Какво знаят чужденците за България? (тема за смях и сълзи)

  • 44 440
  • 486
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 3 847
Преди 4 години отиваме в Мароко с ММ негов приятел мароканец, живеещ в САЩ и съпругата му американка. Наели сме кола, обикаляме все хубави места, изобщо страхотна ваканция. При един от преходите слизаме от магистралата, за да стигнем едно туристическо градче в планината. Спираме на бензиностанция и аз като всяка жена хуквам към тоалетните. Оказват се с клекало, а не с чиния. За мен няма проблем и в  България на места има такива, а като сме пътували към Турция там пък още повече. Американката и тя влиза и след минута излиза крещяща и ревяща. И тримата изпаднахме в някакъв шок, защото тази жена се дере взе едно боа я е захапала за дупето. Мъжът й хуква към нея, за да разбере какво става, а тя - няма тоалетна, има дупка. И реве, та реве. И вика няма да ходя да пишкам, докато не намерим истинска тоалетна. Аз уж, за да замажа положението викам, ние и в България ги  имаме, няма нищо страшно. Тя като реве още по-силно и вика и в България няма да дойда. Като се успокои разправяше, че това било най-варварското нещо, което е виждала.

# 316
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Сега разбрах, благодаря за разяснението...

Мен ме дразнят чешмите тип английски тип. Без смесител, ами от едни място излиза топла, а от отделно студена... най-голямата глупост е това...

# 317
  • София
  • Мнения: 3 847
Сега разбрах, благодаря за разяснението...

Мен ме дразнят чешмите тип английски тип. Без смесител, ами от едни място излиза топла, а от отделно студена... най-голямата глупост е това...

Никога не знам как се използват тези чешми. Все пускам само студената вода и толкова

# 318
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ненавиждам душ кабината. Ние я махнахме и оставихме само ваната. Ваната ми е много по-лесна за поддържане и чистене.
Колкото до баните в BG, където сифона е на пода и когато човек се къпе целия под е мокър, не виждам чак толкова голям проблем. Но във Виена все още има жилища където банята и тоалетната са общи за всички жилища на етажа. Аз лично не съм ги виждала, но съпругът ми, ми е разказвал, че има такива и това вече ме ужаси.

# 319
  • Мнения: 2 529
Yellow_girl, такава реакция не бях чувала. Дано е преосмислила нещата мадамата.
Иначе в Япония също има такива тоалетни. Много ми беше смешно как може в едната кабинка да е космическа тоалетна с бутончета, а в съседната - проста дупка. Но там позата е по-натурална.

# 320
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Сега разбрах, благодаря за разяснението...

Мен ме дразнят чешмите тип английски тип. Без смесител, ами от едни място излиза топла, а от отделно студена... най-голямата глупост е това...

Никога не знам как се използват тези чешми. Все пускам само студената вода и толкова

Идеята предполагам е да се напълни мивката или ваната... по-голяма простотия във ВиК едва ли има 😂

Тук в старите части (които са и зверски скъпи) имотите ако не са след реновация са такива... баните обикновено (не реновираните) са пълни дупки. Новите са Ок, но е имало случаи, където водата от банята излиза от вратата на банята към стаите, защото не се оттича нормално (няма нивелация)...
В първият ни апартамент - таванът на  банята мухлясваше на две седмици, въпреки прозореца...

А, за строителството мога да говоря много.... думата изолация или дограма са все едно говорим за космически кораб...

# 321
  • София
  • Мнения: 3 847
Честно казано аз също изумях. Това изобщо не е някаква драма, за да крещи като умопобъркана. После ги канихме няколко пъти в България, но не дойдоха. Едва ли е заради тоалетните. Може би не е по чужбинските пътувания.
За Япония не знаех, че е така, много интересно.

Иначе през февруари бях на обяд с куп корейци и още 2 българи. Аз бях важният гост и ме настаниха срещу големия шеф. Ядем, говорим си и точно беше почнала драмата с Ковид в Китай и Корея. Та шефчето ме гледа изпитателно и пита - ти сега разпознаваш ли кой е кореец, кой е японец, кой е китаец. Аз се чудя какво да кажа, че хем да не го обидя, хем да не се излагам. Викам ами дааааа, японците са с по-дръпнати очи, а корейците... Мажа мажа, говоря глупости. Той ме гледа изпитателно и аз вече се препотявам какъв е правилният отговор. А той - а разпознаваш ли кой е англичанин, кой италианец, кой е холандец. И аз - да, да, не всички, но 80%. А шефчето се смее и вика и аз разпознавам 80% от азиатците, но нито един % от европейците. После обясни, че е питал, защото с жена му ходили на пазар и всички ги заобикаляли, защото си мислели, че са китайци и са заразни с Ковид.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 09:37 от Yellow_girl

# 322
  • Мнения: 9 483
Като живеех в Лондон ми казаха, че миенето на чинии е точно затапваш мивката, пълниш я от 2 чешми с вода, слагаш препарат, миеш чиниите вътре и след това ги забърсваш с кърпа, без да ги плакнеш. Радвах се, че имах миялна машина - 2008 г.
Единственото отношение, което ме дразни в Германия, е на част от турските емигранти, които упорито вярват, че българите всички говорим турски, защото сред тях живеят много български турци и помаци. Изобщо не могат да повярват.

# 323
  • Мнения: 8 946
Между другото, имам смътни спомени от Франция за клечащи обществени тоалетни. Говоря за преди повече от 25 години. За България тогава те бяха норма и се бях впечатлила не от това, че не са с гърне, а от факта, че след теб цялата конструкция, вкл. и мястото за стъпване, се облива с вода.

# 324
  • Мнения: 9 580
Те самите англичани си признават,че и днес са полу-варвари. Така че е нормално да неглижират хигиената си.
Не знам колко е масова изолацията и дограмата в Англия,но е един мой приятел,който работи в Лондон каза,че изолацията,(санирането) е четири пъти по-евтино в сравнение с България!
Иначе англичаните са страшни пияници,за което ги укорява великият Шекспир в "Хамлет":

"Хамлет

За тия зли пиянства ни презират
народите на изток и на запад;
наричат ни пияници и свине,
със скотски прозвища навред ни хулят.
Това затрива нашите заслуги,
живеца,ядката на нашата слава.
Тъй често става и с отделни хора:
за грозно някое петно рождено
(макар че той вина за него няма -
родителите не си е сам избирал):
за някакъв превес на една черта,
която често срива и руши
на разума преградните стени:
за навик някой,който зле разяда
добрите и радушни хорски нрави -
такъв човек,макар с един дефект
(бил той вроден в самата му природа
или добит по воля на съдбата) -
такъв човек,дори с безброй достойнства
и чисти като божията милост,
в очите на света е покварен -
с този свой единствен недостатък:
прашинка зло позорно омърсява
и цялата благородна същина."

# 325
  • MI
  • Мнения: 11 868
В Италия, а мисля и във Франция, на тази тоалетна тип клекало му казват турска. Simple Smile Не че преди изобретяването на тоалетната чиния са ползвали друга и останалите, но така е останало.

# 326
  • София
  • Мнения: 3 847
Като живеех в Лондон ми казаха, че миенето на чинии е точно затапваш мивката, пълниш я от 2 чешми с вода, слагаш препарат, миеш чиниите вътре и след това ги забърсваш с кърпа, без да ги плакнеш. Радвах се, че имах миялна машина - 2008 г.

Изключително гнусно ми се вижда да сложиш 5 мръсни чинии в една вода и да си мислиш, че са чисти. Затова и не харесвам ваните. Моя си лудост, но все ми се струва мръсно.

# 327
  • France
  • Мнения: 13 483
Намират се тоалетни à la turque във Франция. Вярно е, че са в затънтени и забравени от Бога места, но ги има.
До колкото ми е известно в Хамлет се описват датчаните, които не са се ползвали с добра репутация по това време.

# 328
  • Мнения: 9 580
Намират се тоалетни à la turque във Франция. Вярно е, че са в затънтени и забравени от Бога места, но ги има.
До колкото ми е известно в Хамлет се описват датчаните, които не са се ползвали с добра репутация по това време.
О не,ясно е като бял ден,(не само за шекспироведите),че Шекспир описва родната си Англия. Но за да не си има неприятности с английският монарх и аристокрацията,пренася действието на пиесата в Дания. Много от героите и събитията в пиесите на Шекспир имат своите аналози в английската история.

# 329
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Не пият толкова, колкото не могат да носят 😂

Общи условия

Активация на акаунт