Лотария "Зелена карта" 2019

  • 326 009
  • 3 904
  •   1
Отговори

Анкета

Изтеглени ли сте Вие или половинката ви?

Опции:

# 285
  • Мнения: 25 673
Снимката ми е готова.
И какво, сайта не работи? Така ли? Тази година ще ни играят по нервите. Crossing Arms

# 286
  • Мнения: 44
Айде честито на всички попаднали във виза бюлетина за декември.. и ние сме там като номер, вече чакам дата за интервюто Grinning
https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulleti … ovember-2017.html

Нещо не го разбирам това. Там за DV December Europe пише 6000. Значи ако номерът ми е под 6000 съм на интервю през декември.
А датата я научавам като си отида на сайта, където пише, че сме изтеглени. Така ли?

# 287
  • Мнения: 199
Айде честито на всички попаднали във виза бюлетина за декември.. и ние сме там като номер, вече чакам дата за интервюто Grinning
https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulleti … ovember-2017.html

Нещо не го разбирам това. Там за DV December Europe пише 6000. Значи ако номерът ми е под 6000 съм на интервю през декември.
А датата я научавам като си отида на сайта, където пише, че сме изтеглени. Така ли?

Да през декември са от 4500 до 6000, а за интервюто ще получиш дата и час на check status-a Simple Smile
Аз съм с номер **5*** и ще мина през декември Simple Smile

# 288
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Сайтът все още не работи. Развалиха ми удоволствието да си подам на петък 13-ти Sad  Какво ли се случва? Нещо много се забавиха май...

# 289
  • САЩ
  • Мнения: 666
За ваксините караш по памет.Примерно знаеш,че всичките са направени.ЛЛ пише в имунизационният паспорт,в коя година каква е направена.Нищо,че примерно тогава не сте се познавали.Виж за хепатит Б,ако нямате ваксина,трябва да си направите.На нея много държат.Не си спомням с имунизационният паспорт защо ходих нещо да се заверява до офис на здр.министерство?Беше на бул.''Ал.Стамболийски'' в София.Случая не беше за ЗК,а студент в Сащ,но си искат всички ваксини.Няма шест,пет.

1. Нищо не се заверява никъде, какъвто и документ да имате за ваксини (детски картон, имунизационен паспорт, документ от ХЕИ или попълнена здравна книжка) важи, дори и да нямате - пак не е проблем, просто ще отнесете една ваксина (за шарки) втори път, че за ДТ искат да е в последните 10 години и така или иначе ще я сложат

2. За възрастни НЕ държат на никаква ваксина за хепатит; дори да нямаш документи за ваксини, единствените, които поставят са ММР, ДТ и противогрипна (в сезона). В документите ми за посолството, хепатит Б е отбелязана като "not age appropriate" от лекаря

Inka13 носи им всичко , каквото имаш и не се вкарвай във филми. В най-лошия случай, ще платиш 40 лева отгоре за пустия ММР


# 290
  • Мнения: 555
Най-накрая си направих снимка, но пък сайтът още не е оправен. Дано това не е официално изложена причина за пред обществеността само, а пък в действителност да се касае за спиране на лотарията тази година - моята подозрителност ме кара да мисля в подобна посока  no

# 291
  • Мнения: 25 673
Ужас. Докато си направим снимки и ни отрязаха...

# 292
  • Мнения: 555
Може и наистина причината за пропадането на сайта да е техническа, но аз в повечето случаи мисля в по-черни краски и предвид политиката в САЩ в момента у мен възниква подобна асоциация.

# 293
  • Мнения: 25 673
А някакво инфо от чуждите форуми, защо и докога ще е така сайта?

# 294
  • на село
  • Мнения: 3 839
Може и наистина причината за пропадането на сайта да е техническа, но аз в повечето случаи мисля в по-черни краски и предвид политиката в САЩ в момента у мен възниква подобна асоциация.

Нормално е да мислиш така, станаха около 4-5 дни откакто е проблемът им.

# 295
  • Мнения: 2 515
Не могат да спрат така лптарията, изведнъж. Има си гласуване, приемане на закона и т.н.. Засега това не е предвидено.
Аз вече пуснах заявленията, но се надявам да оправят сайта скоро. Ако не, е редно да удължат срока, след 7и ноември.

# 296
  • Мнения: 22 036
Интересно ми е, тези, които от години кандидатстват какви мотиви имат? Ако ви се емигрира има хиляди други възможности. Защо точно Щатите ви привличат? Не можете ли да отидете някъде и от там да продължите с кандидатстването?

# 297
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
При мен не става дума за емиграция в чисто икономически, социален, политически и т.н. смисъл. За мен Америка е мечта от дете. Имам една представа в главата си, изградена от стотиците книги, които съм изчела. Искам да я изживея. Живяла съм на други места, имала съм, и все още имам, възможност да се установя на други места, но не искам. Градим с ММ тук, доста неща ни свързват с Бг - подаваме само за лотарията. Ако някога ни изтеглят, ще заминем да си пробваме късмета, ако не ни хареса ще си дойдем. Simple Smile Това за моята мотивация Simple Smile Другите да кажат, макар че сме го нищили това с мотивите Simple Smile
При мен също се прокрадват някакви съмнения за спиране на лотарията. Няма да страдам особено - ще чакам точковата система Grin Там може повече да ме огрее Bowtie

# 298
  • Мнения: 555
Интересно ми е, тези, които от години кандидатстват какви мотиви имат? Ако ви се емигрира има хиляди други възможности. Защо точно Щатите ви привличат? Не можете ли да отидете някъде и от там да продължите с кандидатстването?


Аз кандидатствам само от 3 години, но ще отговоря. При мен причините са комплексни, като аз не бих искала да говоря за емиграция, а по-скоро за преместване. Основният ми чужд език е английски и съответно желанието ми да живея на друго място се ръководи като начало от това. САЩ и на мен са ми нещо като нереализирана мечта - навремето така и не успях да отида на студенска бригада и да видя страната. САЩ са ми интересни и като противоположност на Европа и искам да поставя в несигурност европейската си идентичност  Laughing Моята цел е или Ню Йорк, или Лос Анджелис - живее ми се в мегаполис, а тези двата са център не само на американския, но и на световния културен живот. Това ме тегли натам. Многото възможности, силната конкуренция и естествено не бих пренебрегнала и икономическия момент.

Като цяло от години обмислям да изляза извън България и да поработя на международни ниво - надявам се другата година да успея да се насоча към някоя от желаните ми дестинации в Европа.



Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 10:02 от Deya 2

# 299
  • Мнения: 22 036
Благодаря за отговорите. И аз исках преместване от БГ, но нямаше варианти още в Европа, освен едно предложение за работа в Брюксел, което отказах и сега съжалявам. Реших, че трябва да е легална емиграция, заради детето и не останаха много варианти. Канада отпадна, заради климата, Нова зенландия и тя така и остана Австралия.

Но на мен Щатите никога не са ми били привлекателни.

Общи условия

Активация на акаунт