Момичета, показват ли ви се къщи?

  • 43 115
  • 555
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 6 039
Маленна, на мен също много ми хареса стаята. Лампата-цвете от къде е? И тя ли е "боклук" от ИКЕА?  Laughing
И ако не е прекалено нахално, ще пуснеш ли някоя снимка и на другата детска стая? Heart Eyes

бих пуснала, но сега не живеем там, трябва специално да отида за да снимам, а едва ли ще го направя Laughingв албума ми със снимки се вижда горе долу. В оранжево, жълто и зелено е. Нищо особенно.
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=27940

# 451
  • Мнения: 23 496
Моите родители боядисваха с италианска боя на  http://www.caparreghini.it/indexflash.cfm 
Магазина им беше срещу зала Универсиада в София,мисля до сладкарница Неделя.
 Имат страхотни продукти...цвета е еднакъв ,с това което си избрал...а и при моите родители се наложи специално да се минава с продук срещу мухъл...вече 3 та година не е мръднало!  Hug
С 2 ръце за този магазин.стаята не детето е боядисана с техен латекс.Цвета е супер,покри с една ръка,мие се с влажен парцал.

# 452
  • Мнения: 1 449
Malenna, страхотни снимки, много свежи, с много вкус, въображение и усещане за цветовете! Просто всичко е перфектно - от интериора до дъщеричката ти! Grinning

Аз ли нещо съм пропуснала? newsm78 Има ли ИКЕА у нас?!!

# 453
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз ли нещо съм пропуснала? newsm78 Има ли ИКЕА у нас?!!
Щяло да има - най-много след година-две, голяма тема изписахме по случая Simple Smile
А дотогава - като Бай Ганьо из Европа Mr. Green

# 454
  • Мнения: 1 426
и аз боядисвах с caparreghini, но единия цвят не беше същия, като на картела

Миличка ,то зависи от много неща...отдолу какъв е фона,с какво е поставяна боята -мече,четка,колко ръце са минати...ако боядисваш върху стара боя,също и боята  има живот и с времето се променя от много фактори-светлина,топлина,дим,мазнини...едва ли някой ще ти гарантира 100 процента еднаквост..

a това ми е известно. Преди това не е боядисвано никога. Бояджиите са перфектни- подготвят стените както трябва, минават ги със стъклопласт, за да не стои на черти боята, после спец грунд.
Тази боя не е фабрично оцветена, а правят компютърно тониране в магазина. Нигога няма гаранция че цвета ще е същия, най вече зависи от големината на помещенито и светлината, но при нас се получи драстична разлика. Е занесох я в магазина за да я оправят. Сега след 4г. естествено че не е същата, не съм си и помислила че няма да се промени.
Ня че се оплаквам, но стават подобни работи.

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 09:27 от mania4ka

# 455
  • Мнения: 907

А, знам аз Simple Smile, че при вас се намират разни такива неща почти без пари за качеството. Чудо голямо, че са секънд хенд, швейцарците пазят много.

Не беше second hand, нова е от изложените (в смисьл не по порьчка) и майсторите я напаснаха малко за нашето място. Една дьрводелска семейна работилница на село, която имаше хубава страничка в Интернет, имаха и по-модерни неща. Но това беше преди 5г. и сега не мога да я намеря. Много сьм доволна от работата им като цяло. Аз лично харесвам дьрвото за кухня, сьздава уют. При нас не е панел, но и таваните не са високи, наистина. Мебели (шкафове), които не стигат тавана са ми обаче ужас заради това което се сьбира отгоре. Имаме такива в спалнята, хола и банята. Oт тези, които купихме (Ikea Simple Smile ) след като децата се родиха, както и целият кабинет (не е показан), всичко е догоре. В кухнята направиха цокьл отгоре, за да няма празно място от шкафа до тавана.

Между другото аз и модерни неща харесвам, понеже изборьт е много по-голям. А и при по-малки помещения е понякога практично. Но сьм израснала сьс старите фотьойли на прабаба ми и малко ме е шобе да експериментирам с новото.

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 09:37 от MegiX

# 456
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не съм разбрала явно, сори Embarassed. Но и на повечето неща от секънд-а изобщо не им личи, че са такива. Ей, как се присетих пак за тия мебели, ядът ме хвана още от снощи. Тук като се поразходих из разните изложения да търся нещо подобно ми се събраха очите в една точка Crazy, точно 3 пъти и половина отгоре са цените. На всичко отгоре не ми и харесват повечето Crossing Arms.

Аз също съм решила да си направя кухнята плътно до тавана - то няма и смисъл иначе, при мене височината не е 2.60, а 2.40 заради строителните трикове на пишман-предприемача  Twisted Evil, освен това таваните ми са криви, тъкмо ще скрия грозната гледка, освен че ще си спестя бърсането на прах Wink.

# 457
  • Мнения: 5 476
Тази боя не е фабрично оцветена, а правят компютърно тониране в магазина. Нигога няма гаранция че цвета ще е същия, най вече зависи от големината на помещенито и светлината, но при нас се получи драстична разлика. Е занесох я в магазина за да я оправят. Сега след 4г. естествено че не е същата, не съм си и помислила че няма да се промени.
Нe че се оплаквам, но стават подобни работи.

  Че тук почти никой не купува фабрично приготвени бои...има един куп фирми,които предлагат точно компютърно тониране. Peace
  И ние сега ще боядисваме нов апартамент и бояджиите казаха,че  фабрично приготвените  бои са повече за направи си сам,не за професионалисти! Hug

# 458
  • Мнения: 6 167
Не толкова, че имам какво да кажа днес ( както никога), но бутвам темата напред и задавам един в-с

Комо бранд ли е или не на Икеа у нас?  newsm78

# 459
  • Мнения: 6 039
Не толкова, че имам какво да кажа днес ( както никога), но бутвам темата напред и задавам един в-с

Комо бранд ли е или не на Икеа у нас?  newsm78


Aма тия дето се бутат напред са много нахални. newsm62 smile3534 newsm51

# 460
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Комо бранд ли е или не на Икеа у нас?  newsm78

Нямам официална информация, но не мисля, че Комо e филиал на Икеа.

Ето я старата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23981.0;all

И в тая връзка друго се замислих - ние хубаво й се точим на Икеа-та, кой за по-големи неща, кой за аксесоари и акценти като мене, ама да не се получи пак така, че да излиза по-евтино да си пазаруваш от чужбинските  newsm78

Присетих се за нещо, вече съвсем по темата - отдавна не ми се е случвало да видя никъде, нито по магазини, нито по списания за обзавеждане вариант за 'обличане' на тежки, грозни чугунени радиатори. Както и да ги боядисам, колкото и да ги чистя - грозно ми седят и това е Crossing Arms. Да не говорим за тръби и винтили, които стърчат отвсякъде, аз съм на последен етаж, трябваше да монтирам и допълнителни за обезвъздушаване, иначе налягане - нъц Tired. И сега не мога да се отърва от чувството, че съм в абонатна станция Laughing. Как да ги скрия? Дори и да сменя радиаторите с алуминиеви, все тая, пак ще трябва цялата допълнителна техника да я монтирам, няма никакъв смисъл.

# 461
  • Мнения: 3 576

Присетих се за нещо, вече съвсем по темата - отдавна не ми се е случвало да видя никъде, нито по магазини, нито по списания за обзавеждане вариант за 'обличане' на тежки, грозни чугунени радиатори.

Аз съм виждала да са скрити зад мраморни или гранитни "первази" на които има отвори да излиза топлия въздух.
Не знам дали перваз е точната дума, просто се покрива отпред и отгоре, става много красиво - може да го използваш ТВ да се сложи отгоре и др. неща.
За съжаление не мога да ти покажа снимка, но така е направено в апартамента на един познат.

# 462
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз за нещо такова си мислех, може би не точно мраморно или гранитно, че много тежко ще стане; пак така облечено отпред и отгоре, но повече на шкаф прилича, с решетчици на определени места, през които да излиза въздухът. Последно нещо такова мернах преди няколко години в магазин на Реа 4, но докато се натуткам да отида да попитам вече бяха сменили интериора, после ме завъртяха други задачи и така и не отидох. При всички случаи дизайнер ще трябва, за да го върже тоя момент с останалите елементи от обзавеждането. Това за радиаторите, за самите винтили идея нямам, те стърчат нагоре и така трябва да си останат, защото иначе няма смисъл от тях. Но пък почти опират в перваза на прозорците, един даже стърчи и по-нагоре, отделно трябва да имам и удобен достъп Thinking.

Off:  Много ти отива и руса Simple Smile

# 463
  • Мнения: 3 576
Точно Реа 4  бяха обзавеждали въпросния апартамент Simple Smile

Офф: мерси за комплимента   Blush

# 464
  • Мнения: 2 013
Не толкова, че имам какво да кажа днес ( както никога), но бутвам темата напред и задавам един в-с

Комо бранд ли е или не на Икеа у нас?  newsm78


Мисля, че COMO са немска верига, нямат нищо общо с ИКЕА, освен че предлагат подобни неща и магазините им са структурирани по същия начин. Аз май от нищо не се впечатлих особено в Комо, но пък и не гледах особено внимателно. Мисля, че са малко по-некачествени от икейските.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт