Не искам брак, а секс

  • 54 619
  • 807
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 30 802
Та ти си ги разправяй тия с експертите, съвсем скоро и балона на с айтитата и тяхното безумно заплащане ще спадне. Като тръгнат всички това да работят и ще падне заплащането.

Тоя балон от 20 години го чакат да спадне. Има да чакаш още всички да станат айтита и хоп, от нулата да се научат на "завинтване на болт на терсене кьоше" в днешните компютърни системи.

А заплащането хич не е безумно, съвсем нормално си е.

И въобще не говоря само за айтита, за всички професии важи. Ето например- има художници, които продават на Джумаята в студа, има и такива, дето с 2 черти изкарват колкото друг за 10 години. Та въпрос на ниво, влияние и уникални способности. И за други професии важи.

# 766
  • Мнения: 1 292
Не смятам, че това е балон - пазара се ръководи от търсене и предлагане. Има огромен глад за добри мениджъри, например. Въпроса е, че не става само с това да си добър в работата си - обстановката е такава, че трябва и да можеш да продадеш уменията си, а това си е сериозно усилие.

# 767
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
... имал съм страхотни връзки без обвързване и пари, но с много секс. Тези жени обаче бяха рядкост при мен. ....

Е и като си имал, какво се обърка? Защо вече нямаш или не знаеш как да проимаш отново?
Защо не си още в такава връзка, ммм?
Че и претенции имаш към нечии майки, аре бе.

# 768
  • Мнения: 3 654
Преди години тези които знаеха един чужд език например английски бяха много напред в  стълбицата за работа. Получаваха по-хубава и по-платена работа от всички останали.Това беше преди 20 години. Сега да знаеш един чужд език не е предимство а задължение дори на места на които не ти трябва. Получаваш ниска до средна заплата. Трябва да знаеш поне още един, за да можеш да се класираш някъде.
Та така и с айтитата - сега са малко, но това се променя, все повече хора искат да се занимават с това, съответно пазара се насища и заплащането пада. И айтита не са от 20 години, поне не и при нас.

# 769
  • Мнения: 30 802
Да, ама да плещиш някакъв там работен английски се учи по-трудно от това да "завинтваш болт на терсене кьоше" в софтуерната индустрия. Та вероятно наистина заплатите на мазачите ще паднат примерно наполовина, но това не значи, че няма да има такива, които да получават повече, за да пазят нещата от омазване.

Пък и въпросът е кой точно пазар се насища- аз като гледам, и в момента има недостиг, въпреки непрекъснатото образоване на кадри. А тайната е, че от тия, дето искат да стават айтита, умните излизат навън, а една част въобще не стават и не излизат на пазара.

А иначе има английски и английски, но хайде да не подхващам пак темата.

# 770
  • Мнения: 3 654
Да най добре да не я подхващаш, че не ти се получават нещата.

# 771
  • Мнения: 39
Ясно е, че парите въртят жените, но о чудо, имал съм страхотни връзки без обвързване и пари, но с много секс. Тези жени обаче бяха рядкост при мен. Мисля, че начина е това нещо да се отключи в жената. Че майка и толкова време и е обяснявала да се пази за принца с големия замък.

Това ли ти е болката? Не ги е голям "замъкът"? Joy
Май всичко му е малко,не само "замъкът"!

# 772
  • Мнения: 30 802
Да най добре да не я подхващаш, че не ти се получават нещата.

Няма как да знаеш това, което не знаеш. А аз ти казвам, че "знаене на англиски", един единствен и гол, но на високо ниво, може да те отведе и в напълно различна зона на заплащане. Зависи за какво го използваш. Например ако решиш да си ghostwriter на книги за добри клиенти, ще трябва да знаеш английски така, все едно го пише образован американец. Има разлика с шлякането на разговорен в посредствена фирмичка.

# 773
  • Мнения: 3 654

Няма как да знаеш това, което не знаеш.

Сама си отговаряш.

# 774
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Преди години тези които знаеха един чужд език например английски бяха много напред в  стълбицата за работа. Получаваха по-хубава и по-платена работа от всички останали.Това беше преди 20 години. Сега да знаеш един чужд език не е предимство а задължение дори на места на които не ти трябва. Получаваш ниска до средна заплата. Трябва да знаеш поне още един, за да можеш да се класираш някъде.
Та така и с айтитата - сега са малко, но това се променя, все повече хора искат да се занимават с това, съответно пазара се насища и заплащането пада. И айтита не са от 20 години, поне не и при нас.
Като някой по една или друга причина има поглед върху пазара от 20-ина години насам мога да ти кажа, че пазара се насища с пишман IT-та, което е последното, което искаш във фирмата си - само казвам. От почти двадесетина колеги с които работих преди време в България са останали само двама. Единият може да никога да не работи и няма да има финансови затруднения, другият е почти най-добрият в своята област и не му дреме къде ще работи и няма сериозни ангажименти.

# 775
  • Мнения: 3 654
Моята идея беше съвсем друга, но както и да е.

# 776
  • Мнения: 1 292
Моята идея беше съвсем друга, но както и да е.
Съжалявам - просто не съм разбрал - както и да е де - всеки гледа от своята си камбанария. Поне лично аз направо не мога да ги гледам повечето от гореописаните IT-та. В повечето случаи повечето ми клиенти идват при мен след някой, който се е опитвал да "поправи" проблема (в резултат на това обикновено следва още работа за мен, да върна нещото от мъртвите).

Както и да е де - идеята поне за мен е, че парите се изкарват въпреки работата (което е и общото разбиране до колкото разбирам - просто всеки го казва по свой начин) и лично аз успявам да ги изкрам въпреки шибаната работа, която е трябвало да работя преди да стигна до сегашното си положение. Сравнително щастлив съм с това защото обикновено на повечето места отивам защото нещо се е счупило необратимо и се налага да се спаси ситуацията и след това или ми дават най-шибаните задачи/клиенти или просто сменям мястото. Това определено си има своите предимства колкото и странно да звучи.

# 777
  • Мнения: 3 694
Дали е така наистина, магазини  в които всички са доволни newsm78. И все пак да стигнат до теб тия стоки някой трябва да ги произведе, а това често е нископлатена и неблагодарна работа.
Та ти си ги разправяй тия с експертите, съвсем скоро и балона на с айтитата и тяхното безумно заплащане ще спадне. Като тръгнат всички това да работят и ще падне заплащането.
Позволи ми да не се съглася с горното.  Тези, които работят в IT сектора са хора с много ум в главата, а те не са много.

# 778
  • Мнения: X
Сега като разбрах, че трябва да изкарам много пари за да има много секс, помагайте... ИТ ли да ставам, жиголо ли... Simple Smile Нали жената правела мъжа успешен. Омагьосан кръг.

# 779
  • Мнения: 36 003
жената, но онази, с която си обвързан, а ти обвързване не желаеш Wink

Общи условия

Активация на акаунт