Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 110 402
  • 839
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 403
Здравейте група! Записвам се тук да ви следя а и с надеждата да ми помогнете малко.
На 24 години съм но вече ми се налага за 2ти път да си слагам брекети. Първия път ги носих около 2 години, извадиха ми 2 зъба (носила съм само на горната челюст) и всичко се оправи но след известно време мъдреците започнаха да си правят място за да излезнат и ми избутаха зъбите отново. Проблемът е че още изобщо не са излезнали и сега за да си поставя брекети мисля, че първо трябва да се извадят за да има все пак някакво място.
На някой дали са му вадили мъдреци който още не са излезнали и може ли да ми препоръчате ортодонт в Пловдив, защото не мисля да ходя отново при същия. Спряла съм се на керамични брекети, но нямам идея дали някой в Пловдив слага такива, така че ще съм много благодарна ако споделите някаква информация.
Не знам кой ти е бил предишния ортодонт, но аз съм доволна от др. Джуркова. Иди на консултация, всичко ще ти разясни, ще оправите проблема с мъдреците. Аз съм с керамични също.
Ще ти напиша на лични телефони или сайт ако решиш нещо.

# 271
  • Мнения: 22
Може би неправилно съм се изразила. Та ако има пациенти на тази лекарка, ще се радвам да разбера колко време са чакали да им се обадят с резултата от анализа.

Горе долу около месец.Има наистина много пациенти и за анализа се чака малко повече.

# 272
  • Мнения: 67
Здравейте от 10 месеца съм с брекети и от 3 седмици слагам ластичета за корекция  на захапката. Въпросът ми е някой ,който е минал вече през това може ли да каже горе-долу кога е забелязал ефект при тях,защото имам чувството ,че при мен нямам никакъв резултат,даже имам чувството ,че още повече ми се отваря захапката.

Носи си ги непрекъснато. Ще са нужни поне 3-4 месеца за да има ВИДИМИ резултати, в някои случаи 2-3 месеца.

Но не се безпокой, ортодонтът сам преценява кога вече не се налага да го носиш, ти само гледай да го правиш.
                             много благодаря, надявам се скоро да се пооправи ,че много се отчаях. Утре съм при од и ще каже как е положението,той намекна ,че ще нося много ластици,каквото и да значи това. Нали всички искат бързи резултати...

# 273
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравейте, да ви кажа накратко за мен. На 30 години съм, по рождение нямам горни втори зъби и кучешките ми се наредиха отпред, както казва брат ми- рядка ограда. Живях в Лондон около 5 години и там обикалях много клиники и всички од ми казваха ще ти ги съберем и изпилим, за да не са остри. Прибирам се в БГ- конкретно в Стара Загора и навсякъде ми се казва да правим място за импланти. Отивам в Лондон и питам защо има толкова голямо разминаване и хората ме убеждават, че единични импалнти за предни зъби не се слагат. Прибрах се окончателно в БГ и първото нещо, което исках беше да си сложа брекети. В Стара Загора уж отидох при най-добрата, в крайна сметка ми отказа без основателна причина. Накрая се принудих и отидох в Пловдив при д-р Симова. Страхотна е!!! Вече сме на финала . Силно я препоръчвам. По-добре се справя и от най- добрите клиники в централен Лондон.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 5 423
И в крайна сметка какво направи тази ортодонтка? Изпили ти кучешките или ти отвори място за импланти?

# 275
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Събра ги и ги изпили, и още много други неща. Това, което като дете са ми казвали е, че може би съм засегната от чернобил. В  Лондон обаче твърдят, че това е еволюция- след 1000 години всички хора ще се раждат така. Викам си, божке, защо баш аз ще еволюирам толкова рано!!??

# 276
  • Мнения: 67
Здравейте! Знаете ли дали някъде в Пловдив слагат керамични брекети? Изобщо има ли някой тук с керамични?
Здравей, аз съм с керамични брекети. В Пловдив търсете др.Хунджев,незнам къде е кабинета,но е страхотен специалист,работи и в София Simple SmileПотърсете го в интернет.

# 277
  • Мнения: 668
В  Лондон обаче твърдят, че това е еволюция- след 1000 години всички хора ще се раждат така.

Това може да е еволюция само в Англия, където са скарани със зъболекарите и ортодонтите и това е една от причините да имат противни усти Simple Smile
Успех в лечението.

# 278
  • София
  • Мнения: 1 765
Има ли такива от вас,които след лечението с брекети ще слагат и фасети?
Моята ОД ме уверява,че няма да имам нужда от фасети,но аз не съм убедена.
Долните ми зъбчета са като бебешки,как брекетите ще им помогнат да станат по-големи.
Горните ми са доста изтрити.Освен това си мечтая за  бяла холивудска усмивка. Laughing
Ами дано стане само с бректи,но наистина се съмнявам малко.
Иначе само след 4 месеца носене виждам промени и съм доволна засега. Peace

# 279
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Фасети след брекети ми се вижда някак нелогично. Защо направо не си сложи фасети и щеше да имаш бяла холивудска усмивка? Аз също има доста неща да правя след брекетите, но мисля да се спра на бондинга и ще се придържам максимално към естествения вид.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 765
Сложих си брекети,а не директно фасети,тъй като имам дълбока захапка и стеснена горна челюст.
Самата усмивка не си харесвам,а тя не може да се промени само с фасети.Най-добре е първо да се проведе ортодонтско лечение.
Аз се надявам да не се налага да слагам бондинг или фасети.Нямам представа как ще изглеждам след брекетите.Ако е нещо подобно като на снимката,супер. Peace
https://www.google.bg/search?q=%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D1 … rc=GGQ4I51Lf_fD-M:
Ето моите сега(4 месеца след лечението са горните)Долните са от скоро.

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 23:58 от Даяна1111

# 281
  • Мнения: 1 179
Ортодондонсткото лечение не винаги води до перфектната усмивка.
Да, зъбите се подреждат, захапката се коригира, но има хора, които са с умъртвени зъби наприемер, с много големи фронтални пломби и пр. естетични проблеми, които налагат след свалянето на брекетите да се посети естетичен стоматолог.
Разбира се, ако човекът не цели перфектна усмивка, винаги може да остане само с подредените зъби от ортодонстското лечение.
Мисля, че всички тук целим красива усмивка, не знам защо се учудвате...

# 282
  • София
  • Мнения: 1 765
Точно така е! Peace
Но наистина целта на всеки е различна явно и за всеки "перфектната усмивка" е различна.
Аз искам перфектна усмивка,не просто леко подобрена.Признавам си,това е моя мечта.Ще видя как ще изглеждам след брекетите и ако резултата не ме задоволява ще помисля и за бондинг или фасети.
Но със сигурност не бих съжалявала,че съм носила брекети. Peace

# 283
  • Мнения: 1 179
Точно така е! Peace
Но наистина целта на всеки е различна явно и за всеки "перфектната усмивка" е различна.
Аз искам перфектна усмивка,не просто леко подобрена.Признавам си,това е моя мечта.Ще видя как ще изглеждам след брекетите и ако резултата не ме задоволява ще помисля и за бондинг или фасети.
Но със сигурност не бих съжалявала,че съм носила брекети. Peace
Даяна1111, изобщо не слушай кой какво ти говори. Следвай мечтата си. Сега си на първия етап от постигането й.
Аз пък имам афинитет към бялата усмивка. Не мога да си представя да сваля брекетите и да не си избеля зъбите професионално.

# 284
  • София
  • Мнения: 1 765
Разбира се,цвета на зъбите е много важен и за мен. Peace
Аз преди да се реша на брекети,мислех да слагам порцеланови фасети.Ходих в може би най-добрата клиника в София.Изготвиха ми макет на фасети(най-белия цвят исках да пробвам)Поставиха ги в устата ми,за да се видя и удобря.Ноо....,не се харесах,ама изобщо... Naughty
Като анимационен герой бях.Толкова изкуствено изглеждах...Хем аз съм фен на белите усмивки,макар и малко изкуствени,Но наистина се шокирах.И се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт