Португалия - 3

  • 36 850
  • 572
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 5 576
Храната в Португалия е уникално добра! Особено за хора, които харесват морска храна, просто е рай!

# 541
  • София
  • Мнения: 10 086
Единствено ми липсваха доматите.
Забравих да кажа - купували сме от сергии по пътя хубави, едри селски домати, като нашите и в Португалия 🙂.

# 542
  • Мнения: 5 990
Единствено ми липсваха доматите.
Забравих да кажа - купували сме от сергии по пътя хубави, едри селски домати, като нашите и в Португалия 🙂.

Ще го имам предвид за следващия път. Но в ресторантите ми липсваше една хубава доматена салата. Но пък там ядох такива морски "дивотии", които никога не съм виждала и на картинка. Simple Smile

# 543
  • София
  • Мнения: 2 890
Кухните на двете държави колкото си приличат, толкова и се различават. Освен това много хора като кажат Испания и се има предвид точно "само тапаси и пържено". Всъщност най-вкусната зимна супа съм яла в Северна Испания. Имайте предвид, че  Испания е доста по-голяма като площ от Португалия с много разнообразни райони. Факт е обаче, че морските дарове са в пъти по-вкусни в Испания и Португалия от Гърция. Тук съм напълно съгласна. Но не съм съгласна, че испанската кухня е само тапаси. Вероятно не сте яли яхния с пулпо там. Simple Smile Освен това, сме длъжни да отбележим и простата истина, че част от десертите в Португалия са от голямото богатство на бразилската кухня. Simple Smile Така, че можем да сравняваме портокал с грейпфрут до безкрая. Въпрос на вкус е. Но това, че нещо ни харесва на вкус или не, не означава в никакъв случай, че познаваме нечия кухня. Мое мнение.

# 544
  • София
  • Мнения: 2 079
Моля, смилете се над "бедната ми душа" 😇 Чак края на месец септември ще ходя в Лисабон, а цял ден ми текат слюнки по този октопод 🤪 Препоръчайте моля ресторант в Лисабон, където може да се хапне това съвършенство.

# 545
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 787
Търся билети за Лисабон за август или началото на септември, ама се чудя как е времето в този период. Жегите убийствени ли са по това време?

# 546
  • Мнения: 3 335

Имаше един бакалао (лаврак на български?)с катофи,лук,запечено в сметана и кашкавал отгоре,за което каза,че му липсва вкус (от въпросния ресторант

На български е треска.

# 547
  • Мнения: 2 063
Моля, смилете се над "бедната ми душа" 😇 Чак края на месец септември ще ходя в Лисабон, а цял ден ми текат слюнки по този октопод 🤪 Препоръчайте моля ресторант в Лисабон, където може да се хапне това съвършенство.
Le Petit Cafe на много лесно място, по пътя на трамвай 28, между катедралата и мирадуро Санта Лучия.
Октопода по Португалски е уникален. За седем дни почти само октоподи ядох и тук най ми хареса.
Но и другите неща от менюто ни харесаха.


https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189158-d4086759-R … ral_Portugal.html

https://www.google.com/maps/place/Le+Petit+Caf%C3%A9/@38.7106473 … 5pjgrtj?entry=ttu

# 548
  • София
  • Мнения: 2 079
Lady, благодаря много 🤗 Записвам си локацията.

# 549
  • Мнения: 47
Здравейте.
Централно разположен ресторант с хубав октопод, на около 10 мин от Площада на търговията - Floresta das Escadinhas.

# 550
  • Мнения: 2 304
За мен лично храната в Испания е в пъти по-наситена откъм вкус, отколкото в Португалия. Отделно солта, за която вече се спомена. Октопод съм яла единствено в Испания и като цяло морска храна не ям почти никаква, а горните снимки са главно на октоподи. Бях и вегетарианка, та още по-трудно да се намери храна. В Испания много харесвам тапас, а там не са никак малко, както и много обичам салати, които също не са на почит в Португалия.  И другото е картофи и ориз, които също харесвам.

# 551
  • Мнения: 3 335
Какво е споменавано за солта?

# 552
  • Мнения: 38
Лигите ми текат под тези постове.
Значи, където и да отидеш е задължително да пробваш локалната кухня и едва когато озверееш от глад да се спреш. Тук спорът ми е много интересен, защото цял живот си мислех, че мразя морски неща. Докато не отидох в Португалия. Там само франсезинята на север ме изкушават да се спра с октоподите и рибите. И от тогава всеки път се връщам там с обсесията от летището да отида на място Х и да се наям.
В Испания продължавам да давам шанс и накрая винаги оцелявам на дюнери и пица:) Много е субективно.
П.П. Тази година гостувах на приятели в Коимбра и ме помолиха да им приготвя нещо българско. Дадох всичко от себе си за кюфтета и шопска салата с фета... Еми ядоха хората, и проявиха възпитание:) Но до там.

# 553
  • Мнения: 3 335
Да не забравяме, че българският вкус е изкривен доста за някои неща.
Масово се яде пица с всякакви неща, като щедро се слага кетчуп и майонеза отгоре.
За морски неща няма култура, масово хората ядат риба на Никулден-шаран, което по света не се яде дори и още 3-5 пъти, обикновено като са на море-то. За мекотели и други съвсем да не говорим.
Същото е с агнешкото, а телешкото е още по-назад, което се яде на кайма или готвено. Болшинството от хората си мислят, че телешкото не става и ако е твърдо или жилаво, значи е от възрастно животно и т.н. митове и легенди, нямащи общо с истината.

Та нормално, като се отиде някъде където това се среща на всеки метър, да не се харесва.
Американците как си търсят Макдоналдс като са по света?

# 554
  • София
  • Мнения: 2 079
Моето семейство е от тези, които ядат печена риба поне веднъж всяка седмица. Миди, калмари, октоподи и т.н. се ядат целогодишно. Нямам търпение да пробвам ястието с октопод в Лисабон, но за момента ще се задоволя с този на Халкидики 😉

Общи условия

Активация на акаунт