Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 57

  • 24 302
  • 761
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 766
Здравейте! Моят въпрос е такъв - правите ли почивка в приема на Вит. Д, К2, Б 12 и Магнезий? Тези неща ги пия от близо година без прекъсване. Просто чета различни мнения и не ми е ясно може ли да се предозира с тях и съответно това опасно ли е?

# 646
  • Мнения: 6 347
Най-добрият начин е да се изследва нивото на вит. Д. Но не е лошо да се прави пауза, поне през лятото, ако през останалата част от годината дозата на Д е над 2000-3000 единици. Така че зависи.

Б12 също няма нужда да се пие непрекъснато.

Но магнезият няма нужда да се прекъсва.

# 647
  • Мнения: 20 264
Аз съм изследвала Б12 след няколко месеца прием на Милгама и Уримил, предписани по друг  повод, и се оказа доста над горната граница на лабораторията.

# 648
  • Мнения: 766
Аз съм изследвала Б12 след няколко месеца прием на Милгама и Уримил, предписани по друг  повод, и се оказа доста над горната граница на лабораторията.
Донякъде с това е свързан и въпросът ми - в момента пия Милгама заради нерв, възпален от Дискова херния. Имам и Остеопения, заради която от близо 6 месеца приемам Алфа Д3 + К2. Отскоро го редувам с капки Деавит Д 3, по 5 капки сутрин + К2. Б12 под езика. Чувствам се добре с тази комбинация, но се притеснявам пък дали ако има предозиране няма да навреди преди всичко на бъбреците ми, тъй като правя камъни. Четох различни мнения относно това дали може да се получи предозиране с тези добавки.

# 649
  • Мнения: 20 264
Ами, пусни си едни изследвания на витД и Б12, за да видиш какво е положението. Милгама Н се пие 3 месеца макс, после се почива 3 месеца.

# 650
  • Мнения: 1 531
И б12 и Д могат да бъдат предозирани. По мои лични впечатления б12 се наваксва в пъти по-бързо от Д, тъй че преди да спирате или започвате си пускайте изследвания. В нета има мн инфо при предозиране какви последици има. Ако в момента пиете някой от двата витамина, пускайте изследвания 2 седмици, след като сте ги спрели, за да са ви реални изследванията все пак и да видите до къде сте стигнали със запълването на дефицита.

# 651
  • Мнения: 190
Здравейте отново питане в сряда съм на ендо , сега виче пуснах всичко , предния път като се допитах до вас не бях пуснала ф4. Боря ир едно на ръка . Но сега ей така реших да си пусна изследвания , бихте ли коментирали моля
TSH 5.00
FT4 - 15.21
FT3 - 4.75
ANTI TPO - 89.11

# 652
  • Мнения: 6 347
Пепито, не си посочила референтни граници, но и така личи, че си с хипофункция. Антителата вероятно са в норма (не си посочила реф. граници), но са доста височки въпреки всичко и вероятно е въпрос на време да отключиш Хашимото. Освен това не си изследвала другия вид антитела - те може да са повишени и да доказват Хашимото.

# 653
  • Мнения: 190
TSH 5.00   реф : 0,27 - 4,2
FT4 - 15.21 реф : 12-22
FT3 - 4.75   реф : 3,1 - 6,8
ANTI TPO - 89.11  реф : до 34,00

Кой са други вид анти тела и казавш, че е въпрос на време да отключа хашимото, имали как да направя за да го предотвратя и имат ли връзка наднормените колиграми с това, понеже трябва да свалям още доста кг, това дали ще в помогне в случая/ не ме разбирайте погрешно , така или иначе трябва да се отслабва/.

# 654
  • Мнения: 6 347
Пепи, ти си отключила вече Хашимото, щом антителата са повишени, съжалявам... Почети в темата, върни се и в предишните, много неща са обсъждани и за начина на хранене (има различни мнения, не може да се каже със сигурност кой ще е най-подходящ за теб, затова почети и помисли), и за евентуални изследвания, които да направиш, добавки, дозиране на хормона и т.н. Успех ти желая!

# 655
  • Мнения: 251
Здравейте Simple Smile Последният месец само ви четях, че чаках да мине острата фаза на Хашимотото ми. Днес пуснах нови изследвания, утре съм при докторката. Но моля ви, погледнете ги. Силно озадачена съм от Мат.
Тсх беше миналият месец 9.7, сега е 4.2.
Мат 2.13 /реф <5.61/
Фт4 0.9 /реф 0.7 - 1.48/.

Как Мат е станало такова - не знам. Единствената промяна е, че пия Глутен контрол, без да спирам глутен, млечни и т. Н.
С това Фт4 какво значи, че трябва да пия Т3?

# 656
  • Мнения: 6 347
Монс, не си изследвала ФТ3, така че по нищо не личи дали трябва, или не трябва да пиеш Т3.

# 657
  • Мнения: 199
Малко е извън темата,но пък има връзка с жлезата. Някой изследвал ли се  е  за Вирус на Епщайн-Бар? Доста теми има,че се настанява в кръвта и атакува жлезата... 

# 658
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 306
Малко е извън темата,но пък има връзка с жлезата. Някой изследвал ли се  е  за Вирус на Епщайн-Бар? Доста теми има,че се настанява в кръвта и атакува жлезата... 

Да, аз, резултатът беше негативен.

При мен TSH продължава бавно да се качва, FT3 и FT4 са на  долна граница, сутрешният кортизол също е близо до долната граница, но нямало нищо притеснително в това, тъй като всичко е в референтни стойности...



# 659
  • Мнения: 6 347
Луна и грош, при нисък кортизол може да се очаква ТСХ да бъде необичайно нисък, заедно с ниски ФТ4 и ФТ3. При теб явно положението е по-различно, не знам защо. Как са ти стойностите на хормоните в момента?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт