен багаж, от които едната е с доста приличен размер ли? Моята беше сак като чувала на дядо Мраз, даже едва го влачих.

Стардъст, всички имаме родители и в една или друга степен се грижим за тях. Майка ми е на 70 и прекарва три месеца годишно при нас, откакто остана сама. Някои имаме и пораснали деца в България и не като да им пращаме само поздрави за РД и Коледа. Искам да кажа, че не знам защо се обясняваш.

# 1 339
  • Мнения: 7 519
Голяма каша в главата ти Wink.

# 1 340
  • Мнения: 3 480
Да е жива и здрава майка ти, пожелавам го на всеки.
Нашите си идваха за месеци, веднъж нашите, сами, на мм до преди няколко години.

Наистина има евтини билети с тях, и с райн, но не и лятото в периода на лятната ваканция до Бургас.

# 1 341
  • Мнения: 7 519
Аз пък преди няколко месеца с Райънейър отидох до Англия и се върнах срещу колосалната сума от 30 евро, даже без няколко цента. Кое им е по-злето от Уизейър? Че имаш право на две чанти ръчен багаж, от които едната е с доста приличен размер ли? Моята беше сак като чувала на дядо Мраз, даже едва го влачих.

Стардъст, всички имаме родители и в една или друга степен се грижим за тях. Майка ми е на 70 и прекарва три месеца годишно при нас, откакто остана сама. Някои имаме и пораснали деца в България и не като да им пращаме само поздрави за РД и Коледа. Искам да кажа, че не знам защо се обясняваш.
Редовно пътувам и с едните и с другите и не виждам проблем? Това са линии които изпълняват не по дълги от 4-5 часа полети, а за такъв полет какво ти трябва? Може би някои искат да им сервират хайвер и шампанско Simple Smile.

# 1 342
  • Мнения: X
Голяма каша в главата ти Wink.

В моята ли, бре?Sweat Smile

Скрит текст:
На онова място не се видяхме, но сега като си в България ако не се видим сме за бой. Sweat Smile

# 1 343
  • Мнения: 10 999
 Стардъст  темата е с какво ни натоварват емигрантите. Ами с това, че ни критикуват. То е ясно, че където и да избереш да живееш, все се бориш. Няма нужда да се оправдаваш. Не ти харесва бг, ми не си идваш. Никой те не кара насила. Ние си живеем тук, на нас си ни е добре. Сега ако ви е яд, че някой друг си е добре, това е друга тема.
Мен емигрантите не ме натоварват. Не се виждаме. В момента живота ми е изцяло зает с децата и работата. Нямам време да се виждам с когото и да било, нямам и желание. Гледам снимки във фейса, харесвам ги и дотам. Емоции хора извън семейството ми не предизвикват.

# 1 344
  • Мнения: 10 999
Интересно ми е дете на емигрант защо предпочита да живее в бг. Не се заяждам. Само ми е любопитно.

# 1 345
  • Мнения: 7 519
Голяма каша в главата ти Wink.

В моята ли, бре?Sweat Smile

Скрит текст:
На онова място не се видяхме, но сега като си в България ако не се видим сме за бой. Sweat Smile
Твоята макар и изрусена все още си е ОК Simple Smile
Говорех за звездния прах. Толкова дълъг и объркан пост не бях чела отдавна. Имах чувството, че нишката на мисълта и се беше скъсала още след първото изречение.

# 1 346
  • Мнения: X


Наистина има евтини билети с тях, и с райн, но не и лятото в периода на лятната ваканция до Бургас.



Е аз преди месец купих билети на Уиз за днес и доста евтини бяха. Чекираният им багаж не е евтин само, но цената на билетите компенсира. А за след две седмици билетът от Лондон Лутън до София струва 17.50 паунда.

Скрит текст:

# 1 347
  • Мнения: 3 480
Проблемът, кикамора е, че лятото си вдигат цените заради туристите и не са толкова нискоб/джетни.
Ние отделно платихме куфарите, не бяха вкл/чени в цената на билета.
Доста често полетите им закъсняват и те държат в неведение какво се случва.

За 3-4 часов полет до друга точка на Европа не винаги има проблеми.

След две седмици започва училището в Англия  е логично цените да паднат.
Високи са по време на ваканциите, от май нататък. Особено за Бургас.
За София никой не спори. За там летят и Бритиш Еруейз, както и Изи. Избор бол.
Нашите билети ги купихме в последния момент по време на ваканцията, без вкл/чен багаж и доста малък размер ръчен багаж.

# 1 348
  • Мнения: X
Интересно ми е дете на емигрант защо предпочита да живее в бг. Не се заяждам. Само ми е любопитно.

Кое е това дете?
Всеки си има неговите причини да предпочита едно или друго място за живеене. На една моя приятелка детето така и не свикна във Франция. Даже направо зле се чувстваше. Сега е пораснала жена вече, върна се в България, студентка е и казва, че е много щастлива. Други деца на имигранти, които да предпочитат да живеят в България не знам. Моята дъщеря предпочита да живее където е по-лежерно и леко, според ситуацията. Синът ми голям патриот беше и отказа да дойде с нас, но сега с приятелката си активно планират да се местят да живеят на друго място.

# 1 349
  • Мнения: 10 999
Ами ето значи има хора, които предпочитат бг. Аз останах с впечатление, че твоето дете е в бг при условие, че вие сте в чужбина и за това попитах.

Общи условия

Активация на акаунт