Внимание! Нова телефонна измама!!! Точат пари от телефонната сметка

  • 12 780
  • 65
  •   1
Отговори
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Ще се опитам да бъда по- кратка, защото съм бясна! Към мобилните устройства се прикача незнайно как нов вид измама , а именно- нежелан абонамент за някакъв си сайт с цена около 6.00 лева седмично към мобилната сметка.
На майка ми се е случило през таблета като не помни да е натискала нещо за плащане.Тя почти не ползва нета. И така , сметката и натоварена с 25 лв. Отишла тя в Теленор и момчето и казало, че не е първата и е вирус. Тук вече зяпнах. Не съм и се карала разбира се, но реших да  ровна в нета по въпроса и ето какво открих и то в Калдатата, която е сериозна платформа .
  https://www.kaldata.com/forums/topic/260070-%D0%BF%D0%BE% … sp;    
В резюме, от началото на годината действа тая простотия и доста хора, дори и млади , наясно с технологиите са опарени. Нямам думи! Момчето от Теленор е посъветвало майка ми да си следи сметката седмично и при надписване на подозрителна сума /тя е с пакет услуги за 25 лв/ да тича веднага при него да маха абонамента.
Сайтовете са най- различни и хората се чудят как да го разкарат тоя абонамент. Ако прочетете писанията в Калдата , става ясно, че атакуват всички оператори. Някои са се оплакали и в КЗП. Добре, че на майка са и помогнали /надявам се/ и тя ми сподели, защото това е поредната ужасна простотия в бг.
Моля , ако има подобни случаи да се разшумим и някой да  вземе някакви мерки!
 Кой и Защо оператора разрешава плащания от телефонната сметка без изрично съгласие,  искам да знам аз. Ето и на тази практика и намериха цаката и ето какво се случва.. Hands Thumbsdown

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 19:39 от PureLove

# 1
  • Мнения: 1 822
всички измами са във вихъра си. апогей май беше думата.

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 19:49 от Hulk1

# 2
  • Сф
  • Мнения: 10 583
всички измами са във вихъра си. епогей май беше думата.
Апогей, но няма значение .
Досега това го правиха М тел, справка темата за М тел , но щом са почнали и по нета и по телефон, таблет, трябва да си следим текущите сметки ежеседмично. Това е нелепо! Да не говорим, че възрастните хора са обречени..
 Съвсем неусетно ти го прикачат тоя абонамент и се усещаш чак като е късно. Отделное мъка да се отпишеш лесно...бе чиста измама!

# 3
# 4
  • Мнения: 2 143
Важното е да си бясна...

Към авторката на темата - прочети какво написах за теленорската първа в списъка с линкове. Въпреки, че онова с "Муци" е засмукано от прахосмукачката

# 5
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Не хората са шарани, а моб.оператори са нагли.Разбира се, че имат много общо с измамата. Бази данни отдавна се въртят къде ли не.
Как' Сийке не съм видяла темата.Предлагам и тази да си остане, че клюкарника се чете.

# 6
  • Мнения: 2 143
Не хората са шарани, а моб.оператори са нагли.Разбира се, че имат много общо с измамата. Бази данни отдавна се въртят къде ли не.
Виждам, че ги разбираш нещата. Обясни как точно операторите има нещо общо с услуга която не се предоставя от тях? В конкретния случай DCB ( Direct Carrier Billing )

# 7
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Ти също очевидно работиш към някой от телекомите или въпросните гръмко звучащи билинг системи.Защо операторите допускат плащане чрез телефонната сметка?Без изрично съгласие? Практиката на Виваком за сделки от разстояние не беше ли порочна?Защо опарените сезират Комисията за регулиране на съобщенията?Това, че си цъкнал рекламен банер значи че трябва да ти натоварят сметката с абонамент? Хе хе, искаш да кажеш, че операторите са " невинни"? Че нали мтел и близу правят същото с абонирането за канали, но поне дават опция да се откажеш сравнително лесно.Да не говорим че близу искаха обратен смс с ЕГН !
И да , базите на .... са все с възрастни хора, които не могат да отреагират на момента, защото дори не са разбрали, че им се набутва я договор, я абонамент, я " подарък".А лобитата на крадците са по парламента, по комисии, затова е толкова трудна борбата с порочните практики.Разни малки фирмички на бивши директори на централи и сие си правят каквото искат СЪс съдействието на представители на телекомите.Така се правят и анкети и какво ли не.Само че, когато стане прекалено нагло, вече е проблем.Интересно, как им хрумна масово да нарекат поредната измама вирус! Вируси товарещи телефонните сметки...
Темата е за взаимопомощ и информация, за крадеца ясно, че си е опекъл засега работата.Всъщност, ще взема да напиша една жалба да върнат парите. Глобул.Нали чрез тях става плащането..Да, аз съм навътре в нещата, но хората масово не са. Няма нужда да тролиш, защото темата не е за теб, а за ужилените " шарани" както ни наричаш.

# 8
  • Мнения: X
Ти също очевидно работиш към някой от телекомите или въпросните гръмко звучащи билинг системи.Защо операторите допускат плащане чрез телефонната сметка?Без изрично съгласие?


Като нищо да е вирус. Аз онзиден си получавам сметката за телефона си и се загледах в разпечатката, защото плащам една и съща сума, в която са включени обаждания и интернет, в чиито рамки се побирам. Няма и как да не се побера, защото са неограничени за страната и 300 минути разговори с ЕС, които не успявам да изговоря. Този път обаче пет евро повече, та се загледах. Оказа се, че пет пъти съм говорила с Гвинея. Кодът е +22 и нямаше как да не се сетя, че многократно телефонът ми звъня и изписваше номер със същия код, като аз няколко пъти вдигнах, но връзката мигновено се разпадаше. Гледам си регистъра на обажданията, няма и по една секунда "разговор", защото връзката просто изчезваше. После спрях да вдигам, но според Водафон явно аз съм звъняла и говорила по минута всеки път, а не че на мен ми звъняха и с никого не говорих. Не съм се обаждала или ходила до техен офис, но ми е ясно какво биха ми отговорили и всъщност не мисля, че са замесени. Освен с вирус не мога да си го обясня по друг начин. По-интересно ми е откъде такива измамници ми имат телефонния номер.

# 9
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Чек плийз, я си се свържи с vodafone, при положение, че не набираш ти. Искай обяснение за петте евро.Може да са от друго.Аз съм имала контакт с тях, обаче пиши в Англия директно на някой от мениджърите по нета имат контакти.На мен ми отговориха много бързо и стана ясна работата
.Но това беше преди 100 години.Така ще имаш яснота какво става.

# 10
  • Мнения: 8 905
Хм... На мен последния месец ми излезе в сметката, че съм теглила някакъв филм на телефона си....  Rolling Eyes newsm78

# 11
  • Мнения: X

Не са от друго. В разпечатката има пет разговора с номера от Гвинея, който си стои в регистъра на повикванията ми. Демек аз съм звъняла и съм говорила по една минута, а то аз вдигах телефона и не говорих, защото чувах сигнал "свободно". В продължение на десетина дни ми звъня телефона сигурно 50 пъти от този номер, добре че не упорствах да вдигам всеки път и да викам "Ало! Не чувате ли бе?!". Майка ми можеше така да направи. Sweat Smile

# 12
  • Мнения: 2 143
Оооу, много емоция, малко разум! I love it!
Всъщност, ще взема да напиша една жалба да върнат парите. Глобул.Нали чрез тях става плащането..Да, аз съм навътре в нещата, но хората масово не са.
Навътре си колкото аз съм ватман, но това е друга бира.
Напиши - имаш пълното право. Мога от сега да ти кажа отговора и на КЗП и на оператора. "Услугата се предоставя от <едикойси>. За повече информация се свържете с <контактна точка>". Аман от балъци!

А бтв, ако цъкнеш банер, линк във Фейсбук или друга подобна социална медия, отговорността си е изцяло твоя. Перифразирам Параграф 22 - да НЕ си! И не отговори на въпроса за DCB... като как точно оператора е отговорен
Скрит текст:
Досега съм:
  • Рекламно лице на онлайн ритейлър
  • Мюсюлмански проповедник
  • Служител на автошкола
  • и новото Служител на Теленор/Клетъчен оператор

# 13
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Абе за рожден ден пращат смс, а за абонаменти с вируси - не.А номера откъде? Нали се усещаш кви ги ръсиш?Все едно детето ми да не пипа таблет.Него ли наричаш балък?
Не знам какъв си, но може би си търсиш да се заяждаш по темите.
И с какво си полезен в тая тема?

П.п. пробвам с митничар или нещо под пагон, имаш  особен, глуповат ( но надменен) изказ.Ха ха.

# 14
  • Мнения: 1 822
Може и най-обикновен боклук да е Laughing

Общи условия

Активация на акаунт