Сладкарничка за книги - тема 51

  • 38 968
  • 741
  •   1
Отговори
  • Кърджали
  • Мнения: 10 261

Предишните теми

Важни условия за участие в играта:

Всеки, който иска да участва в темата е редно, но не задължително, да се представи в нея. Какви интереси има, какви книги обича да чете, какви хобита има и пр. Темата е отворена за четене и писане за всички желаещи.

1.   За да участва в самата игра новият участник трябва да е присъствал поне два месеца в темата активно; хората да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.

2.   Точка 1 няма да важи за хора, които се ползват с препоръка от вече активните в темата потребители. Активните потребители на темата от своя страна трябва явно да изразят своята препоръка към конкретния нов потребител чрез пост в темата.

3.  За да се избегнат злоупотреби с идеята на играта и възпрепятстването й, се създава работна група от редовни потребители на темата, които ще преценяват кога и дали новоразписалите се хора да бъдат включени в дадена игра.

Работната  група включва следните потребители:

neli mar4, mijjjka, Kally May, Гигова и Вени***!

Всички въпроси свързани с горепосочените правила, отправяйте към тях! Те са хората, които отговарят за запазването на приятната атмосфера, която има темата и безпрепятственото провеждане на игрите. Те (заедно) имат крайната дума при взимането на решения, касаещи участието и регламента в тази тема.


Правила на играта:

Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: 5-6 на брой, като стойността не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!


И уточненията:
1. Играта се разиграва два пъти в годината:
    - Коледна игра
       От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребия и до 25.12/31.12 да се получат подаръците
    - Лятна игра - през юли, за да може да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.
При засилен интерес може да се изиграва и повече пъти, но поне през тримесечен период от време.

2. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.

3. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадено по избор.

4. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20лв.




По идея на: neli mar4 - нашата прекрасна класна!
По всякакви въпроси, мнения и препоръки, извинени и неизвинени отсъствия, се обръщайте към нея.


Лятна игра 2015
Тече в момента и разопаковането, както и четенето предстоят Heart Eyes!

Списъци:
 

Скрит текст:
Мариша

1. Изборът - Никълъс Спаркс
2. Мистерии - Кнут Хамсун
3. Сестра - Розамунд Лъптън
4. Лисицата - Галин Никифоров
5. Гаснеща жарава - Софи Джордан

Мария

 Маргарет Мацантини "Никой не се спасява сам"
Джоузеф Хелър "Залезът"
Мат Ридли "Червената царица"
Андре Агаси "Открито Автобиография"
Елизабет Колбърт "Шестото измиране"

Зори

1. " Свят без край" I-ва част - Кен Фолет  ( на много места е с изчерпан тираж, но ако я намерите някъде онлайн или в някоя книжарничка много ще се радвам да я получа  Blush )

2. Медальонът - Галина Златарева - изданието което вкл. том I и том II заедно - отдавна съм хвърлила око на авторката след препоръките на Точица, но още не съм си купила нищо нейно."

3. " Повелителка на реките" - Филипа Грегъри - харесвам авторката и след като събрах всички книги от поредицата за Тюдорите и ги прочетох почти сега насочвам поглед към другата поредица за войната на Розите и хронологично трябва да започна с тази книжка

4. "Елизабет, кралицата"- Сали Смит - и отново се пренасям в Англия, но в по-съвременнен вариант, ще ми бъде интересно да надникна зад кралските завеси. Веднъж чаках пред портите да зърна кралицата, ама не ми се отдаде, не ме прие на ауденция  Embarassed

5. "Войната на буквите" - Людмила Филипова - от тази авторка съм била едновременно и очарована и силно разочарована, но продължавам да искам да вкусвам от нейните книги

Лотхен

 1. Тайната градина - книга за оцветяване за възрастни - Джохана Басфорд- Софтпрес- предстои да излезе na 9 юли Smile
2. Омагьосаната гора- пак отново от същата авторка за същото нещо Smile
3. Докато дишам- Георги Томов, Дейна Бренченс - изд. Ciela
4. Нулев брой- Умберто Еко- ИК Бард
5. Живот без ограничения- Ник Вуйчич-  Изд. Vakon

 Петя сърчицето  Love

 1. "Богат, беден" - Ъруин Шоу;
2. "Пазителка на тайните" - Кейт Мортън;
3. "сърцето ти нося (в сърцето си го нося)" - Е.Е. Къмингс;
4. "Вълци" - Хилари Мантел;
5. "Свещена билка. Тайният бележник на Фрида Кало" - Ф. Г. Фотенбег;

Мариета

 Рут: Историята на Мами от "Отнесени от вихъра", Доналд Макейг
Гласовете на сърцето, Ян Филип Зендкер
Красивата Тоскана, Франсис Мей
Тайната градина: Приключение в цветове и багри, Джохана Басфорд - предстояща
Една година в Париж, Ан Ма

Лофчето

 "Влюбените в книгите никога не спят сами" - Анес Мартен-Люган
"Пазителка на тайните" - Кейт Мортън
"Ябълково вълшебство" - Сара Адисън Алън
"Рецепти за съвършен брак" - Кейт Кериган
"Какво забрави Алис" - Лиан Мориарти

Лоренка

 1.Силвия Дей - Седем години копнеж (излиза на 23.07)
2.Нора Робъртс- Наташа
3."Влюбените в книгите никога не спят сами" - Анес Мартен-Люган
4."Рецепти за съвършен брак" - Кейт Кериган

Точица

 1. Лорън Уилиг - Онова лято
2. М.Л. Стедман - Светлина между два океана
3. Емил Димитров - Кан Тервел. Кошмарът на халифата
4. Тимоти У Райбел -  Личната библиотека на Хитлер
5. Жозе Родригеш Душ Сантуш - Божият гняв
6. Том Егеланд - Пазителите на завета

Ули

 Баба Яга снесла яйце - Дубравка Угрешич
Стоунър - Джон Уилямс
Човек на име Уве - Фредрик Бакман
11/22/63 - Стивън Кинг

Вени

 "Прах" - Патриша Корнуел
"Доведете труповете" - Хилари Мантел
"Зовът на костите" - Долорес Редондо
"Човекът, който не беше убиец" - Юрт и Русенфелт
"Нерон, кървавият поет" - Дежьо Костолани
"Градска вещица" на нашето Камиче, книга игра е, обаче не мога да я намеря из он-лайн книжарниците
 
Мери

 Стив Байн - Годината на демона
Брам Стокър - Дракула
Вероника Рот - Фор
Гейл Форман - Аз бях тук
Силвия Плат - Стъкленият похлупак
Ървин Ялом - Все по-близо всеки ден

 
Миж

 "Невидим" - Джеймс Патерсън
"Никой не се спасява сам" - Маргарет Мацантини
"Доведете труповете" - Хилари Мантел
"Кармата на любовта" - Геше Майкъл Роуч
"Дъщерята на палача" - Оливер Пьоч - На книжния пазар от 23.07.2015г.
"Бледият конник" - Саксонски хроники 2 част - Бърнард Корнуел - предстояща - само Блажев знае кога...



Заглавието на тази тема стигна до нас благодарение на любезното съдействие на
Антония на Скарамуш и The Black Widow


Талисманче на темата

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 11:54 от Aлекcандрa

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 10 261
Заповядайте!

# 2
  • Мнения: 10 685
Благодаря, Алекс  Hug
Тук съм т.е. у дома  Blush

# 3
  • Мнения: 10 685
Алекс, махни само запетайката в заглавието на темата ...  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,

Алекс, благодаря за темата.  Hug  bouquet

ПетеHug

# 5
  • София
  • Мнения: 5 562
Записвам се в любимата темичка!  Hug

Благодаря, Алексче!   bouquet  (само да вмъкна по отношение на играта - вече разопаковахме, само Ули още не е, а четенето предстои определено!  Heart Eyes)

ПетенцеHug за теб и Бояна!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 899
Набързо прелитам, че имам работа и на ушите си.
Алекс, благодаря   bouquet

И да не е само гол запис ще кажа, че прочетох "Пазителка на тайните" и съм омагьосана.
Много, много ми хареса.
Вени, благодаря ти   bouquet

# 7
  • Мнения: 10 685
Да, какво стана с подаръка на Ули? Намери ли се?  Thinking

# 8
  • Мнения: 5 405
И да не е само гол запис ще кажа, че прочетох "Пазителка на тайните" и съм омагьосана.
Много, много ми хареса.
Нали, нали  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 6 210
Алексче, мерси за темата  Hug!
Кали, много се радвам! А мама чете ли я?

# 10
  • Мнения: 1 828
Много бърз запис от мен, че ДДСто ме чака  ooooh!

Алекс, благодаря за темата   bouquet

Вени, получих книжката и едва се удържам да не започна да оцветявам на работа  Joy Много съм трогната от жеста ти  Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 6 210
Лофче, и аз съм много развълнувана, защото на практика ти ми поднесе изненада от три много желани от мен книги  Heart Eyes.
Иначе не знам какво да ти кажа..., освен докато смяташ ДДС-то, да рисуваш и оцветяваш листенца. Ама не вярвам на данъчните да им допадне тоз разчупен модел  hahaha!

# 12
  • Мнения: 5 776
Цоп и пляс и аз тук, благодаря Алекс   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 4 899
Вени, мама я прочете светкавично и веднагически, след като ми я даде. Аз се мотах досега. Но съм във възторг колко ми хареса. Нареждам я на първо място от книгите на Мортън, след нея - "Забравената градина".

# 14
  • Мнения: 1 107
Но съм във възторг колко ми хареса. Нареждам я на първо място от книгите на Мортън, след нея - "Забравената градина".
Нали, нали! И аз така Heart Eyes

Иначе, Алекс благодаря   bouquet  Да разбирам ли, че в тази тема, работната група са смърфчета? Готини къщурки.

Общи условия

Активация на акаунт