Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 208 576
  • 2 610
  •   1
Отговори
# 2 595
  • Мнения: 6 670
Не съм Диана, но такъв декинг има и в юск, и в практикер, сигурно и другаде. Само че на двойна цена

# 2 596
  • София
  • Мнения: 692
Здравейте, Диана!
Имаме голяма тераса/покрив открита, която имаме намерение да направим с декинг и изкуствена трева. Бяхме харесали такива от ИКЕА, които могат да се захващат едно за друго, но от известно време няма наличност на декинга. Имате ли представа къде можем да открием подобен продукт, който е лесен за монтаж и да можем да съчетаем изкуствена трева с декинг (да се захващат едно за друго)?
Благодаря предварително!

Здравейте,
не знам как ще се захващат едно за друго...наистина. Просто изкуствената трева трябва да бъде също на плоча, с размера на декинга. Има доста добро предлагане на декинг плочки.
Тук цената е добра. Може да попитате на същото място за трева.

# 2 597
  • София
  • Мнения: 692
За този в ъгъла ли говорите или за въздуховода над абсорбатора?
За този в ъгъла Simple Smile

Ми, не може да го скриете, за това превърнете го в акцент. Ако гърба на кухнята е с плочки, подредете ги интересно и ги продължете до тавана във видимата част. Няма да ви дразни... Или боядисайте с по-силен цвят.
Успех или пишете пак!

# 2 598
  • Мнения: 5 317
Отново съм аз с детската стая Simple Smile
Искам да ви попитам за мнение, защото не мога да се ориентирам само по чертежа, а го няма налично в магазин да го видя - харесах си този комплект легло с гардеробна, но се чудя дали няма да прекалено тясно и да заема повече място, отколкото багаж Rolling Eyes
https://www.irimbg.com/product/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0 … 1%82%D0%B8-5018/#
Идеята ми е да вземем още едно легло, бюро и това да го ползват и за преобличане вътре, защото е неудобно като са двама в стаята Rolling Eyes

# 2 599
  • Мнения: 1 899
Извинявам се за намесата 🤗

Виждали ли сте гардероба на живо? Аз преди 2-3г за първи път ги видях на живо и ми мина мрака за тях. Изключително обемни ми се видяха, ако стаята не е достатъчно голяма ще заеме много голяма част. А вътре не са толкова широки колкото изглеждат.

# 2 600
  • Мнения: 3 761
Аз пък още снощи се канех да се намеся за гардероба, ама се отплеснах нещо. За мен най-големият недостатък на модела (ако правилно го виждам и на схемата в сайта) е, че цялата конструкция е свързана и не позволява разположение на мебелите в индивидуална конфигурация според даденостите на стаята. Не виждам никакво удобство или смисъл в комплекта - просто получаваш един неясно защо свързан с библиотека гардероб, към който достъпваш от тунел, вместо от свободно пространство.
 На второ място разположението на библиотечна част над главата хем затруднява достъпа, хем създава психологически дискомфорт.

# 2 601
  • София
  • Мнения: 692
Отново съм аз с детската стая Simple Smile
Искам да ви попитам за мнение, защото не мога да се ориентирам само по чертежа, а го няма налично в магазин да го видя - харесах си този комплект легло с гардеробна, но се чудя дали няма да прекалено тясно и да заема повече място, отколкото багаж Rolling Eyes
https://www.irimbg.com/product/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0 … 1%82%D0%B8-5018/#
Идеята ми е да вземем още едно легло, бюро и това да го ползват и за преобличане вътре, защото е неудобно като са двама в стаята Rolling Eyes

Разбирам, при разнополови деца е така, но това ми се струва доста голямо за вашата стая.
Прозореца ви е в средата и много ще се затъмни ако "разделите" двете зони. Поговорете внимателно с тях и пишете пак. Важно е какво искат. Може да измислим нещо.

# 2 602
  • Мнения: 5 317
Аз пък още снощи се канех да се намеся за гардероба, ама се отплеснах нещо. За мен най-големият недостатък на модела (ако правилно го виждам и на схемата в сайта) е, че цялата конструкция е свързана и не позволява разположение на мебелите в индивидуална конфигурация според даденостите на стаята. Не виждам никакво удобство или смисъл в комплекта - просто получаваш един неясно защо свързан с библиотека гардероб, към който достъпваш от тунел, вместо от свободно пространство.
 На второ място разположението на библиотечна част над главата хем затруднява достъпа, хем създава психологически дискомфорт.
Казаха ми, че отделните части не са свързани и могат да се разполагат свободно.  Удобството, което търся аз, е да има обособена зона в стаята, в която могат да се преобличат спокойно, защото са две разнополови, големи деца. Относно библиотеката, според мен там може да се сложи вратичка и да си стане още едно гардеробче за багаж.
Извинявам се за намесата 🤗

Виждали ли сте гардероба на живо? Аз преди 2-3г за първи път ги видях на живо и ми мина мрака за тях. Изключително обемни ми се видяха, ако стаята не е достатъчно голяма ще заеме много голяма част. А вътре не са толкова широки колкото изглеждат.
Не съм го виждала на живо и точно това ми беше притеснението - да не е прекалено тясно вътре и да не можеш да се завъртиш, а да се губи място за багаж само.



Разбирам, при разнополови деца е така, но това ми се струва доста голямо за вашата стая.
Прозореца ви е в средата и много ще се затъмни ако "разделите" двете зони. Поговорете внимателно с тях и пишете пак. Важно е какво искат. Може да измислим нещо.
Всъщност, затъмнението е най-малкия проблем, защото те постоянно стоят на спуснати щори и угасени лампи Laughing

# 2 603
  • Мнения: 3 761
Не може ли да се ползва просто подвижен параван, но красив, не от тези грозноватите с цветенца и картинки?
Освен това, щом са големи деца, надали режимът им е еднакъв и се преобличат по едно и също време в стаята, при което положение параванът ми се струва достатъчен. В такъв случай ще може да си подредите стаята с желаните мебели, без да съобразявате този точно момент. 

# 2 604
  • София
  • Мнения: 692

Всъщност, затъмнението е най-малкия проблем, защото те постоянно стоят на спуснати щори и угасени лампи Laughing
[/quote]

Чудесно, давайте и разделяте по следата с библиотека, не по-широка от 30 см. Иначе схемата може да е същата, каквото Ви пуснах. Няма как да стане без мебели по поръчка...

# 2 605
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 553
Диана,
Бих те помолила за мнението ти, като експерт да очертаещ принципите на съчетание на модерно със старинно.
 След едно пътуване в  северна Англия, където имах възможност да вляза в домове, бях впечатлена от техните интериори, които са доста старинни. Там видях един съвременно обзаведен дом в стара сграда, но  поставена една стара греда имитираща остатъци от старо огнище.  Стана ми интересно, как дизайнерите съчетават, за да се получи хармония и допълване.
И още. Съгласна съм, че модерността търпи някаква интервенция, намеса, която да  предаде уникалност и неповторимост на пространството,  а  минимализмът като стил търпи ли подобно вмешателство?  

Може ли да предложиш някакви книги в тази връзка, за да не те натоварвам да правиш такива описания,
които най- вероятно няма да са интересни за по-голямата част от аудиторията (докато при мен има емоционална връзка).

Последна редакция: сб, 15 юни 2024, 08:38 от lindor

# 2 606
  • Враца
  • Мнения: 2 419
Диана,
Бих те помолила за мнението ти, като експерт да очертаещ принципите на съчетание на модерно със старинно.
 След едно пътуване в  северна Англия, където имах възможност да вляза в домове, бях впечатлена от техните интериори, които са доста старинни. Там видях един съвременно обзаведен дом в стара сграда, но  поставена една стара греда имитираща остатъци от старо огнище.  Стана ми интересно, как дизайнерите съчетават, за да се получи хармония и допълване.
И още. Съгласна съм, че модерността търпи някаква интервенция, намеса, която да  предаде уникалност и неповторимост на пространството,  а  минимализмът като стил търпи ли подобно вмешателство?  

Може ли да предложиш някакви книги в тази връзка, за да не те натоварвам да правиш такива описания,
които най- вероятно няма да са интересни за по-голямата част от аудиторията (докато при мен има емоционална връзка).
И на мен ще ми бъде много интересно. Това ми се струва като висш пилотаж в интериорния дизайн. Но съм виждала прекрасни дизайни!

# 2 607
  • София
  • Мнения: 692
Диана,
Бих те помолила за мнението ти, като експерт да очертаещ принципите на съчетание на модерно със старинно.
 След едно пътуване в  северна Англия, където имах възможност да вляза в домове, бях впечатлена от техните интериори, които са доста старинни. Там видях един съвременно обзаведен дом в стара сграда, но  поставена една стара греда имитираща остатъци от старо огнище.  Стана ми интересно, как дизайнерите съчетават, за да се получи хармония и допълване.
И още. Съгласна съм, че модерността търпи някаква интервенция, намеса, която да  предаде уникалност и неповторимост на пространството,  а  минимализмът като стил търпи ли подобно вмешателство?  

Може ли да предложиш някакви книги в тази връзка, за да не те натоварвам да правиш такива описания,
които най- вероятно няма да са интересни за по-голямата част от аудиторията (докато при мен има емоционална връзка).

Здравей,
въпросите ти са в област, която ме вълнува и доста се забавих с отговора.
Преди всичко, защото търсих надеждни източници, но уви, темата не е развита напълно, защото това е многопластов проблем.
На първо място е нашата емоция /винаги, нали?/. Ако домът е наследен, със сигурност има поне 1 мебел, който да навява спомени. Това е най-често срещаното и най-лесно решение, защото какъвто и да е стила един стар стол или бюфет/камина са красив акцент.
Да превърнем архитектурна даденост в акцент е и най-лесно. Особено ако  е запазена здрава мозайка, паркет или дюшаме - това и пести пари. И винаги се вписва.
Това, което не проумявам е когато се придобива старо жилище или къща, защо всичко трябва да се махне? Разберете ме правилно, не казвам да не подмените водопровода и ел. инсталацията, добре и прозорците, но задължително по начина, по който са били, за да отговарят на сградата /за това може безкрайно да се говори, погледнете блоковете.../. Но да бутнете камина или кахлена печка, особено да се подменят здрави, дървени врати със съвремените ПДЧ-та, това е скъпо струваща грешка. Съвета ми е, ако харесвате нещо напълно различно купете ново строителство или си постройте дом по свой вкус.
Увлякох се...
Сега има много информация, от която да се учим, но темата ни е за смесване на стилове, а това се учи бавно и зависи много от мисленето ни и от нагласата ни. Важно е да помним, че сме щастливи да живеем в Европа - една от люлките на цивилизацията. Всяко поколение е градило, откривало, надграждало. Правилната оценка на миналото ни прави културни хора и ни помага да градим бъдеще. Другото е видно в панелните комплекси.

Лично към теб съвета ми е да се оглеждаш за онлайн курсове към
https://academy.maison-objet.com/en/paris
появяват се добри онлайн събития и статии.
Интересни курсове ще ти потърся и изпратя на лични.

Благодаря!

# 2 608
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 553
Благодаря ти за отговора. Права си, че темата е многопластова и няма как да има прост отговор на сложен въпрос.

# 2 609
  • Мнения: 553
Здравейте, предстои ни подмяна на кухнята.
Харесах  това като цвят за плот https://rosi.bg/plot---dab-delano-relef-5468.html , но не мога да измисля с какво още да го комбинирам . Кухнята е с под череша и със северно изложение. Модела е не е окончателен, но е стандартен г - образна кухня (като на чупката се пада комин)  - на долен ред от ляво надясно 1.пералня, 2.мивка и под нея двукрило шкафче и 3. 3 чекмеджета едно под друго (или чекмедже и под него пак шкафче), на горен ред - само шкафчета 4 броя ,  на съседната страна на долен ред шкафчета и фурна, отгоре ширм и рафтчета ( тук шкафове мисля да не слагам, и следва хладилник.    Не искам да е бяло (бял лак  присъства и в хола и в спалните), с черно става прекалено контрастно. С цвят кафе (тъмно кафяво) изглежда приемливо. Тъмно зелено маслинено и синьо ми допадат като комбинация, но сякаш не е моята кухня, в която да ми е уютно. Замислих се, ако се откажа от този плот и използвам цвета  за шкафчета, то какъв плот и гръб в какъв цвят биха били подходящи ?

Общи условия

Активация на акаунт