Криминални досиета

  • 180 090
  • 2 864
  •   6
Отговори
# 2 355
  • Мнения: 4 891
Не са засегнати, защото Фейт обикновено копира чужди влогари и дословно превежда дума по дума. Затова и чуждите ѝ случаи са много по-покрити и детайлни от родните.
Светлана е единствената , която редовно покрива бг случаи. Но тя пък чете 5 статии и съответно едно и също нещо го казва по 10 пъти.
Вяра казва, че няма много информация, но реално , ако се поразровиш под повечето статии има и коментари. Има интервюта на свидетели , на Лазар Колев, на родителите.
На мен едно нещо тогава ми направи впечатление. Момичетата изчезват в петък вечерта, а сигнал подават чаак в понеделник. Ако децата ти излизат за 1 път няма ли да се притесниш още щом на другия ден нямаш новини от тях.

# 2 356
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 062
Нали са били изнасилени, уж
Каква катастрофа и тн? Щяха един куршум да им пуснат и айде....

# 2 357
  • Мнения: 8 225
Тази Светлана не мога за я слушам просто. Качва редовно, но дори това не може да ме накара да си я пусна.

Това със забавянето на подаването на сигнал и у мен винаги е  предизвиквало недоумение.

# 2 358
  • София
  • Мнения: 14 408
Сигурно ли е? Много отдавна не съм чела за случая, но дали не са потърсили помощ, а да са им казали да изчакат?
Това, че не са излизали децата е също пресилено, познавайки живота в града. Просто всеки родител си представя децата като ангели.
Масово деца на тази възраст ходят по заведения до късно.

# 2 359
  • София
  • Мнения: 1 666
Момичетата със сигурност са излизали с компании преди, оставали са да спят на купони или у приятелки. Така че родителите вероятно са ги търсили сами в началото, надявали са се, че са някъде с компания.  И да, доста е възможно да са потърсили полицията ден-два по-рано и да са им казали да почакат. Не знам сега какъв е редът покрай всичките Amber alert и т.н., може да си променили практиката, но преди години за тийнейджъри не подскачаха на мига, ако няма очевидни данни за престъпление. Мотото беше - такава е възрастта, изчакайте, най-вероятно ще се върне сам/а...

# 2 360
  • При семейството си
  • Мнения: 6 709
Сигурно ли е? Много отдавна не съм чела за случая, но дали не са потърсили помощ, а да са им казали да изчакат?
Това, че не са излизали децата е също пресилено, познавайки живота в града. Просто всеки родител си представя децата като ангели.
Масово деца на тази възраст ходят по заведения до късно.
Обясненията от самите родители защо са подали сигнала чак в понеделник (от 10 минута):
https://youtu.be/xHuRTeRyu-c?si=o-I6I8qThGOGV60c

# 2 361
  • Мнения: 301
Относно случая Белнейски и рязането на ноктите - това е стандартна процедура и ноктите се съхраняват, защото от тях би могло да се извлече ДНК. Само че при Белнейски се случва друго. Обичайната процедура е ноктите се режат и пръстите се топят в мастило, за да се вземат отпечатъци. Обаче следователите по този случаи са толкова некадърни, че първо топят пръстите в мастило и после режат ноктите и резултатът е, че под слоя мастило се "запечатва" ДНК на Лазар Колев. Въпросните нокти са дадени години по-късно в лаборатория в Англия и така Колев е "закован".
Аз дори не мисля, че има някаква конспирация и прикриване на големци и т.н. Забатачването на този случай е чисто и просто поради некадърност. Родната ни полиция отдавна е бухалка на властта и това става все по-видно. Ако това престъпление се случи сега, никой няма да е изненадан, че полицаите действат толкова некадърно, тогава обаче още не беше "лъснала" пълната посредственост на службите - полиция, следствие, прокуратура и тн.

# 2 362
  • София
  • Мнения: 14 408
Благодаря, значи наистина до понеделник са чакали. Според мен, редовно са излизали момичетата. У нас спряха много приятелки, когато излизахме, за да не се прибират сами с таксита. Просто не им се иска да кажат, че са закъснявали, може би.

# 2 363
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 182
А всъщност този Лазар Колев, който е обвинен и осъден, давал ли е свидетелски показания? Или е отричал всичко?

# 2 364
  • Мнения: 301
Лазар Колев е отричал абсолютно всичко. Включително има доказателства, че момичетата са се качили в колата му, а той отрича, че изобщо ги е познавал. Ясно е, че щом отрича и факти, не му е чиста работата.

# 2 365
  • Мнения: 9 604
Доколкото си спомням тоя Колев в ареста или в затвора се е изфукал пред съкилийника си,че е изнасилил и убил сестрите Белнейски,а съкилийника му веднага го е издал на надзирателите. Това е бил основния "коз" на съда...

# 2 366
  • Мнения: 4 891
Той нали затова е бил вкаран в килията при него. После и той изчезва. Мистериозно. Смята се , че е убит.

# 2 367
  • София
  • Мнения: 3 943
На прокуратурата. Иначе има такава практика, да слагат подставени лица в килиите, за да ги разпитват и подслушват, ако спечелят доверието им.

# 2 368
  • София
  • Мнения: 14 408
Не мога да повярвам, че не са били пускани. Доста лятни ваканции съм изкарала там, и въпреки малцинството, центъра е доста спокоен и сигурен. Вярвам, че са се качили в нечия кола на познат.
Има много неизяснени неща. Явно никога няма да се разплете случая докрай.

# 2 369
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 062
Що се учудвате, че са подали сигнал чак в понеделник. Щом от 15г са тръгнали да правят ала бала, значи много зле е била работата и никакъв контрол.

Общи условия

Активация на акаунт