Шампоан за падаща и изтощена коса

  • 3 091
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
 Моля, препоръчайте ми шампоан, маска и балсам за падаща и изтощена коса. След раждането е нещо ужасно. Ще бъда благодарна!:kiss:KissKiss

# 1
  • Мнения: 3 157
Това е от хормоните,с шанпоан едва ли ще го спреш.Приемай витамини-тези,които са за бременни,стават и за кърмещи.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 941
Моля, препоръчайте ми шампоан, маска и балсам за падаща и изтощена коса. След раждането е нещо ужасно. Ще бъда благодарна!:kiss:KissKiss

Витамини и хранителни добавки! Питай в аптеката.

# 3
  • Мнения: 94
Vichy Dercos или Neogenic има и ампули за косопад, ползвам ги и съм доволна. Витамините не съм ги спирала, не помагат.

# 4
  • Мнения: 979
При менопаузата е същото, хормони. Вземам витамини за бременни, същото.

# 5
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Vichy Dercos или Neogenic има и ампули за косопад, ползвам ги и съм доволна. Витамините не съм ги спирала, не помагат.

Neogenic са отвратително скъпи и при мен нямаха никакъв ефект, по-обикновените ампули на Виши Dercos са много по-добри.

# 6
  • Мнения: 336
От опит мога да ти кажа, че си трябва търпение и грижи - маска на косата всяка седмица (препоръчвам домашни), маслени бани ( с рициново, бадемово, кокосово масло, арганово масло ... в смес или поотделно), да продължаваш с приема на витамини (ако не кърмиш си вземи специален комплекс за коса), използвай подхранващи серия продукти (не съм го използвала, но съм си набелязала след този който имам шампоан на Khadi), ако не се боядисваш може да подхраниш косата си с индийски билки и безцветна къна (при мен къната помогна много), прави си лек масаж на скалпа всеки път когато си правиш маска и си миеш косата, пий достатъчно вода, ако не кърмиш може да използваш няколко капки етерично масло от розмарин или лавандула в маската или шампоана (стимулират растежа), сега е топло ... суши косата на слънце и намали максимално използването на преса, ако се боядисваш опитай с безамонячна боя.  И най-важното е търпението. Няма как да се възстанови бързо и лесно косата, особено когато са намесени хормони и не се „понаместят”.
П.с. Пробвала съм различни серии за този проблем, но просто не помогнаха, докато не спрях да кърмя. При мен стана бавно и с доста грешки и бързане, което забави възстановяването на косата ми. Но с горните съвети нещата вече са различни. Успех.

# 7
  • Мнения: 442
Препоръчвам ти и да обърнеш внимание на храненето, организмът има нужда от витамини и ценни вещества.

# 8
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Препоръчвам ти и да обърнеш внимание на храненето, организмът има нужда от витамини и ценни вещества.

Храненето не е панацея, нито витамините, когато става въпрос примерно за дехидротестостерон, който буквално разрушава луковицата на косъма. При сериозен косопад, оредяване, оплешивяване и да ядеш само ябълки - ефект 0! Друг проблем могат да са микозите - гъбички, които прецакват скалпа и пак в резултат на това - косопад. Витамините и в тоя случай са безполезни. При силен стрес, депресия и пр. - организмът произвежда големи количества норадреналин, отново се ръси коса. Има и още много причини, момичета, не е толкова просто да се открие проблема и да се реши.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Бих препоръчала изследвания на калций и витамин Д, задължително и на хормоните на щитовидната жлеза.
От козметичните продукти няма да има голяма полза, особено щом косопадът е на хормонална основа.
Въпреки това може да помогнат,макар и в малка степен,продуктите на Ревалид и Фитовал.Казвам го от личен опит,нямах 30 години,когато претърпях операция за премахване на матка и яйчници,както се сещате едно от последствията беше много силен косопад и част от загубената коса така и не се възстанови.
След раждането обаче нещата са по-различни,би трябвало косата в един момент да се възстанови.
Прием на витамини също би помогнал в някаква степен.

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Атомче, маслени бани означава да се натрият корените и дължината на косата ли с различни масла ли?

# 11
  • Мнения: 336
Атомче, маслени бани означава да се натрият корените и дължината на косата ли с различни масла ли?
Да, като е хубаво маслата да са леко затоплени и да се направи лек масаж при нанасянето им по скалпа. Според нуждите на косата може да се добави допълнително масло и по дължините или чрез разресване с гребен да се разнесе вече нанасеното в корените. Не е неоходимо косата да е напоена и да капе от нея, а просто да е разнесено добре. Слага се шапка за баня, отгоре хавлия и се седи поне 30 минути. Ако се седи повече време по-добре. Измиване - първо нанеси шампоан (без да мокриш косата) и разтъркай леко, след което и с вода. Ще ти трябват поне две измивания с шампоана.

# 12
  • Мнения: 979
Реших да заложа на трите вида глина на Елсев, ако има ефект ще пиша.
http://www.dreamofjoe.com/wp-content/uploads/2017/04/IMG_6118.jpg

# 13
  • Мнения: 166
Аз мога да препоръчам Phytocyane шампоан и ампули. На мен ми помага.

# 14
  • Мнения: 293
Аз пък от личен опит мога да кажа, че витамините за коса помагат. Като по-евтин вариант - биотин или бирена мая. Естествените масла по никакъв начин няма да помогнат за такъв проблем. Те са по-скоро за подхранване на дължините. Ако имаш възможност си купи качествена козметика, която е точно за тези проблеми, ампули за коса, аз ползвам на Лореал, Керастаз, Епруваж.  Аз лично от много години пазарувам от златна рибка и от луукфантастик, но най-добре се консултирай.

Общи условия

Активация на акаунт