Поредна изневяра!

  • 65 504
  • 937
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
 Пиша за поредната изневяра на моят мъж!
Женени сме от 29 години. Сега съм на 50 години. За първата изневяра разбрах преди 10 години. Трудно я преживях. Имах безкрайни дълги нощи. Всяка вечер скандал след скандал. Прибрах се при родителите ми, но само за една нощ. Не получих кой знае каква подкрепа от тях. Някак си искаха да се прибера при него. През тази нощ му писах да се грижи за дъщеря ни. Той ме молеше да се върна. Така и стана, след като родителите ми настояваха. С което разбрах, че на тях повече не мога да разчитам. Но с това нещата не се промениха. Да поясня, че страдам от хронично заболяване и съм пенсионер по болест. Тогава не работех. След това ме наеха по една програма и работя така от няколко години. През това време разбрах, че прекъснал връзката,  Но след известно време се появи втора, а после трета. От едно седмица знам, че се върнал при първата от преди 10 години. За другите изневери никога не си призна. Но за тази успях да изкопча потвърждение, но каза, че не се отказва от нея.
 Ето че последваха безсънни нощи! Веднага бих го напуснала, но все още го обичам. И от това ме най-боли. А сега съм притисната. Оставам без работа, изтича ми договорът по-програмата. В къщи не мога да се върна. Сестра ми и двете и деца са там след развода и. Място за мен там няма. А не мога да си позволя да изляза на квартира. Нямам финансова независимост. Някой бил и в моята ситуация? Дайте ми мнения и съвети.

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, като не пие и не бие, стой си на задника- това ще ти кажа, пък нека ме овикат всички.

Сама си казваш, че хем си болна, хем нямаш пари, хем при вашите не можеш да се върнеш.
Не знам на колко е дъщеря ти- явно си готова да я оставиш при него, но това не ти разрешава проблема.

Спри със скандалите, че да не реши да се пренесе при другата- едва ли ще вземе детето със себе си и тогава съвсем ще я закъсаш.

# 2
  • Мнения: 28 874
Ще се съглася с абсурТ. Нямаш финансовата възможност да се изнесеш, нямаш подкрепа от роднините, лоша ситуация. Стоиш си вкъщи и се молиш да му мине. Confused Tired

# 3
  • Мнения: 2 477
Не напускай дома си,той е и твой. След като ти е толкова сложно положението ,не го усложнявай допълнително.На Ромео не знам дали ще му минe,така че леко и кротко си подготвяй нещата.Не знам как го обичаш, като те прави на маймуна.Той просто си е женкар.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 17:01 от liola

# 4
  • Мнения: 28 874
Възможно е и да е в някакъв период, водят го криза на средната възраст. Може и да му мине. Щом крие от нея, значи все пак не иска да я нарани.

# 5
  • Сф
  • Мнения: 10 583
В това положение, изневярата ти е най- малкия проблем!Дано да няма и други проблеми, но щом казваш че го обичаш- едва ли..
Мисли за детето си и да не ти пука за неговите забежки. Излизай по- често на кафенце с приятелки да се разтоварваш.

# 6
  • Мнения: 1 267
Стегни се и намери начин на всяка цена да работиш и да имаш доходи! Не знам какво ти е заболяването, но познавам и глухи, и епилептици, и аутисти - всички работят и имат доходи. Съветват те да се молиш да му мине, а на теб ще ти мине ли? В гадна ситуация си, но много хора сме били в подобна тогава човек се стяга и се справя!

# 7
  • Мнения: 46 437
За съжаление съм съгласна с останалите. Зависима си и той се възползва от това. Знае, че не можеш да си тръгнеш.
Единствено сестра ти виждам като опция, ако може да подаде ръка, не знам в какви отношения сте.
Ако не - вземи една стая в апартамента ви и се премести там, живейте като съквартиранти. Нямам представа доколко си зависима, но ако се оправяш с ежедневните неща си ги прави само за теб и детето.
То на колко е?
Имотът, в който живеете собствен ли е или под наем? Ако е първото - СИО или негов от преди брака?

# 8
  • Мнения: 119
Стоиш си вкъщи и се молиш да му мине. Confused Tired
Да му мине какво ? Simple Smile

# 9
  • Мнения: 28 874
Стоиш си вкъщи и се молиш да му мине. Confused Tired
Да му мине какво ? Simple Smile

Увлечението.

Ако жената е независима, поне да покрива основните си нужди, не бих я посъветвала да остане и да го чака да се налудува. Ама, като си сам, без дом и пари, какво правиш? Ще си преглътне гордостта, че гладно не се седи...По кофите ли да ходи?

# 10
  • Мнения: 14 001
То детето сигурно е на 25 години. Жената е в неизгодна позиция - болна, финансово зависима от него. Вече не представлява интерес за мъжа си и той се доказва навън. Лошото е, че се е върнал при любовницата отпреди десет години, което значи, че може и чувства да са замесени. Да не я напусне той, преди тя да измисли какво да прави. А за съжаление, при описаните обстоятелства (болест, липса на пари и никакво разбиране и подкрепа от страна на роднините) тя няма много козове.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 885
Боже, след 29 години , що за чуденка имаш. Не разбрах, той как се отнася с теб сега, имам предвид, извън скандалите по темата изневяра? Т.е, ако да речем, ти приемеш, простиш или се примириш, той какво, как би се държал? Ако съжителството ви е приемливо, и ако е само въпрос на чест, не си прави труда да се изнасяш. Нищо хубаво не те чака, без работа и с хронична болест. Имам леля която мина през това. Само лошо последва за нея след като се фръцна, че няма да прости. И то пак така, след дългогодишен брак. Цялото семейство се разби, тя виси на ръцете на сина си, ама той има нужда да има личен живот. Съсипа го и него. Мъжа й пък се пропи от всичко това, ама пак я търси. Май пак се събраха, ама след години тормоз , излишен за всички. Заедно биха били 100 пъти по - добре, въпреки дертовете им .То и тя не е лесна, аз не мога да издържа безспирното й дърдорене нито миг, Та всеки си има нещо. Помисли преди да вземаш крайни решения.

# 12
  • Мнения: 119
Стоиш си вкъщи и се молиш да му мине. Confused Tired
Да му мине какво ? Simple Smile

Увлечението.

Ако жената е независима, поне да покрива основните си нужди, не бих я посъветвала да остане и да го чака да се налудува. Ама, като си сам, без дом и пари, какво правиш? Ще си преглътне гордостта, че гладно не се седи...По кофите ли да ходи?
хах, бях пуснала тема за независимата жена наскоро - там независимите жени бяха повечето ... докато не се стигне до увелчението на мъжа ... "увлечението", което според авторката е от преди 10 години ... "Поредното увлечение", да не забравяме!


Обича мъжа, който й изневерява. Вярва ли си ? А мъжът, който изневерява може ли все още да обича ? За какво говорим - за това, че на авторката й е наранено самолюбието и не може да се оправя сама в живота. На 40 години търси помощ при родителите си ... Ритник на мърльото и да се оправя както може. Всичко останало, съжителство и прочие е ритуално самоубийство. Ама жени всякакви, някои го предпочитат така.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 268
На първо място трябва да бъдеш практична. След като не можеш да си позволиш изнасяне, не го прави. Оставаш си в жилището ви, а поведението към съпруга ти сама определи как да се промени. Аз бих демонстрирала пълен игнор и безразличие. Разговори само служебно, с минимум думи. През това време гледай да си наредиш нещата, да си намериш нова работа, да заделиш някакви пари и като цяло, да си живееш живота превъзмогвайки чувствата си към него. След толкова години заедно предполагам, че навикът е основното в отношенията ти, време е да се отърсиш от него.
Животът е хубав, с или без мъж! И не се отдавай на самосъжаление!

# 14
  • София
  • Мнения: 28 109
На първо място трябва да бъдеш практична. След като не можеш да си позволиш изнасяне, не го прави. Оставаш си в жилището ви, а поведението към съпруга ти сама определи как да се промени. Аз бих демонстрирала пълен игнор и безразличие. Разговори само служебно, с минимум думи. През това време гледай да си наредиш нещата, да си намериш нова работа, да заделиш някакви пари и като цяло, да си живееш живота превъзмогвайки чувствата си към него. След толкова години заедно предполагам, че навикът е основното в отношенията ти, време е да се отърсиш от него.
Животът е хубав, с или без мъж! И не се отдавай на самосъжаление!
Присъединявам се към този съвет, особено към маркираното.

Общи условия

Активация на акаунт