Първи бръчки около очите - как да се преборя с тях?

  • 6 127
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мили дами ,

обръщам се към вас със молба за съвет . На 24 години съм и от известно време забелязах ,че са ми се появили бръчки около очите и в зоната на торбичките -фини линии . Винаги съм имала пореста , смесена кожа .Под това имам предвид в зоната около брадичката - мазна , около очите суха, но да ви призная честно не съм полагала кой знае какви грижи за лицето си като не броим редовното почистване с мицеларна , пилинг и козметик от време на време. Та въпроса ми : били ли сте на процедура , при която да сте забелязали намаляване на бръчките в тази зона или крем . Ходих на дерматолог и той ми каза ,че решението е ботокс ,но съм още млада за тази процедура.

Ще ви бъда благодарна ако споделите опита си с мен .

# 1
  • София
  • Мнения: 180
Без да съм много компетентна смятам ,че на тази възраст е противопоказно някакви процедури , та дори и кремове против бръчки . Зоната там е много деликатна и не е ок отсега да я товариш с агресивни продукти.
Възможно е да е временно състояние , примерно обезводняване , стрес , подпухналост , недоспиване.
Може би някое масло (бадемово , кокосово) ще е най-подходящо на този етап.

# 2
  • Мнения: 1 467
според мен пък даже си закъсняла с грижата за около очите, на 24 е съвсем нормално да ползваш крем за тази област, дори и само хидратиращ да е по-добре от нищо. Има голямо разнообразие от кремове подходящи за тази възраст Simple Smile

# 3
  • Мнения: 10 174
А какви са тези бръчици около очите - динамични (при усмихване) или статични? Ако не е голямо увреждането на кожата, един добър хидратантен продукт би трябвало да ти свърши работа. Плюс някакви масла, примерно шипково. При по-голямо увреждане сигурно ще имаш нужда от по-интензивни грижи. Чудя се какъв е случаят, че дерматолог да предпише на 24-годишно момиче ботокс?!

# 4
  • Мнения: 2 246
Кокосово масло.

# 5
  • Мнения: 94
На 24 кожата ми беше свежа като прасковка. Нямах никакви бръчки, нито наченки. Според мен няма универсални кремове. На всеки му допадат и понасят различни продукти, а най-тъжната истина е, че ако генът ти е такъв нищо не можеш да направиш.

# 6
  • Мнения: 1 354
Според мен нещата са:
80% ген
15% начин на живот - цигарите определено влошават нещата
5% "грижа", ама не от онази с химии и парабени, а хидратация

Аз нямам оплаквания от бръчици, откакто забелязах,че децата ми(вкл.и бебето) има "бръчици" като моите, ето такива Flushed Grin

# 7
  • София
  • Мнения: 1 113
Бръчиците около очите, особено при усмивка, дават чар, не се задълбочавай много. Ако изглеждаш по-възрастна, отколкото си реално, можеш да помислиш за хидратиращи кремове. Но ако е въпрос на ген /напр. ранно побеляване на косата, ген за по-едра фигура, ген за бръцичи около очите и т.н./ трудно можеш да избягаш.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е какво му е лошото на бръчиците около очите, тези бръчки не се ли получават при усмихване.
Аз има така наречената гневна бръчка между очите, получих я в много тежък период за мен. Ако някой даде съвет с какво да я третирам ще бъда благодарна.
За информация на 40 г. съм със мазна кожа.

# 9
  • Мнения: 10 174
Аз има така наречената гневна бръчка между очите, получих я в много тежък период за мен. Ако някой даде съвет с какво да я третирам ще бъда благодарна.
За информация на 40 г. съм със мазна кожа.
Benefiance на Shiseido и шипково масло локално върху мястото. За цялото лице може мазни да ти идват тези продукти. Обаче за бръчки видях как буквално разпънаха кожата за по-малко от месец. И все пак, всичко е индивидуално, зависи и от режим на живот и т.н.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Benefiance на Shiseido и шипково масло локално върху мястото. За цялото лице може мазни да ти идват тези продукти. Обаче за бръчки видях как буквално разпънаха кожата за по-малко от месец. И все пак, всичко е индивидуално, зависи и от режим на живот и т.н.

Благодаря, само он-лайн ли се предлага или мога да го намеря в някоя аптека?

# 11
  • Мнения: 10 174
О, има го по аптеки и козметични магазини от висок клас. Аз от чужбина го купувах, но Шисейдо се продава и в България. 

# 12
  • Варна
  • Мнения: 39
Аз ползвам ето този крем за първи бръчици около очите:
https://www.farma.bg/nuxe-nirvanesque-smooting-eye-contour-cream … wrinkle-15ml.html  Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 9 396
В аптеки Шисейдо няма,поне аз не съм засичала никога. Rolling Eyes Доскоро използвах същия крем на Nuxe.Хареса ми много,добре овлажнява и е супер икономичен,само не ухае много приятно,но се преживява,а и аромата не се задържа много.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вода и витамини ...и движение!

Общи условия

Активация на акаунт