Как жените възприемат цветовете

  • 12 374
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 036
Никакви жени не сте!!!. Цветоврте са нар, мерло, бургун, шафран, праскова, люляк и пр!!!

# 61
  • Мнения: 2 143
Никакви жени не сте!!!. Цветоврте са нар, мерло, бургун, шафран, праскова, люляк и пр!!!
JoyJoyJoy
Пропусна сьомга и пепел от роза ( когато ми кажат такъв цвят винаги контрирам с въпроса "Ама от жълта или бяла роза?"
п.с. Любимото ми е цвят скумрия!

# 62
  • Мнения: 9 556
Ох, онзи ден с моя половин се разправяхме за цветовете. За резедата и кой как вижда този цвят точно. Той ми вика – бе ти не познаваш цветовете. Аз на един цвят виждам много нюанси, той само един.
Това ми е любима картинка, описваща разликата в това какво виждат мъжете и жените: Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи съм мъж. Интината е, че изобщо не ме интересуват стоте нюанса на всеки основен цвят, защото не ми трябват.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 113
Мда, и аз съм мъж. Пълни глупости са тези стереотипи.

# 65
  • Мнения: X
Какви стереотипи? Или ги виждаш цветовете, или не ги виждаш.

Ето малко наименования на цветове:

Скрит текст:
























Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 08:18 от Анонимен

# 66
  • София
  • Мнения: 28 113
Какви стереотипи? Или ги виждаш цветовете, или не ги виждаш.
Какво виждали мъжете и какво – жените.

# 67
  • Мнения: 19 675
Ice Queen, Check Please, мерси за графиката и изображенията. Интересно и полезно за мен.
Не знам дали се отнася до пол или по-скоро до особености в устройството на окото, които касаят различните хора. Ето тук нещо по темата: https://goo.gl/MvmE5S
Почвам да броя цветовете.

# 68
  • Сф
  • Мнения: 10 586
Два,най - много три- връщам се да чета Simple Smile

# 69
  • Мнения: 9 556
Какви стереотипи? Или ги виждаш цветовете, или не ги виждаш.

Ето малко наименования на цветове:

Скрит текст:
























Еха! Всичките цветове и нюанси ги различавам (един от друг, а не спрямо това, което виждат останалите хора)
Само черното... виждам черно, 4 квадратчета със светло черно и едно с кафяв нюанс. Confused

# 70
  • Мнения: 7 519
Я кажете какъв цвят виждате Simple Smile.

# 71
  • Мнения: 19 675
Е, ти по-мистична снимка не можа ли да сложиш.Simple Smile За мен е бледо бебешко розово, пастелно розово или още розова пудра.

# 72
  • Мнения: 7 519
Там е работата, че не всеки вижда розово Simple Smile.
Някои ги виждат като сиви с зелено.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Ох, онзи ден с моя половин се разправяхме за цветовете. За резедата и кой как вижда този цвят точно. Той ми вика – бе ти не познаваш цветовете. Аз на един цвят виждам много нюанси, той само един.
Това ми е любима картинка, описваща разликата в това какво виждат мъжете и жените: Stuck Out Tongue Winking Eye

Има разлика между това, да не виждаш нюанси и това, да не знаеш имената им Smiley
Според мен различието във възприемането на цветове при половете е мит, разликата е, че повече жените се занимават с нюанси, гами (напр. за облекло или козметика) и оттам те знаят по-добре имената им.

# 74
  • Мнения: 690
Там е работата, че не всеки вижда розово Simple Smile.
Някои ги виждат като сиви с зелено.
Е как, че снимката не е много ок е така, ама че е розово с бяло спор няма.

Общи условия

Активация на акаунт