Плюсове и минуси на кварталите в София - 6

  • 36 947
  • 823
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 959
Поликсени, един непоискан съвет.
Гледах в сайта на Ваклин как са разположени входовете.
От опит с ЕПК-та с по няколко входа, разположени "разчупено", съветът ми е, ако имате възможност, да не вземате апартамент в ъгъл.
Първо, гледате си през прозорците със съседната ъглова секция.
Второ, естествено в зависимост от изложението, едната секция хвърля сянка на другата секция, и е по-тъмно, дори и с добро изложение.

# 121
  • Мнения: 2 417
Mandarinka, в случая може да в по-добре да има сянка от една от секциите, защото останалите основно са на югозапад и ще е голям пек. Затова се чудя и за етажа. Другото е, че точно отсреща е обектът на Меркурий 99-Старлайт и не знам какво точно ще е отстоянието и съответно гледката.

# 122
  • Мнения: 9 959
Поликсени, ти си преценяваш, според личното усещане.
Обсъждахме преди месец някъде дали е по-добре с високи дървета пред прозорците или без. Ефектът пак е по-хладно, но и по-тъмно през лятото. Пак имаше различни пристрастия.

# 123
  • Мнения: 37
Mandarinka, в случая може да в по-добре да има сянка от една от секциите, защото останалите основно са на югозапад и ще е голям пек. Затова се чудя и за етажа. Другото е, че точно отсреща е обектът на Меркурий 99-Старлайт и не знам какво точно ще е отстоянието и съответно гледката.
Поликсени и аз в момента се колебая между същите квартали като Вас - Лагера и широк център. И миналата седмица ходих в офиса на Ваклин, но там жената, която продава комплекса изобщо не можа да ми обясни кой вход на къде ще гледа и с какво изложение ще бъде? Вие как точно се ориентирахте. А и в предварителния договор, който ми разпечатаха, пише за някакви "ипотечни вписвания на комплекса в полза на банка ДСК", което малко ме притесни. До сега не съм купувала ново строителство и се притеснявам дали е ОК?

# 124
  • Мнения: 2 417
Mandarinka, в случая може да в по-добре да има сянка от една от секциите, защото останалите основно са на югозапад и ще е голям пек. Затова се чудя и за етажа. Другото е, че точно отсреща е обектът на Меркурий 99-Старлайт и не знам какво точно ще е отстоянието и съответно гледката.
Поликсени и аз в момента се колебая между същите квартали като Вас - Лагера и широк център. И миналата седмица ходих в офиса на Ваклин, но там жената, която продава комплекса изобщо не можа да ми обясни кой вход на къде ще гледа и с какво изложение ще бъде? Вие как точно се ориентирахте. А и в предварителния договор, който ми разпечатаха, пише за някакви "ипотечни вписвания на комплекса в полза на банка ДСК", което малко ме притесни. До сега не съм купувала ново строителство и се притеснявам дали е ОК?

Опитах да ви изпратя лично съобщение , за да не разводняваме темата, но явно сте ги ограничили:)

Аз още не съм разговаряла лично с тях, но няколко пъти провеждах разговори по телефона, а и гледах доста разпределенията в сайта. Ходихме с мъжа ми на място и да видим строежа - не че кой знае какво може да се разбере на този етап:)
Доколкото разбрах, наистина има ипотека и то вписана в полза на собствениците на земята ( те са различни, притежават една от секциите и продават самостоятелно апартаменти), което според мен доста ще усложни сделката.
Моят съвет е да не подписвате предварителен договор без да се консултирате с адвокат или поне с юристите на банката, ако ще ползвате финансиране. По принцип  те няма да се съгласят да ви отпуснат кредита, ако нещо не е наред. Рискове обаче има, като при всеки имот "на зелено". Аз самата съм юрист и ако вземем финално решение с мъжа ми да е там, ще проверя по-обстойно нещата. Строителството иначе напредва бързо, а Ваклин са утвърдено име - не съм чувала да имат недовършена сграда, а и като цяло схемата им на плащане е добра- т.е донякъде са минимизирани рисковете.

# 125
  • Мнения: 37
А влизахте ли вътре в строежа? Защото ми дадоха име и телефон на техническо лице, което уж можело да покаже на място, но още не съм звъняла. Иначе и аз видях, че доста са напреднали, защото ходих там да гледам Старлайт, за който всички брокери ми твърдят, че е по-добрия вариант от двата? Все още не мога да разбера защо.

# 126
  • Мнения: 969
Нещо не мога да намеря ПУП на Люлин 6. Някой може ли да помогне? Да даде линк, или да каже защо не е наличен?
Това Люлин-център ли се води?
Ако да, чух че не е в сила, защото има претенции от собственици.
Люлин- 6 си е Люлин -6. Между седмицата и петицата. И ми е странно, че само за него няма.

# 127
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Здравейте,да помоля за мнение за кв.Бояна около Фантастико и кв. Бъкстон ,ул. Майор Горталов по точно.
Харесахме на тези места апартаменти и се чудим къде е по добре,транспорт,локация.
В момета разучаваме за апартамента в Бояна септични ями има ли,там повечето имат проблем с канализацията сподели познат брокер с когото търсим.
Трудна работа с тези апартаменти,ходиш,гледаш,харесваш,след това се оказва ,че все има някакъв проблем.Дано намерим скоро.
И за Княжево мнение,има ли роми,предпочитаме да не е много гъсто населено с кооперации.
Благодаря ви много.

# 128
  • Мнения: X
Около Бъкстон очевидно е най-уредено откъм транспорт, все пак не е съвсем краен квартал. Има и хубаво училище, ако ви интересува.

Няма го този филм, хем да не е гъстонаселено, хем да има транспорт. Княжево и Бояна са си отдалечени квартали откъдето и да го погледнеш. Ако се придвижвате с кола, ок, но в противен случай е абсурдно да се заселите там.

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 17:24 от Анонимен

# 129
  • Мнения: 2 417
Mari, не сме влизали чак в строежа. Гледах и Старлайт, но там Цените са  по-високи, а и поддръжката впоследствие ще е по-скъпа заради басейна. От Ваклин твърдят, че щяло да има повече зеленина при тях, но каквото и да си говорим-сградата е доста голяма, предполагам затова и повечето предпочитания за за Старлайт.

# 130
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Около Бъкстон очевидно е най-уредено откъм транспорт, все пак не е съвсем краен квартал. Има и хубаво училище, ако ви интересува.

Няма го този филм, хем да не е гъстонаселено, хем да има транспорт. Княжево и Бояна са си отдалечени квартали откъдето и да го погледнеш. Ако се придвижвате с кола, ок, но в противен случай е абсурдно да се заселите там.

Много благодаря за мнението.
Да с кола сме,но предвид задръстванията предпочитам пеша или с обществен транспорт.
Да има наблизо хранителен магазин.В Бояна ни хареса повече,но както казахте е доста отдалечено,макар,че по околовръстния път доста бързо се придвижихме в пиков час.

# 131
  • София
  • Мнения: 878
Много благодаря за мнението.
Да с кола сме,но предвид задръстванията предпочитам пеша или с обществен транспорт.
Да има наблизо хранителен магазин.В Бояна ни хареса повече,но както казахте е доста отдалечено,макар,че по околовръстния път доста бързо се придвижихме в пиков час.
Toва около Фантастико в местност Гърдова Глава не е точно Бояна ама сигурно като го рекламират им изнася да го представят за Бояна- хем е отвъд околовръстното хем не е в истинската Бояна (над улица даскал Попандреев дето е продължение на България). Транспорта му не е много добре даже не е никак добре- 111 става за придвижване ама точно там в час пик е ужасно пълен. Има и 107 ама той върши работа само за придвижване до Цар Борис III и на това отгоре е на половин час. В това отношение тия дето са нагоре в истинската Бояна са доста по-добре с транспорта- имат 64 (в час пик на 15-20 минути), пак имат като вариант 107 имат и 63 някои от тях ако им върши работа. Един вид това чудо до Фантастико хем е отдалечено от централната градска част хем е отдалечено от  центъра на самата Бояна малко в нищото се пада. На това отгоре там зимата заради отоплението на твърдо гориво въздуха е доста кофти- смърди си при преминаване пеша.
 Това в Бъкстон си е място с отличен градски транспорт- трамваи, автобуси и до метрото за обичащи да ходят пеша ще е пешеходно (за мен 15мин си е пешеходно, за други може да е много).
 Ако дилемата е централната част на Бояна и Бъкстон как да не предпочете човек Бояна, ама в такава дилема сигурно Бъкстон е доста по-удачният избор.
 Понеже става дума и за Княжево- на места е добре, на места не. В ниската част под Цар Борис трети не е добре, над Цар Борис не е лошо стига да е близо до петицата. В Карпузица има хубави места ама с кофти транспорт. Въобще ако става дума за по-слабо населени квартали отвъд околовръстното не е лошо да погледнете какво има и в Горна Баня- от центъра й до бъдещата метростанция Горна Баня е 700 метра. Само не гледайте разните вилни зони че имат проблеми с тока нямат и канализация. Около центъра на Горна Баня е много добре пък има гледам и строежи на сравнително ниски кооперации (аз бях мераклия да си купя там ама не се спазарих с горнобанците).

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 18:35 от raptor

# 132
  • Мнения: 216
Mari, не сме влизали чак в строежа. Гледах и Старлайт, но там Цените са  по-високи, а и поддръжката впоследствие ще е по-скъпа заради басейна. От Ваклин твърдят, че щяло да има повече зеленина при тях, но каквото и да си говорим-сградата е доста голяма, предполагам затова и повечето предпочитания за за Старлайт.
Старлайт-а ще е на 7 етажа, така че за да не ви пречи, ако гледате към него, си изберете етаж над 7.  На Ваклин от запад на строежа ще е градина без коли, не е много мястото, но не е и съвсем малко, вижда се ако ходите на строежа. На Старлайт отстоянията от запад ми изглеждат малки към стария блок, там също ще има още една секция, която не се вижда.

# 133
# 134
  • Мнения: 9 965
не познавам района, обаче ми е един такъв, индустриален ..

Общи условия

Активация на акаунт