Какво ви се работи?

  • 93 239
  • 1 325
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 30 802
Бе щом кУрифеите са се изказали:) няма да ти приемат и 15-редова дописка за в-к Струма с писане като твоето, пиши си разкази в милото дневниче и остави тая работа на професионалистите. Обади се, като почнеш да изкарваш поне четирицифрен доход с писане. И като си вчешеш малко мисълта, че изреченията ти са...но както вече казах- обади се, като почнат да ти плащат за написаното и докато почнеш да имаш читатели.

# 991
  • Мнения: 19 820
То има редактори и коректори за тая работа. Талантът е кът, ако го има, за поправките си има хора.

# 992
  • Мнения: 30 802
Дори и с редактор пак трябва да си подредиш мисълта в нормално за четене изречение, не някаква салата от думи. Тя няма никакъв контрол над езика, просто лее някакви слова...и си мисли, че в това се състои писането...

# 993
  • Мнения: 19 820
Не мога да коментирам литературния ѝ талант. Не съм чела нейни мнения, но принципно си права.
Богатство на личността, богатство на езика и добър изказ са задължителни за писател.
За поезия е достатъчно да си нещастен.Simple Smile

Мързел и продуктивност и организираност... три взаимноизключващи се понятия.
Не знам какво разбираш под мързел. За мен означава да съм спокойна, умът ми да не е зает с хиляди простотии, да не ми врещят и ме ангажират хиляда човека едновременно с простотии. Не означава единствено да лежа и да гледам филми. Можеш да си мързелуваш и на пейка в парка. И тогава ти идват супер идеи – галещото есенно слънце, играещи си деца, майки с колички, кучета тук-там. Катерици подскачат, а гарги гълъби се бутат покрай теб, дебнещи паднала хапка кроасан. И хоп – в главата ми излиза идея – този проект ще включа еди какво си, ще го направя по този начин. Ако седна да го мисля баш в определено време и по определен повод, нарочно и под натиск – често не ми се получава. Поне при мен е така – за другите не знам.Hands V

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 12:10 от basila

# 994
  • Мнения: 30 802
С богатство на личност и език ставаш в най-добрия случай хоби-писач с половин роман в чекмеджето.

# 995
  • София
  • Мнения: 16 174
Какво значи дълъг платен отпуск?
Как ти се струват 40-45 работни дни годишно?


Да си кажа как ми се струват на мен: МЕЧТА!!!

# 996
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите бяха 58, следващата година падат на 56.

# 997
  • Мнения: 19 820
Какво значи дълъг платен отпуск?
Как ти се струват 40-45 работни дни годишно?


Да си кажа как ми се струват на мен: МЕЧТА!!!
Да, толкова беше.Simple Smile Но аз тогава не бях щастлива толкоз, приемах го за даденост, а си имах и други грижи в тогавашната връзка, та ми беше все тая.

# 998
  • Мнения: 19 820
С богатство на личност и език ставаш в най-добрия случай хоби-писач с половин роман в чекмеджето.
Това е много общо твърдение. Зависи какво пише авторът, в кой жанр. Може да иска да пише само за себе си и 5-те роднини. Не всички искат да са Иво Сиромахов. Grin
Всеки може да се научи да пише, има си прийоми и похвати, които са добре описани в книги. Стига да му е толкоз мерак. Важното е дали има какво да каже, защото извинете, но за мен повечето книги на съвременни автори са пълна досада. самото писателстване е егоистичен акт.

# 999
  • Мнения: 579
Още нещо да кажа Сирен, мен учители и хора,които се занимават с литература са ме оценили и признали,тъй че да имам самочувствието,че мога да пиша. Не мога да разбера, по-висши се чувствате като засягате другите по форуми?Става ви по-добре ли? Нито ще ти чета отговора, нито ще коментирам вече.Но когато някой,макар и виртуално се опитва да ме засяга за неща,които знам,че мога, няма шанс да си затрая.И да кажа,че не съм корифей в ПРАВОПИСА! И, не твърдя,че пиша добре що се отнася за правопис–знам много добре,че имам известни пропуски,но интервали,запетайки АЙДЕ БЕ!!?
Твърдя единствено и само,че пиша/разкази,поезия и др/ ако не отлично,то достатъчно добре, знам,че имам талант за този вид писане.
И не съм нито тъпа нито скромна,тъй,че да вярвам в това напълно,защото е така и това се потвърдило в живота ми до момента многокрактно.Тъй че не ми се хаби да ми обясняваш глупости ако обичаш. Simple Smile bouquet
С всички мои уважения към вас Hug


Тогава твоите учители/преподаватели в университета са те излъгали.  Писателят не е само съчинител на разкази/романи,  но  той трябва да има голямо въображение и различни гледни точки, а ти такива нямаш. ''Едно си Каролин знае, едно си бае.'' Няколко хора ти казаха, че не спазваш пунктуационната норма по отношение на родния си език, а ти си мислиш, че те обиждат. Ако приемаш истината за обида... ок. Моля те, не намирай оправдание в телефона, аз също често пиша от телефон, но се старая да спазвам елементарни правила по отношение на пунктуация. Смея да твърдя, че съм прекъсвала контакти или поне писмени такива с хора, които не пишат грамотно.

И за да не  е спам...по професия съм едно, а  по душа съвсем различно. Затова искам един ден да си намеря такава работа, която да ми позволява да пътувам много (изключвам туристическите агенции).  ;д

# 1 000
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 962
При хората със свободни професии това не е трудно постижимо.
При държавните служители също.  Stuck Out Tongue Winking Eye
Не бъди толкова сигурна.

# 1 001
  • Мнения: 14 486
Какво значи дълъг платен отпуск?
Как ти се струват 40-45 работни дни годишно?


Да си кажа как ми се струват на мен: МЕЧТА!!!

50 дена ми е мечтата на мен - всеки сезон, без лятото, да имаш по две седмици отпуск и лятото поне цял месец...

# 1 002
  • Мнения: 3 480
50 дни са наистина мечта.

Моите за сега са 40, отделно платените болнични, обикновено взимам някаква част от тях също без да се оливам.

Понятията за писатели и поети в днешно време много се размиха. Има толкова "алтернативни" книги вече. Венета какви шедьоври сътвори ... четох нещо за най-продаваните книги на годината и нещо такова ...
Или фифти шейдс ъф грей ... какъв успех, какви продажби ...
Нека някой критикува изказа там, или каквото и да е ... какво и дреме на авторката.

# 1 003
  • Мнения: 30 802
Да бе, нали вече го казах, ако е писател тип "мило дневниче", OK. Но тя има претенции да пише на професионално ниво, при това обективно признато. Сега, по принцип като питаш някой, той от куртоазия ще ти каже, че можеш да пишеш:) ама пак от теб зависи след това като пишеш, дали ще те четат...и дали ще ти плащат.

И ако не си педант по отношение на правопис и граматика, значи явно не приемаш занаята насериозно. То това си е като чанча в казармата- не може да станеш генерал, без да си лъскал ботуши като редник. Иначе после в боя няма да се справиш...

Нещо има в тая страна, ей на- неграмотни искат да са писатели, пък и ония чичаци на лов за русалки, пък и неграмотни тийнки се целят в Оксфорд...бе печени сме...

# 1 004
  • Мнения: 22 036
Няма невъзможни неща. Щом боза като 50 нюанса сиво можа да стане бест селър.

Общи условия

Активация на акаунт