Как да си хвана приятелка?

  • 5 362
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 918
Аз пък познавам. Simple Smile

ПП Подчертавам, че става въпрос за това как да се запознаеш с непознато момиче/момче така, че да не те отреже веднага.
Пък дали ще се стигне до връзка, божа работа. Господ дава, ама и в кошара не вкарва.

# 76
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Това става, като седнеш и си обогатиш малко:
1. Познанията.
2. Изразните средства.
след което да се научиш да импровизираш със всичко това. Това пикапите как точно ще го научат?

Относно пикапите, като казах "прокопсал", имах предвид, че стигат до леглото и дотам. Не "триковете" им оспорвам, а цялата им идеология, която създава погрешна представа в хората, които я четат. Между другото, точно тези същите пикапи са причината за доста от темите със заглавие от рода на "Зарязаха ме!"
Ама нека се пробва, ако иска, може пък и в неговия случай да не се повлече по "гениалните им идеи"...

В предната тема един предложи и регистрация в Елмаза, може и това да пробва...

# 77
  • Мнения: 2 478
Агенте, съгласен съм с първата част от поста ти, мхм Simple Smile.

Ама, "плийз" пиши чуждиците на латиница(английски), че дори и на мен ми трябваха около 60 сек. да помисля за какви "пикапи" става дума. Първоначално се почудих за камиони ли говорите, коли и т.н..., след което, естествено, реотанът загря - pick-ups Laughing.

Тук съм съгласен със Сийка, в смисъл, че без практика, нищо не става и идеята е, като хареса някоя, да й покаже с изразните средства, че е специална измежду другите Wink. Нали разбираш, има разлика.
Човек не заговаря всеки и всяка Wink.

# 78
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Никой не спори за това, че трябва практика. Аз споря за мястото, където предлагат да се провежда практикума, както и за "курсовите ръководители".

Момчето има много по-сериозни проблеми, като примерно да забрави за това, че трябва да си намери гадже на всяка цена и вместо това да се ограмоти (езиково) и усъвършенства (физически и духовно), както и да намери някаква цел в живота, която да му доставя удоволствие да върши и тогава нещата може и да започнат да се случват по естествен път. И това също са неща, на които "пикапите" не могат да го научат.
Ако обаче хората, които се обръщат към тях, търсят бързо и лесно решение (защото масата търсят точно това), там няма да го намерят.

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 21:27 от Phoenix Wright

# 79
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 827
Как' Сийка, аз доколкото схванах, той не знае как да заговори момиче. В такъв случай, да го пращаш на улицата е безсмислено. Трябва по някакъв начин да привлече вниманието на момичето, а това опира и до това да си служиш добре с думите.

Phoenix Wright, ще си загуби времето в Елмаз. Нали пиша там от почти 1.5 месеца. И намерил ли съм някоя? Ами не. Пиша нормално, но това явно не ме отличава от останалите.

# 80
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Мен това ми е пределно ясно, дадох го само като информация.

# 81
  • Мнения: 25 918
Никой не спори за това, че трябва практика. Аз споря за мястото, където предлагат да се провежда практикума, както и за "курсовите ръководители".

Момчето има много по-сериозни проблеми, като примерно да забрави за това, че трябва да си намери гадже на всяка цена и вместо това да се ограмоти (езиково) и усъвършенства (физически и духовно), както и да намери някаква цел в живота, която да му доставя удоволствие да върши и тогава нещата може и да започнат да се случват по естествен път. И това също са неща, на които "пикапите" не могат да го научат.
Ако обаче хората, които се обръщат към тях, търсят бързо и лесно решение (защото масата търсят точно това), там няма да го намерят.

Май говорим за различни неща. Не знам какви „пикапи“ познаваш, но аз съм хвърляла око на няколко форума и намерих някои доста полезни неща. От женска гледна точка хем го казвам. Поне където аз съм чела, не беше свърталище на женомразци и използвачи, напротив. Попаднах на няколко много смислени текста, които обясняваха на момчетата женската психика и как да я разберат по-добре. Да се погледнат отстрани и да се опитат да разберат какво иска момичето срещу тях, за да се опитат да му го дадат, а не само да гонят собствените си цели и желания.
То с четенето нали знаеш как е – в един и същ текст всеки намира различни неща. Според целите, капацитета и т.н.
А, вярно, то там имаше и различни школи. Може аз да съм попаднала на последователи на по-свестните такива, знам ли. Simple Smile
Иначе си прав като цяло и на практика говорим за едно и също нещо – към връзката да не се тръгва само с нагласата „искам“ и „трябва ми“, а да се започне с въпроса „какво аз мога да предложа на човека отсреща“. И нямам предвид пари.

Как' Сийка, аз доколкото схванах, той не знае как да заговори момиче.

Да де, затова го посъветвах да отиде да почете как го правят другите, как да излезе от клишето „Здравей, може ли да се запознаем?“. Така или иначе нищо не губи, защо да не пробва някой и друг трик, пък току-виж някой от тях проработи и на момчето му дойде куражът. Пък после може и късметът му да проработи – млад е, има време да започне да се развива, стига да има желание за промяна и осъзнае, че самият той трябва да се промени, а не да очаква светът да се свие до неговите критерии.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 09:11 от Как' Сийка

# 82
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Абе май не говорим за чак толкова различни неща, ама хайде, нека да приемем, че сме попаднали на различни школи.
В първия ми пост във форума бях цитирал една книга, тя е добра отправна точка, ако, разбира се, нашия е ок с английския.

# 83
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Има начин мъжете да приличат женско внимание по улиците и настина работи, но едва ли е за всеки. Някой господин може да си купи куче "Померан" или подобно малко и пухкаво. Момичетата идват да се порадват на кучето и заговарят първи собственика. Лошото е, че тези кучета са досадни и кяфкат много, май имаха и специфични здравословни проблеми.
Други породи, които привличат женското внимание са: самоед, коли, кокер - шпаньол, далматинец, чау чау и др.
Като цяло кучетата са причина за много случайни запознанства, но не на всеки му се занимава.

# 84
  • Мнения: 18 429
Да, в "Двама мъже и половина" чичо Чарли каза на племенника си "Ти си по-добър (за привличане на мацки) и от куче!" Wink Да се разхожда с някое роднинско дете.

# 85
  • Мнения: 25 918
Пускам няколко откъса не защото съм съгласна 100% с написаното (но ще подчертая азбучните истини според мен), а просто малко материал за размисъл:

Скрит текст:
Влюбвали ли сте се в момиче, но тя не ви отразява? Искали ли сте да бъдете с жена, която ходи само със смотаняци, но вие сте ѝ "само приятел". Или ви е писнало "хубавите ябълки да ги ядат прасетата".
Защо сте тук? Защо четете материалите? Защо се интересувате от пик-ъп?

Биологически мъжките индивиди свалят женската и ако я омаят и привлекат и тя ги одобри, печелят. Какво печелят ли? Ами не се затриват техните гени и тяхното поколение. При женските индивиди е по-лесно. Лесно е да прилъстяваш мъжките, да им покажеш, че си женска, но мъжките трябва да се борят за теб. В крайна сметка при животните една женска има един мъжки и всяка женска иска мъжкият ѝ да е достатъчно силен, за да се чувства сигурна, в безопасност и да има поколение, което да е здраво и с добри гени.

При хората същото важи с почти пълна сила. Макар и несправедливо, все още жена, спяща с много мъже, е к**ва, а мъж с много жени - изпечен, вървежен и т.н. Затова повечето жени не искат мъже, които да бъдат с тях заради единия секс, искат сигурност и устойчивост. Всяка жена би искала да има мъж до нея, с когото да отгледа децата си, а не да се бори сама с проблемите от живота и в същото време други лица да зависят от нея. Всъщност, връщайки се на тезата, че при жените средствата за флиртуване и съблазняване са им вродени, забравих да спомена, че при повечето мъже не е така. Затова по-голямата част от мъжете разчитат на характер, добро държание, пари или други неща, които просто им издигат стойността, но не ги правят привлекателни.
И минавам по същество:
Ако приемем, че една красива жена бива ухажвана по 5 пъти на ден, за годините от 18 до 25-годишна възраст, тя бива ухажвана десетки хиляди пъти. Вече тя разпознава моделите на поведение, типовете мъже, видовете свалки и т.н. На нея ѝ е писнало от "смотаняци", писнало ѝ е от мъже, дето дупчат и бягат или от такива, дето просто налитат на всяко женско.
Втори вариант, може мацката да е готина и да иска готини и привлекателни за нея мъже. Писнало ѝ е от някви задръстеняци, които я заговарят със "Здравей, искаш ли да се запознаем" или "Аз се казвам *рандъм име*, а ти?" или още по-баналното "Много си красива!".
Представете си, че през целия си живот сте яли вафли. В един момент ги намразвате толкова, че просто искате нещо различно, каквото и да ви предложат, стига да не е вафли, може да ви грабне вниманието. Е, същото е и при привличането и интереса между хората.
Един средностатистически мъж не знае да флиртува. Ние, мъжете, не си сресваме косите, не се разголваме, не си слагаме гланц и не можем дори да се метнем отгоре на някоя мацка и да чакаме тя да ни приеме сексуално. По-лошото е, че повечето мъже не знаят дори как да разберат, дали една жена е привлечена от тях, или не. Мацката може да му крещи "глупчо, искам да спя с теб", а той да си мисли, че я е обидил или да се държи приятелски с нея. Това не е приятно и за самите дами, защото тяхната природа е такава, че малко са тези, които ще дойдат при мъж и ще кажат "искам да спя с теб" или "Ти си адски секси". Защото жената брани своята стойност сред обществото. Тя не иска да бъде наречена К**ва или мръсница. Тези идеали са ни заложени, като наследство от нашите предци и както казва Мистери "Ние сме биологични машини с остарял софтуер".
Идва ПУА и казва на яката мацка от бара "хубави, нокти, истински ли са?" или "Кои лъжат повече - мъжете или жените?" или уот евър можете да намерите в ПУА материалите. Фактът, че го забелязва не е, защото просто не е чувала тази реплика, а защото не е срещала такова отношение. В първия случай, пичът ѝ прави комплимент, но в същото време създава в нея неувереност. Във втория случай създава впечатлението, че не е заинтересован от нея.
Същото е с останалите неща, историите, рутините, амогването и т.н. Жената вижда качества, преди да реши дали иска да бъде с вас, или не. Жената ви забелязва, преди да ви е отрязала или одобрила.
Идеята на Пик-ъпа е да създадеш шанса си да бъдеш преценен от жената, която искаш, и тя да ти даде оценката си.
Въпросът, защо искаш дадената жена - дали защото това е спорт за теб и е по-важно да спиш с колкото може повече жени, без значение какви са, или с колкото се може повече 10-ки, или защото си търсиш гадже, или защото си търсиш жената, с която да изкараш останалата част от живота ти. ТИ създаваш шанса си да бъдеш с нея.
Идеята на пик-ъпа е да станеш истински мъж, да отстояваш себе си, поведението си и идеите си. Да бъдеш независим, забавен, интересен и желан. Защо желан ли? Ами хората си купуват това, което другите хора купуват.
Пик-ъпът не е нищо по-различно от маркетинга или отношенията между работник и шеф, или комуникацията между двама души.
Ако се върнем на първите ми въпроси "Влюбвали ли сте се в момиче, но тя не ви отразява?....." ето защо го правим. Защото искаме да се репродуцираме. Искаме да създадем семейство. Искаме да си намерим жена, която да ни обича. Искаме сексуален живот. Искаме шефът на работа да ни вдигне заплатата. Искаме продавачката в супера да не ни пробутва вмирисани кренвирши, а да ни предлага най-добрите продукти. Искаме като говорим, другите да ни слушат с интерес. Искаме да имаме приятели, които да ни се кефят и да ни канят постоянно. Всеки има своите си желания, причини и непостигнати цели. Пик-ъпа те променя, създава нов живот, в който нов живот знаеш какво и как да постигнеш. Знаеш как да отказваш, как да разкараш някой, който те дразни, да привлечеш вниманието и да бъдеш убедителен.
Целта на пик-ъпа НЕ Е да караш хората да правят неща, които не искат. Много жени и мъже съм чувал да казват, че едва ли не пик-ъпа е да вземеш номера на момичето, да накараш една жена да спи с теб или да се правиш на палячо.
По отношениет на тези въпроси, един ПУА НЕ кара никого на сила нищо. Взимането на номера или дори спането с различни жени е тяхно решение и цел на ПУА, а не на ПИК-ъпа. Ако сте съгласни с това, то аз мисля, че няма нищо лошо в това да вземеш номера на някоя мацка или да спиш с нея. В края на краищата не ѝ опираш пистолет в главата и не я заплашваш.
 
Надявам се жените да разберат, че пик-ъпа не е нещо лошо, а мъжете – че не е просто игра на бройки. Всеки може да използва наученото и развитото за различни цели, но не целите му определят идеята на пик-ъпа.

Скрит текст:
Като всички други живи същества, ние имаме две много важни мисии в живота - да Оцелеем и да се Репродуцираме. Когато заглеждаме или флиртуваме с представители на отсрещния пол, ние се оглеждаме за тяхната О (оцеляване) и Р (репродукция) стойност. В крайна сметка искаме нашите деца  да бъдат здрави, с добри гени, както и да сме сигурни, че ще оцелеем.
 Особено важно е второто за женските представители, тъй като назад в еволюцията мъжкият е пазител на семейството и женската е търсела силен екземпляр, при евентуално нападение от други животни.
 Както се казва в теорията на Дарвин за еволюцията "Най-силният оцелява". Допреди хиляда/и години може би това е било точно така, този, който има по-голяма физическа сила и издръжливост, той е оцелявал, но в 21 век почти не се налага да се разправяме физически с другите, затова най-силният всъщност е най-гъвкавият, човекът, който може да се адаптира към промените.
 Сега да се поставим на мястото на една жена.. В 21 век сме, жените имат претенции да бъдат равни с мъжете и не само, до много голяма степен това е факт. Жените също работят, също изкарват пари и също плащат сметки, данъци, купуват си храна, дрехи и т.н. Тогава какво търсят от мъжа?
 Първото най-важно нещо е сигурност. Жената иска да  се чувства сигурна в компанията на мъжа. Да знае, че той ще е до нея, когато тя се почувства застрашена. Жената иска да намери мъж, който ще бъде до нея и ще ѝ помогне да отгледа и опази децата ѝ. Примерно мъж с кариера, социално полжение, власт. Мъж, който да е високо в йерархията на дадено общество или социална група. Затова жените са привлечени от "лоши момчета", от алфа-мъже, политици, бизнесмени, шефове и всякакви лидерски или предприемачески позиции, които им осигуряват физическа, душевна, финансова или друга сигурност и стабилност. Замислете се, дами и господа, че колкото и да я има химията между вас и отсрещния човек, ако мъжът е беден, без шансове за развитие, без никаква власт и със средно или ниско социално положение, то няма да бъдете дълго привлечени и бихте били склонни на изневяра. Факт е обаче, че само сигурността, т.е всички неща, които се отнасят до Оцеляването, не са достатъчни за една здравословна връзка или дори изобщо една жена да иска да спи с мъж.
Затова друга важна роля играе Р стойността. Ние искаме нашите партньори да имат хубави гени, които да ги предадем на поколението, което ще създадем. Не искаме децата ни да имат вродени болести, недъзи, качества и характер, които да им пречат да се социализират или оцелеят. Мъжете искаме красиви жени, които да показват независимост, ум, нежност. Жените искат мъжете да са забавни, атрактивни, с чувство за хумор, непредсказуеми, чаровни.
 Тези характеристики определят Р-репродукция стойността.
Всеки човек си има скала, най-често разграфена от 1 до 10 според която оценяваме мъжете/жените по привлекателност. Тази привлекателност всъщност се базира именно на тези две стойности О и Р.
И сега идва въпросът какво е Pick-up. Пик-ъпът и изобщо доста от старите школи за пик-ъп се основават на принципа да се усъвършенстваш и да увеличиш своите Р и О стойности. На какво ни учи пик-ъпът? Да бъдем независими, добре изглеждащи, атрактивни, забавни, непредсказуеми, коректни, с висока обществена стойност и т.н., и т.н.
 Пик-ъпът цели да помага на хората да се самоусъвършенстват непрестанно, да разбират човешките отношения и начина за комуникация.


И нещо, което като че ли е писано за тази тема, да видим дали някой ще се разпознае:

Скрит текст:
Прочети малко за директния подход. Доколкото разбрах от темата ти, си бил супер нуждаещ се и търсиш нещо от жените. Просто спри да търсиш и започни да даваш. Честно казано, мацките мразят да чуват "Искаш ли да се запознаем" или "Може ли да се запознаем"... Освен това, да изстреляш въпроса за номера, преди да си я накарал да ти обърне повечко внимание, е като двойно затапване за теб самия.

При теб явно поведението ти е било като на онези просяци, дето те спират и почват да ти искат, цигари, пари... и хората вече машинално ги подминават с "Бързам" или "Не, благодаря".  

Та дяволът не е толкова черен, въпросът е кой какво и с каква мотивация чете.  Simple Smile

Или да обобщя смисъла на цитатите:
1. Опитваш се да проумееш какво искат жените.
2. Замисляш се каква част от това можеш да им дадеш и какво би променил в себе си, за да го постигнеш.
3. Използваш цялото това познание и действаш, без нито за миг да забравяш, че трябва и да даваш, а не само да искаш.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 10:37 от Как' Сийка

# 86
  • Мнения: 18 429
Сетих се за един съученик, който винаги, като говореше с мен, се изчервяваше. Чак толкова голяма срамежливост наистина пречи. Със сигурност се преодолява с повече разговори с противоположния пол. Ама като го видях за последно, вече на 20+, беше се отракал. Simple Smile Тоест всичко си идва с времето.

# 87
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Как'Сийке, това всичкото е много добре написано (като за теория) и звучи много разумно, само дето масата PUA-та правят точно това, което пише: дупчат и бягат. Много ми е интересно как си попаднала точно на такива, които са от "светлата страна на Силата"...
Повторил съм го най-малко 1000 пъти в този форум: не вярвай какво ти говори човек, гледай какво прави и вярвай само на това!

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 04:03 от Phoenix Wright

# 88
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 369
Как'Сийке, това всичкото е много добре и написано като за теория и звучи много разумно, само дето масата PUA-та правят точно това: дупчат и бягат. Много ми е интересно как си попаднала точно на такива, които са от "светлата страна на Силата"...
Като им дават - дупчат. Останат ли на сухо, започват да се замислят за сериозните отношения и за връзките. В един определен момент и на момите им писва от бройкаджии и стисват кълките.

# 89
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Започват да се замислят? Ама ти серизно ли? Те самите определят пик-ъпа като lifestyle. JoyJoyJoy

Общи условия

Активация на акаунт