Япония

  • 250 911
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 1 224
гост22 позволи ми да не се съглася. Според мен си страдаме точно от обратното - земинте ни винаги са били плодородни и богати, дори през турско (то и затова сме си патили). Войните минават относително леко по сравнение с други държави. Истински богати не сме били никога, но и истински бедни - също. Дори и най-бедния селянин е имал покрив над главата си и попара в паницата си. На българите никога не се е налагало да убиват децата си за да не ги гледат как умират бавно от глад.
Природни бедствия и катаклизми не ни спохождат често. Затова и се родеем малко по манталитет с банановите републики. А, и обичаме да си мрънкаме, че сме зле - точно защото истински зле не сме били.

# 1 606
  • Мнения: 241
гост22 ... Затова и се родеем малко по манталитет с банановите републики. А, и обичаме да си мрънкаме, че сме зле - точно защото истински зле не сме били.

А-а-а, ще се поправим. Ето, едно дъждовно лято и 15 жертви на съвсем неочаквани места... но и веднага се задвижиха някои процедури, дето досега не бяха прилагани, въпреки че закона ги е повелявал...  Това дето очевидното решение идва след случката май не е само наш патент, просто на нас сега ни се случва, а при другите се случва от векове. Заради това чета тази тема — един приятен начин да надникна в бъдещето. Тук по един мнооооого интересен начин се виждат проверени, работещи и изключително практични модели, за които в България дори не сме се замисляли. Точно заради това ги виждаме като екзотичната част на Япония.
  bouquet

# 1 607
  • Мнения: 3
Вижте какво намерих за курсове по японски език

http://www.napazar.eu/qponski-ezik-s-bratislav-ivanov-44569.html?rn=1

# 1 608
  • Германия
  • Мнения: 60
Самурайка, поздравления за всичко, което си написала smile3525 За познанията, които имаш, защото гледаш с широко отворени очи всичко около теб и за желанието да го споделиш и да бъдеш полезна на непознати хора. Много ти благодаря!  smile3525Предстои ми пътуване до Япония и Корея и внимателно изчетох цялата тема. Ще пътуваме неорганизирано. тоест- организирали сме се сами. Simple SmileЩе бъдем 5 дни в Токио и 10 дни в Киото, което ще ни е базова станция за Осака, Хирошима и всичко наоколо, като се надявам за 10 дни да видим много неща. Някъде из темата прочетох за транспортиране на багажа. В Токио сме в този хотел:
http://shinjuku.washington-hotels.jp/
Купили сме JR PASS, но се притеснявам дали е удобно във влака с големите куфари? Имам предвид пътуването от Токио до Киото. И дали не можем да си поръчаме доставка на багажа от хотел Вашингтон до хотела ни в Киото? И колко би струвало това? Ако има някакъв сайт, където да направя справка, ще ти бъда много благодарна.

# 1 609
  • Мнения: 1 040
  За първи път пиша в темата, която иначе следя отдавна.
Много интересно разказва Самурайка, ако се съберат всичките й постове,
ще се получи чудесно четиво  Simple Smile
  Понеже заговорихте за Втората св.война, се сетих за едно интересно интервю
с японска студентка в Австралия. Тя разказва, че от всичките 357 стр. по история, която
са изучавали в училището в Япония, само 19 стр. са посветени на войната. От трите им часа седмично по история, някои класове изобщо не стигали до частта за Втората световна и по тази причина младите хора в Япония не знаели истината за ролята на страната си във войната.
Цялата информация за миналото се поднасяла така, че да се чувстват горди с историята си.
Също така споменава, че за  разлика от тях, при китайците и корейците,
всичко се изучава много детайлно и не е чудно, че на японците се гледа враждебно
в цял източен Китай.

# 1 610
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
...
Купили сме JR PASS, но се притеснявам дали е удобно във влака с големите куфари? Имам предвид пътуването от Токио до Киото. И дали не можем да си поръчаме доставка на багажа от хотел Вашингтон до хотела ни в Киото? И колко би струвало това? Ако има някакъв сайт, където да направя справка, ще ти бъда много благодарна.
Не съм Самурайка, но да кажа - няма да имате проблем да пътувате с големи куфари във влака. Има си места където могат да се сложат куфарите. За доставка не знам.

# 1 611
  • Мнения: 437
Айде стига глупости .Всички Велики сили са виновни за смърта на милиони като почнем още от Римската Империя.Белгия е извършила едни от най-жестоките варварства в човешката история , Испания , Португалия , Великобритания ,Германия ...
Та няма място за срам.

# 1 612
  • BG
  • Мнения: 4 456
Baby*, дръж ни в течение за твоята съседска принцеса, че ми е интересно да чета коментари така директно от ежедневието.

# 1 613
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Baby*, дръж ни в течение за твоята съседска принцеса, че ми е интересно да чета коментари така директно от ежедневието.
За съжаление, нямам нищо добро да кажа, разочарова ме тази принцеса. И не обичам да говоря за хора които са ме разочаровали...

# 1 614
  • BG
  • Мнения: 4 456
За съжаление, нямам нищо добро да кажа, разочарова ме тази принцеса. И не обичам да говоря за хора които са ме разочаровали...
ОК.
От известно време се каня да добавя и  нещо за Южна Корея, което преди време прочетох във  форума на eastern spirit, тъй  като се прояви интерес в темата и за тази държава. Надявам се, че Самурайка няма да има нищо против, за мен поне беше много интересно.

# 1 615
  • Мнения: 1 224
Giada и Elinia благодаря за милите думи, но освен личен интерес към някои теми и социални феномени (социолог съм по образование), нещата които пиша в темата са точно на принципа, който Иса описа - всичко си пише из нета, само трябва да знаеш правилните въпроси, които да задаваш на чичко ти Гугъл.

Относно пращането на куфари - така процедират японците. Т. е. Baby* е права - в Шинкансена и в Нарита еспрес има място за поставяне на куфари до вратата. Но в обикновенните влакове и метрото е много неудобно с голям багаж, а и прехвърлянето от влак на влак и огромните гари - също. Затова японците ползват услугите на множество куриерски фирми. Можете да си изпратите куфарите от летището до хотела и от хотела до Киото директно. Ето сайта с цените на най-големия и удобен куриер, имат офиси навсякъде:
http://www.kuronekoyamato.co.jp/en/send/ta_q_bin/
От хотела до Киото ще ви помогнат на самата рецепция, ще попълнят документите ви и ще ви обяснят всичко. Просто попитайте.

Nikol Темата е много интересна по принцип, и много обширна. Също и много нпозната за хората в Европа - всеки континент е преживял войната по различен начин и има различна перспектива по въпроса.Но ако ще говорим за това би било по-добре да го изнесем в отделна тема.
Относно статията на Марико Ои (тя е фрии ланс журналист), ето оригинала , мога да кажа като в оня виц - верно е, ама не е баш тъй. Първо не е редно да се сравнява историята на Австралия и историята на Япония. Едните от австралопитеците и бумерангите на аборигените отиват директно в 18ти век, а другите имат да покриват материал от края на последния ледников период до днес. Първата официална постоянна столица е основана през 710 година. Преподаването на история в Япония много прилича на това в България -като се  почне от прабългарите та до априлските възстания и руско турските войни има толкова материал за покриване, че за втората световна остава един сгъчкан урок с уклончиви и непълни обяснения. Дори в този форум може да се види колко малко или направо грешно познават българите собствената си история от този период (справка - темата за Русия). Преглеждала съм учебника на сина ми - много от нещата бяха описани правдиво и по подходящ начин, според мен. Да, в Китай и Кореа нещата се преподават по съвсем друг начин, интересното е че тази тенденция датира от средата на 70те години.

Ето тази статия на Ои според мен е много по-интересна и описва много правдиво и реалистично проблема :
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-25411700

нощен гост благодаря за интересната информация.

# 1 616
  • Германия
  • Мнения: 60
Самурайка, много ти благодаря! Ние ще сме 5 дни в Токио и 10 в Киото. От летището ще се придвижим до хотела, който е на Шинжуку и пред него има спирка на Лимузин-бус. От Токио до Киото ще пътуваме с влак и ще направя точно така - от хотела в Токио ще пратя куфарите в този в  Киото и ще си пътуваме спокойно в бързия влак. Още веднъж ти благодаря, че този въпрос ме притесняваше.  bouquet  bouquet

# 1 617
  • Мнения: 104
Самурайка, много ти благодаря! Ние ще сме 5 дни в Токио и 10 в Киото. От летището ще се придвижим до хотела, който е на Шинжуку и пред него има спирка на Лимузин-бус. От Токио до Киото ще пътуваме с влак и ще направя точно така - от хотела в Токио ще пратя куфарите в този в  Киото и ще си пътуваме спокойно в бързия влак. Още веднъж ти благодаря, че този въпрос ме притесняваше.  bouquet  bouquet

Elinia, бих искала да попитам дали ще пътуване с организирана група или самостоятелно?

# 1 618
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
.....Ще пътуваме неорганизирано. тоест- организирали сме се сами. Simple Smile.....

Ето какво е написала Елиния два поста по-нагоре.

# 1 619
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Самурайка гушна ли принцесата? Дай снимки да и се нагледаме!  Blush Бързо нагласяне на режима на всички, много мляко, бебето да е поспаливо и никак ревливо, батковците и татко да помогат!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт