Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 53 667
  • 800
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 444
Отнлсно поста по-горе в частта, че няма "the holy grail" да се има предвид, че според мен има.
Това е Estee Lauder - double wear.
Покрива, матов и издържа цял ден. Пробвала съм какви ли не скъпи козметики, но като открих този фон дьо тен преди години, нямам намерение да го сменям за нищо.
Това, което е задължително за него е да се сложи отдолу добра основа. Трябва да е достатъчно "креместа", защото самият фон дьо тен е матиращ. С достатъчно количество има точно този фотошоп ефект, но изглежда натурално, а не като "cupcake"

# 121
  • Мнения: X
Не съм писала, че няма holy grail. Писала съм, че няма Фотошоп ефект в шише.
Аз имам поне 6-7 holy grail-ове 😂. Double Wear е класика!

# 122
  • Мнения: 702
Споделям мнението за Smashbox!
В момента ползвам Dior Forever и Smasbox и много по-често посягам към втория. Дъщеря ми също много го харесва, тя е с нормална към суха кожа.

# 123
  • Мнения: 1 550
А за мазна кожа - кои са Holy Grail ФДТ? Обичам DW, но за други не зная. 🤷♀
Какво ще ми препоръчате?

# 124
  • Мнения: 515
Много благодаря момичета🤗

# 125
  • Мнения: 1 883
NiaV, винаги се радвам като малко дете, когато попадна на твое мнение. Имам чувството, че жените със суха кожа сме изчезващ вид. Grinning Миналата година, поне през по-голямата част, бюти индустрията сякаш пускаше продукти само за жени с мазна и комбинирана кожа. Определено ще трябва да пробвам фдт на Smashbox. С каква пудра го запечатваш? Запомнила съм, че харесваш тези на Hourglass и By Terry. От Smashbox обожавам primerizer-а, както и гланцовете, но те са за друга тема.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 14:31 от welcometoheaven

# 126
  • Мнения: 2 809
Откритията ми за 2019 са на It - коректор Bye bye under eye и CC+ 50 spf крем.
 
Страхотни, уникални продукти! Ще ги повторя,че и потретя и... Всъщност това е първият СС крем, който мога да нося и да ми допадне.
Тествала съм доста, и бях на път да се откажа от СС кремовете като цяло, защото всички до един бяха "изпивани" от кожата ми и се държат точно като крем - впиват се в порите и нищо, ни следа от покритие, воал,озаряване и каквото там обещават. Огромният плюс за мен на СС кремът на it e и 50 фактор.

Коректорът замени моя дългогодишен любимец MAC prolong wear.Изключитетелно икономичен,понякога го нанасям на цяло лице, и няма нужда от допълнително ФДТ, най-много прозрачна пудра.  Покрива всичко! Не се набива в бръчки, пори, не пресушава ..разкошен!

Много рядко хваля продукти с такъв ентусиазъм.
Да не отварям дума за хидратиращото им червило,това е първото в живота ми червило видяло дъното на гилзата за една  година  Laughing.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 21:16 от *Serendipity*

# 127
  • Мнения: X
welcometoheaven ❤❤❤ Хелоу диър суха сестро! Абсолютно права си за изчезващия вид, тотално откачах, когато реша да проверя мнения за нещо в който и да бил световен сайт и се впусках в поредната покупка, която захвърлях след няколко дни, защото просто хората не са сухари като мен. Само любимият ми дерматолог разбира защо всекидневно използвам серуми, масла, кремове, нощни маски за база за грим и т.н като ‘дневна грижа’. Оттам и изглеждам леко сбръчкана на места (повече отколкото без грим) с неподходящите продукти. Смашбокс е добър, но не е мега хидратиращ, номерът при него е, че е дълготраен и през деня ми дава любимият ми ефект на ФДТ, носен върху нормална кожа, която изглежда сияйна, а не мазна, докато канселира пори. Но погледни и стика на МУФЕ- любим ми е! За сетването- правилно си запомнила пудрите ми. ByTerry матира леко, но е единствената, която не позволява нагъването на назолабиални и всякакви бръчки и не изглеждам като стафида. Hourglass е супер, не матира, даже озарява, чудесна е. Ако си в София пиши на лични да ти метна от двете за проба. Праймърайзърът кърти- мисля, че за пръв път подновявам праймър. Върху него пръскам и от Hangover спрея на ТФ ако ми е много сух ден. 
Serendipity, подкрепям с 2 ръце! Нося ФДТ на работа и за по-сериозни излизания, но днес, както и в повечето по-леки дни съм със СС крема. В момента ползвам и техен крем за лице (confidence in a cream), който е чудесен. Много харесвам и измивния гел от серията. Изобщо марката много ми харесва.

# 128
  • Мнения: 1 883
''When you're doing skincare but your skin doesn't care", разбирам те напълно. Grinning И понеже си с olive подтон и суха кожа, в скрит текст оставям линк към канала на една моя любимка, която е с такъв и е нечовешки талантлива. Heart Veil на Hourglass я поръчах онзи ден. Grin Нищо, че имам още три други пудри в запаса. Нея я чакам с нетърпение. В момента в Дъглас е намален crystalized primerizer-a на Smashbox (той е лимитиран) , ако някой проявява интерес. Поръчах го и доколкото видях в интернет има лек розов оттенък, но би трябвало ефектът да е същия.
П.С.Редактирах се, не знам защо съм написала неутрален Grinning Както и да е, тя е точно с твоя - зеленикав

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 20:50 от welcometoheaven

# 129
  • Мнения: X
Ще я загледам, благодаря! Но съм с olive подтон, не стига, че съм суха, а съм и зелена.

# 130
  • Мнения: 1 119
Niav кой СС крем ползваш? И аз съм със същата кожа Simple Smile
понеже се оглеждам за такъв

# 131
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 850
Какво е впечатлението ви от Bell Aqua Jelly - подходящ ли е за суха кожа, с какво  покритие е?

# 132
  • Мнения: X
Niav кой СС крем ползваш? И аз съм със същата кожа Simple Smile
понеже се оглеждам за такъв
It cosmetics, illuminating (в който има шимър обаче) и оригиналния вариант. Ако на някой му пасва цветът, който се предлага в Сефора, определено препоръчвам и Dr Jart- страхотен е, но е прекалено неутрален за моя подтон.
Welcometoheaven сега загледах Александра, към която си постнала линк-има видео точно за такъв подтон- Рядко срещано явление-благодаря!

# 133
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 850
*Serendipity*, може ли линк към СС крема? Благодаря!

# 134
  • Мнения: 1 550
Хм... значи няма много-много съ-форумки с мазна кожа. Поне не в тази тема.
Моето наблюдение пък е точно обратното - че мазните кожи са рядкост сред 'инфлуенсърките'. Все са с нормални към сухи. А и не искам те да ми влияят, че повечето и себе си не могат добре да гримират. Stuck Out TongueStuck Out Tongue Closed Eyes
Та питам отново - хубав ФДТ за мазна кожа от по-луксозните?

Общи условия

Активация на акаунт