Отговори
# 1 620
  • Мнения: 1 673
Хай Спийд, ама тука препикана територия ли е? Какво? Само тясно профилирани фенове на плесника ли могат да пишат, да споделят, да се вълнуват? Нещо като частен клуб ли е и трябва да попълня молба, в която да посоча своите си причини? Аз лично продължавам тук-там да пиша тук за баланс в темата. Харесва ми да се чуват и едните, и другите мнения. За неориентираните майчета - дето сега се чудят да си напляскат ли детето или не, нека да има ИЗБОР на действия.

Вейпор, ама сега е блогър, нали? Или е друго? Защо не хване един самолет в петък и да се види в Грета - да я спаси от тази опасност да е така зле използвана? Щото списването на блог е удобно нещо - от креслото у дома. А работата с деца си е друго.

Елица, здравей! Ти ли беше, дето се оплакваше, че след пошляпването седи мирно 30 секунди и пак почва? Как върви? Има ли подобрение?

Румене, мисля и сам можеш да се сетиш за държави в които цари анархия и си правят каквото си искат. Поне за 5 държави можеш да се сетиш, в които родителите не си пращат момичетата на училище. Ми не искат и не го правят. На тях ли ще им казваш ти? Поне 10 държави можеш да назовеш, в които децата се продават за работна ръка, за дрога мулета, за просия или секс стока - за печалба на родителя. Ами да изкара някой лев, кво пък толкова... Поне за 3 държави ще се сетиш, в които майката решава, че ще си обрязва дъщерите или пък ще ги забули, без да ги пита искат ли те или не искат. Тя е майка, бе! Ще си прави каквото си иска!!! Къде си тръгнал ти?? (Не към тебе ползвам цитатите от форума.)



# 1 621
  • Мнения: 12 425
Вейпор, ама сега е блогър, нали? Или е друго? Защо не хване един самолет в петък и да се види в Грета - да я спаси от тази опасност да е така зле използвана? Щото списването на блог е удобно нещо - от креслото у дома. А работата с деца си е друго.
И блогър - освен всичко друго. И както казахме, русофоб. Малка, но съществена разлика в сравнение с "про-руска ориентация". Лично за мен е пропагандист, който не се гнуси от нищо, но никога не бих стигнала дотам, че да го нарека просто "блогър".

# 1 622
  • Варна
  • Мнения: 36 892
Е, Мари, щом не можеш/не искаш да отговориш на един съвсем логичен и нормално зададен въпрос, а се нахвърляш с нападки не само към мен, а и към другите - съжалявам, с теб няма как да се говори/пише и жалко за европейската демокрация, която според теб цари у вас, явно не ти е от полза щом не можеш да проведеш цивилизован разговор.

Все пак ще отговоря. Тук не е "препикана" територия, нито частен клуб, изискващ членство. Казвам го, защото очевидно не успяваш да го схванеш сама. И нито едно от тези неща не е написано в мой пост. Никъде не съм казала  "я марш оттук щом не споделяш нашето мнение, нямаш работа в тази тема". Всъщност не съм прочела никой никъде да го написа. Дори най-отявлените противници на въпросната стратегия не дават уклон кой къде ще пише. Странно, че само ти не го схващаш, но пък прозира явно опитът ти да смениш темата и да не отговориш на съвсем логичен въпрос. Нападението е най-добрата защита, а?

# 1 623
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 354
Явно не само на нас не ни харесва Барневерн.







Прави впечатление семейства от колко много държави са пострадали.

# 1 624
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Прави впечатление семейства от колко много държави са пострадали.



От цял свят са семействата. И от Канада има, и от САЩ.

Те явно също не пасват на културните изисквания на Норгето. Не са само сомалийците с техните разширени семейства, където лелите се грижат редовно за племенниците си.

И аз се приближавам до сомалийския манталитет. Племенниците ми съм ги хранела, къпела, обличала, събличала и т.н. С една дума - прост народ, семпъл ... така да се каже.

# 1 625
  • Мнения: 4 398
Да, сектата на румънското семейство я има в цял свят. Демонстрират хората в защита на религията си и на правото да бият децата си възпитателно. Демонстрирайте и вие ЗА шамарите, няма проблем, какво ви спира? Ама не си бийте децата там, където това е забранено със закон и децата имат права. В България може, там никой няма да почука на вратата да ви пита защо си биете децата, а и отпорът срещу отнемането на правото да се бият шамари е доста сериозен. 

Сигурно не знаете, че майката си призна, че са шамаросвали децата и са дърпали уши с възпитателна цел. Признала си го в интервю пред 2 журналистически екипа. Но вие отидете на манифестация в нейна защита, нали защитавате шамарите като възпитателно средство. Нека им ги върнат, пак да ги бият. Нищо ново, те са ваша лична собственост така или иначе. Защо някой ще ви обърква живота с права на децата - абсурд.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 18:34 от Fenris

# 1 626
  • Варна
  • Мнения: 36 892
Обаче все едно и също пееш - че ние тук си бием децата и яростно защитаваме правото да ги бием за в бъдеще. Това се нарича липса на аргументи. Така и не схвана, че почти всички тук са против боя, нищо че хората си го написаха в прав текст в постовете отново и отново. Не искат измислената стратегия, защото тя дава лостове за намеса в семействата им на странични хора, а с това много лесно се злоупотребява.

Толкова ли не можеш да схванеш? Който не бие, не бие и сега. Който бие, ще бие и с новите закони. Има начин насилието да бъде прикрито, затова и съществува все още, да, дори в "бели" държави. Насилникът си е насилник, няма да го промениш със закон. Това, че не искаме тази измислица не ни прави насилници, но ти удобно приравняваш двете неща. Така дискусия не се води.

# 1 627
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Сигурно не знаете, че майката си призна, че са шамаросвали децата и са дърпали уши с възпитателна цел. Признала си го в интервю пред 2 журналистически екипа. Но вие отидете на манифестация в нейна защита, нали защитавате шамарите като възпитателно средство. Нека им ги върнат, пак да ги бият. Нищо ново, те са ваша лична собственост така или иначе. Защо някой ще ви обърква живота с права на децата - абсурд.

А другите семейства с отнети деца ... и те ли са си били децата?

Помолих те веднъж да ми цитираш закона в Норге, който забранява шамара, но ти не го направи!

Има ли такъв закон изобщо?

# 1 628
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 354
Не става въпрос за секта.
Пострадали са семейства от САЩ,Канада,Белгия,Ирландия....и не вярвам всичките да са  сектанти ...

# 1 629
  • Мнения: 4 398


Сигурно не знаете, че майката си призна, че са шамаросвали децата и са дърпали уши с възпитателна цел. Признала си го в интервю пред 2 журналистически екипа. Но вие отидете на манифестация в нейна защита, нали защитавате шамарите като възпитателно средство. Нека им ги върнат, пак да ги бият. Нищо ново, те са ваша лична собственост така или иначе. Защо някой ще ви обърква живота с права на децата - абсурд.

А другите семейства с отнети деца ... и те ли са си били децата?

Помолих те веднъж да ми цитираш закона в Норге, който забранява шамара, но ти не го направи!

Има ли такъв закон изобщо?

Не знам за другите семейства. Някои си бият децата, други ги неглижират, не ги хранят и обличат адекватно за сезона, трети са алкохолици или наркомани, четвърти друго - причини много едно дете да страда с родителите си. Коментирам снимките по-горе за протестите, организирани от сектата на румънското семейство. Убедена съм, че хората са използвани и манипулирани и че ако знаеха истината, голяма част от тях нямаше да отидат да демонстрират. Едно е да им се каже ''демонстрирайте против кражба на деца'', друго е ''демонстрирайте за шамарите като възпитателно средство''. Първото е подвеждащо, второто няма да събере шарани.

Вени, религиозна секта е. Те са организирали и протестите в Норвегия в началото, от там е пуснат слуха в клоновете и в други държави. Събрали са си членовете на сектата и някои лапнишарани, това е. Това са неща, които съм писала много пъти преди, с линкове и официална информация. Но който иска да го лъжат, ще си го лъжат.

# 1 630
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Откога християнството е секта? Или в Норгето само ислямът се води религия?

# 1 631
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 354
Отнети са деца на 12 румънски семейства.
От които само едно семейство посещава някаква църква.Не знам дали е секта.
В протестите участват и пострадали норвежки семейства.Защото и сред норвежците също има нормални хора,които са против Барневерн.
Такива протести са организирани и в няколко европейски столици.

# 1 632
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Вени, религиозна секта е. Те са организирали и протестите в Норвегия в началото, от там е пуснат слуха в клоновете и в други държави. Събрали са си членовете на сектата и някои лапнишарани, това е. Това са неща, които съм писала много пъти преди, с линкове и официална информация. Но който иска да го лъжат, ще си го лъжат.

В Норге-то няма ли религиозна свобода?

Ахаааа ... лапнишарани! Фейк нюз ... всичко е лъжа и измама. Не вЕрвайте, четете между редовете. Измислят си тия семейства, заблуждават света.

Чудно, що ли в Норге-то имигрират само измамници? Що няма такива в Германия, Швеция, Австрия, които постоянно лъжат, че им отнемат безпричинно децата.

# 1 633
  • Мнения: 1 057
Сигурно не знаете, че майката си призна, че са шамаросвали децата и са дърпали уши с възпитателна цел. Признала си го в интервю пред 2 журналистически екипа. Но вие отидете на манифестация в нейна защита, нали защитавате шамарите като възпитателно средство. Нека им ги върнат, пак да ги бият. Нищо ново, те са ваша лична собственост така или иначе. Защо някой ще ви обърква живота с права на децата - абсурд.

Е и какво като си признали? Колко усилия положиха властите да превъзпитат родителите и да ги научат? Че то една проста заплаха "ще ви вземем децата" чудеса ще свърши. Нали тук ни убеждавате, че за шамар деца не взимали? Да ама не, направо си ги отвличали. Това и при нас, ами не, благодаря!

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 20:06 от Rumen_s

# 1 634
  • Мнения: 12 425
В България може, там никой няма да почука на вратата да ви пита защо си биете децата, а и отпорът срещу отнемането на правото да се бият шамари е доста сериозен. 

Отпорът срещу нарастващата намеса в семейството /най-вече/ и защитата на пошляпването като крайна мярка в арсенала от възпитателни средства е по-скоро правило за цяла Европа. Изключението не сме ние, а скандинавските страни, които явно са склонни да експериментират с крайности.

Общи условия

Активация на акаунт