Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 16

  • 34 902
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Картофи,варива,хляб и ориз не ям от 1,5год.,също газирано,чипс,не ми и липсват.Свикнах и без плодове,преди можех само с тях да карам.
Менюто за вчера беше-
З-заквасена сметана с чия и малини,3-4с.л.
О-зелен фасул с пилешки крилца,по-късно 2бр ядкови бонбони/аз ги правих/
В-яйца по панагюрски,2бр+козе сирене+2с.л.кис.мляко
Днес-
З-палачинка с кокос.брашно,извара
О-пилешко с чушки и лук,по-късно малко ягоди
В-ще е пр.зеле с кайма
Не знам колко имаш да сваляш, но :възможни причини за неуспех - много млечни, плодовете, зеления боб, бонбоните предполагам са от ядки и сушени плодове... все храни за душата Simple Smile, т.е. би трябвало да са изключение, а не ежедневна храна. Особено ако излишните кг са малко. По - бърз ефект има с основните храни - риба, месо, яйца...

# 661
  • Мнения: X
Миоки, всички лекарства имат такива вторични ефекти: лекарства за кръвно повишават КЗ, лекарства за КЗ повишават холестерола, а лекарства за холестерол повишават. ...кръвното и следователно добавят ново лекарство. Пише го в листовките на всяко лекарство и лекарите го знаят.
Ще ти пратя на личния информация и обяснения за кръвното (майка ти предполагам разбира руски). И аз бях с големи проблеми.

# 662
  • Мнения: 7 791
Миоки, при мен кръвното пада със спорт, и то кардио, което не било препоръчително
Измислете й някакво движение

# 663
  • Мнения: X
Миоки, при мен кръвното пада със спорт, и то кардио, което не било препоръчително
Измислете й някакво движение
Именно!
Точно с тази идея е информацията, която й изпратих и дихателни упражнения (коремно /йогистко дишане). Естествено никое лекарство не се спира изведнъж, а постепенно И стриктно наблюдение. Това е обяснено във видеото на академика с пиявиците.

# 664
  • Мнения: 42
Не мога да се справя с яденето 😢 Колко тежко трябва да стане положението, за да се стегна?! Как се активизира воля?!
Януари си направих обременяване и на втория час захарта ми беше2,40. След изследването обиколих целия град, купих си 3-4 закуски и се прибрах да чакам резултатите. Знаех ,че имам проблем с моите припадъци, но личната ми казваше : - Винаги си носи захарче или бонбони.
 Същия ден спрях всичко въглехидратно и си казах есента ще пусна пак изследвания да видя на къде съм и ще си позволявам веднъж седмично картофи или ориз.....все любими неща. Можех само на картофи да живея. Кутия локум с малките кутийки не ми стигаше, а от склад на едро купувахме един локум на фитили , бонбони ,,Черноморец„ ммм.......
 Днес вече мисля по друг начин. Човек знае и 2 и 200.
 Спортувала съм 15 години и спорта ми помага да имам воля. Килограмите ми не са мръднали ,но в  талията имам видима промяна. Играя аква гимнастика 4 пъти в седмицата. Нямам припадък от февруари.Чувствам се жизнена.

# 665
  • Мнения: 7 988
Моля дайте ми съвет как да спра да задържам вода. Знам, че е от хашимотото, но съм като дърта пияница под очите, и по ръцете и краката.
Уж хормоните и захарта са в норма засега.

# 666
  • Мнения: 18 542
Благодаря, момичета!  bouquet

TaniaDimi, мерси за линковете. Знае руски майка, ще се справи с тях.

То кръвното ѝ вече е даже ниско от известно време. Пада под 120 горната граница редовно и не се качва над 140. Тези хапове ѝ го свалят повече отколкото трябва вече. Снощи си го мери час след като си е пила дозата и беше 90/45.
Тя пие хапчета за кръвно от много години. След хипертоничните кризи ѝ смениха нейното си, с тези двете по-горе. Докато си пиеше старото имаше значителен прогрес в корекция на КЗ. Килограми и обиколки тръгнаха успешно надолу - свалила е 10кг за 6 месеца и гликирания също беше паднал значително. Тези новите лекарства скапаха работата за отрицателно време.

Herzen, тя ходи доста пеша. Пенсионерка е но работи и ходи до работа всеки ден, не е обездвижена.

# 667
  • София
  • Мнения: 19 419
Вчера най-после си взех резултатите от изследванията.
Според лекарката не било точно ИР, но нещо жлезата се обърквала. Изписала ми е Глюкофаж 2х500, което аз вече съм си самопредписала от месец.  Laughing И Еутирокс 25мкг, защото ТСХ ми е над горната референтна граница.
Ето по-важните резултати, кажете си компетентното мнение:

ОГТТ         КЗ       инсулин
0 мин.      3,92      6,4
60          7,83      100,11
120          4,4       38,49
180         3,7

Глюкоза серум - 5,7
Холестерол 5,95 mmol/l - сигурно е общият, не е поотделно добър и лош. Но от предишни изследвания зная, че за съжаление нископлътностния ми е над реф. граница

# 668
  • София
  • Мнения: 11 513
Cuckoo, каква е разликата между глюкоза на 0 мин и глюкоза серум, защо имат различни стойности?
Не са ти крайно лошо изследванията според мен. Имам чувството, че всеки който направи натоварване ще има някакво отклонение в стойностите, на първи час особено......

# 669
  • София
  • Мнения: 16 216
Cuckoo, стойностите са ти малко над моите, а аз имам ИР. И съм на същата доза Глюкофаж и Еутирокс...Засега съм на минус 6 кг., БМИ го докарох до 23 (мазнините още са ми 36%, а трябва да ги докарам до 28-30%).

Роналд, ако почетеш темичката ни назад ще видиш, че "идват" и хора, на които на 60 мин инсулинът е 24-30-38...

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 12:12 от Sharky*

# 670
  • София
  • Мнения: 11 513

Роналд, ако почетеш темичката ни назад ше видиш, че "идват" и хора, на които на 60 мин инсулинът е 24-30-38...
Предполагам, че това са хора на режим, нали така?

Аз говоря за неспазващите режима Примерно, хващаш 7, изглеждащи здрави, нормални, непълни индивиди, разпитваш ги да не са НВ режим и да не са спортисти (професионални), боцкаш и ... може би поне на трима стойностите на първия час ще хвърчат.

Апропо, чета темата от бая отдавна, скоро някой с инсулин на първи час 26 -30 не помня да се е разписвал, въпреки че го пожелавам на всички от сърце!

# 671
  • София
  • Мнения: 19 419
Cuckoo, стойностите са ти малко над моите, а аз имам ИР. И съм на същата доза Глюкофаж и Еутирокс...Засега съм на минус 6 кг., БМИ го докарох до 23 (мазнините още са ми 36%, а трябва да ги докарам до 28-30%).
Колко време пиеш Глюкофаж? Аз засега нищо не свалям, въпреки че махнах почти изцяло хляб, ориз и картофи. Захарни не ям никакви, дори в кафето не слагам. Сутрин ям по малко овесени ядки, елда или киноа.
БМИ ми е 25, което е границата на затлъстяване, но като качиш върху 54 кг още 10 (или 18,5%) за 3 години - хич не е добре, а съм с тънки кости и не мога да ги обвинявам. Освен това при мен наистина коремната обиколка е проблем, но коремът отчасти се дължи на второто раждане - не се погрижих навреме, смятах, че се махне като на 23  Joy

# 672
  • Мнения: X

Роналд, ако почетеш темичката ни назад ше видиш, че "идват" и хора, на които на 60 мин инсулинът е 24-30-38...
Апропо, чета темата от бая отдавна, скоро някой с инсулин на първи час 26 -30 не помня да се е разписвал, въпреки че го пожелавам на всички от сърце!

Ronald, аз се разписах наскоро с инсулин след първия час със стойност 21. А на втория час инсулинът ми е дори под референтната стойност 6,3 при референтни стойности 8,7-30.

Скрит текст:

# 673
  • София
  • Мнения: 19 419
Cuckoo, каква е разликата между глюкоза на 0 мин и глюкоза серум, защо имат различни стойности?
Ето какво намерих, явно серумът е по-концентриран https://bg.westmidsmedicalservices.com/gljukoza-syvorotki-venoznoj-krovi.htm
А при ОГТТ сигурно е в цялата кръв.

Как да изчисля НОМА, кое да взема предвид - глюкоза серум (5,7) или КЗ 0 мин. при обременяване (3,92)

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 11:36 от Cuckoo

# 674
  • София
  • Мнения: 11 513

Роналд, ако почетеш темичката ни назад ше видиш, че "идват" и хора, на които на 60 мин инсулинът е 24-30-38...
Апропо, чета темата от бая отдавна, скоро някой с инсулин на първи час 26 -30 не помня да се е разписвал, въпреки че го пожелавам на всички от сърце!

Ronald, аз се разписах наскоро с инсулин след първия час със стойност 21. А на втория час инсулинът ми е дори под референтната стойност 6,3 при референтни стойности 8,7-30.

Скрит текст:
Изглеждат добри резултати, браво!
А това след диета ли е обаче или просто си решила да си правиш тест ей така?

Общи условия

Активация на акаунт