Изследване на ХОРМОНИ – 21 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 796
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 36 203
Благодаря ти сърдечно за отговора и съвета! А можеш ли да ме ориентираш към какво ниво на витамина да се стремя? Ако горната граница е 30, а аз съм 12, не знам колко време да го приемам преди ново изследване, да не го предозирам пък, нали не е хубаво да се минава в другата крайност... Не знам. Какво ще ме посъветваш? Благодаря ти сърдечно за помощта! ❤️
Нивата, да са в горните 20% на рефер. граници - при горна 30, трябва да е напр. 25-27, там някъде.
За дозата, няма как да се прецени, защото всеки по различен начин усвоява различните елементи - започни с 50мг вит. В6, след 30 дни го спираш за 10-на дни и пускаш контрола.


Здравейте! Ще може ли мнение за моите изследвания, правени са на 3-и ден от МЦ,като имам ИР.
Скрит текст:
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Е2 също е висок, може да има киста/ЗФ...?! - трябва да те видят на УЗ, защото, имаш и високи нива на 17ОН Прогестерон - а те са високи, или ако има киста, напр. лутеинова, или ЛУФ?! ... или, ако има проблем с НбЖ... не е изключено да е и от ИР - при нея някои от андрогените се повишават, като по-рядко е 17ОН Прогестерона.
Ще чакам да споделиш какво е мнението на лекаря, моля.

Последна редакция: нд, 27 дек 2020, 13:39 от denis.

# 646
  • Мнения: 42
Здравейте! Ще може ли мнение за моите изследвания, правени са на 3-и ден от МЦ,като имам ИР.
Скрит текст:
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Е2 също е висок, може да има киста/ЗФ...?! - трябва да те видят на УЗ, защото, имаш и високи нива на 17ОН Прогестерон - а те са високи, или ако има киста, напр. лутеинова, или ЛУФ?! ... или, ако има проблем с НбЖ... не е изключено да е и от ИР - при нея някои от андрогените се повишават, като по-рядко е 17ОН Прогестерона.
Ще чакам да споделиш какво е мнението на лекаря, моля.
[/quote]
Благодаря за отговора! Утре ще потърся гинеколога ми и ще запиша час за преглед. Ще пиша отново Relieved

# 647
  • Мнения: 126
Здравей Денис и благодаря, че те има 🙂
Бях писала в друга тема, относно моите проблеми,от няколко месеца менструацията ми закъснява или продължава дълго време по 10 дни,този месец ми установиха на преглед ендоментриален полип,нямам установена киста при прегледа,предния месец имах и съответно след като настъпи закъсняващата менструация със 15 дни пуснах половите хормони ще ги кача и тях,съответно ми назначи изследване на прогестерон в този месец ,но нямам засечена овулация тях ги пуснах на 22 ден от цикъла!
Имам спонтанен аборт края на юни т.г в 7 г.с,би ли коментирала според теб как са изследванията и какво да предприема 🙂[/img]

# 648
  • Мнения: 23
Здравейте! Кои изследвания от първоначалните, при планиране на бременност, могат да се пуснат по здравна каса? Моята гинеколожка ми каза че само част минават, но не уточни за сега.

# 649
  • София
  • Мнения: 36 203
Здравей Денис и благодаря, че те има 🙂
Бях писала в друга тема, относно моите проблеми,от няколко месеца менструацията ми закъснява или продължава дълго време по 10 дни,този месец ми установиха на преглед ендоментриален полип,нямам установена киста при прегледа,предния месец имах и съответно след като настъпи закъсняващата менструация със 15 дни пуснах половите хормони ще ги кача и тях,съответно ми назначи изследване на прогестерон в този месец ,но нямам засечена овулация тях ги пуснах на 22 ден от цикъла!
Имам спонтанен аборт края на юни т.г в 7 г.с,би ли коментирала според теб как са изследванията и какво да предприема 🙂
Скрит текст:

Здравей!
Полипът носи риск при бременност, така че е най-добре да се отстрани ( мое мнение,  но ти потърси второ, дори трето, от специалисти).
По-дългия период на М. може да показва по-дебела МЛ,  което също е проблем, не трябва да е по-дебела от 16 мм ... често причина са по-високите нива на естрогените ( от тях растат и полипи, миоми...)... трябва да се търси причината за това ( напр. да си с ИР, високи нива на андрогените и т.н.)
ЛХ, Е2  и ФСХ са високи, показват че може да има някакъв проблем с функцията на яйчниците, да има в момента киста/ЗФ, както и проблем с ЯР.

Е2 и Прогестерона не показват да е имало О.
Желязото е добре, но феритинът е нисък - трябва да е около  100-120 ... това показва че не усвояваш добре желязото. Причина може да е и дефицита на вит. Д ... който трябва да е 60-70 ng/ml ... трябва да го приемаш ( поне 5-6000МЕ/дн., че и повече + МК-7  180-240мкг, защото при този дефицит на вит. Д, калция може да започнал да се отделя от костите, а само вит.К може да го върне обратно и да го задържи там)
В12 и ФК са ти ниски, има вероятност да не може да ги усвояваш - ако не си правила генетични изследвания, добре е да ги направиш и когато следиш нивата на ФК, В12 и В6, следи и Хомоцистеина, защото високите му нива, може да са причина за аборт.
Направи тест за ИР и провери всички останали андрогени, вкл. и SHBG.







Здравейте! Кои изследвания от първоначалните, при планиране на бременност, могат да се пуснат по здравна каса? Моята гинеколожка ми каза че само част минават, но не уточни за сега.
Здравей!
Ето, погледни тук
https://www.cibalab.com/documents/nhif2012.pdf
Това, че са по ЗК, не означава че лекаря е длъжен да ти ги пусне - всичко зависи от неговата преценка

Последна редакция: ср, 30 дек 2020, 08:16 от denis.

# 650
  • Мнения: 126
Здравей Денис и благодаря, че те има 🙂
Бях писала в друга тема, относно моите проблеми,от няколко месеца менструацията ми закъснява или продължава дълго време по 10 дни,този месец ми установиха на преглед ендоментриален полип,нямам установена киста при прегледа,предния месец имах и съответно след като настъпи закъсняващата менструация със 15 дни пуснах половите хормони ще ги кача и тях,съответно ми назначи изследване на прогестерон в този месец ,но нямам засечена овулация тях ги пуснах на 22 ден от цикъла!
Имам спонтанен аборт края на юни т.г в 7 г.с,би ли коментирала според теб как са изследванията и какво да предприема 🙂
Скрит текст:

Здравей!
Полипът носи риск при бременност, така че е най-добре да се отстрани ( мое мнение,  но ти потърси второ, дори трето, от специалисти).
По-дългия период на М. може да показва по-дебела МЛ,  което също е проблем, не трябва да е по-дебела от 16 мм ... често причина са по-високите нива на естрогените ( от тях растат и полипи, миоми...)... трябва да се търси причината за това ( напр. да си с ИР, високи нива на андрогените и т.н.)
ЛХ, Е2  и ФСХ са високи, показват че може да има някакъв проблем с функцията на яйчниците, да има в момента киста/ЗФ, както и проблем с ЯР.

Е2 и Прогестерона не показват да е имало О.
Желязото е добре, но феритинът е нисък - трябва да е около  100-120 ... това показва че не усвояваш добре желязото. Причина може да е и дефицита на вит. Д ... който трябва да е 60-70 ng/ml ... трябва да го приемаш ( поне 5-6000МЕ/дн., че и повече + МК-7  180-240мкг, защото при този дефицит на вит. Д, калция може да започнал да се отделя от костите, а само вит.К може да го върне обратно и да го задържи там)
В12 и ФК са ти ниски, има вероятност да не може да ги усвояваш - ако не си правила генетични изследвания, добре е да ги направиш и когато следиш нивата на ФК, В12 и В6, следи и Хомоцистеина, защото високите му нива, може да са причина за аборт.
Направи тест за ИР и провери всички останали андрогени, вкл. и SHBG.







Здравейте! Кои изследвания от първоначалните, при планиране на бременност, могат да се пуснат по здравна каса? Моята гинеколожка ми каза че само част минават, но не уточни за сега.
Здравей!
Ето, погледни тук
https://www.cibalab.com/documents/nhif2012.pdf
Това, че са по ЗК, не означава че лекаря е длъжен да ти ги пусне - всичко зависи от неговата преценка

Благодаря ти Денис,да полипа гинеколожката иска да се премахне към пролетта,но не мисля да чакам до тогава, ще запълват дефицитите с метилирани форми,ще пусна генетични също,ще пусна и андрогените и за ИР,явно съм с естрогенова доминантност,която създава доста проблеми,ще опитам да чистя естрогена поне с някакъв режим🙂
Ще пиша отново,благодаря ти отново и по-добра Нова Година ти пожелавам 🙂

# 651
  • Мнения: 44
Добър вечер и за много години на всички.Денис гледай тези изследвания моля те,планираме с мъжа ми за бебе но виждам че резултите не е добре
TSH 2,697(0,350-4,940)
TAT 421,0(0,0-35,0)
MAT 646,0(0,0-40,0)

# 652
  • София
  • Мнения: 36 203
Добър вечер и за много години на всички.Денис гледай тези изследвания моля те,планираме с мъжа ми за бебе но
Скрит текст:
виждам че резултите не е добре
TSH 2,697(0,350-4,940)
TAT 421,0(0,0-35,0)
MAT 646,0(0,0-40,0)
Здравей!
Не посочваш кога са изследвани ТСХ, ТАТ, МАТ и Т3?!
Т3 е висок, показва Хиперфункция на ЩЖ, ТАТ и МАТ - също високи, може да е Хашимото, но това лекар го преценява. Консултирай се с Ендокринолог - имаш някакъв проблем с ЩЖ.
В12 показва дефицит - провери ФК, В6 и хомоцистеина, защото той носи голям риск при имплантация и най-ранна бременност.
Вит.Д също е много нисък, толкова че има вероятност калция да е започнал да се дърпа от костите, да се отлага по меките тъкани и т.н. ... трябва да го приемаш + вит. К.
Провери желязо, феритин, трансферин, ЖСК, цинк, селен, мед ...
Провери всички останали базови хормони + тест за ИР ( вероятността, да имаш и други отклонения, е голяма... а всички те, или създават проблем при зачеване ( причина за незачеване), или носят риск в начална и по-късна бременност, вкл. и за ембриона/плода/бебето

# 653
  • Мнения: 44
Добър вечер и за много години на всички.Денис гледай тези изследвания моля те,планираме с мъжа ми за бебе но
Скрит текст:
виждам че резултите не е добре
TSH 2,697(0,350-4,940)
TAT 421,0(0,0-35,0)
MAT 646,0(0,0-40,0)
Здравей!
Не посочваш кога са изследвани ТСХ, ТАТ, МАТ и Т3?!
Т3 е висок, показва Хиперфункция на ЩЖ, ТАТ и МАТ - също високи, може да е Хашимото, но това лекар го преценява. Консултирай се с Ендокринолог - имаш някакъв проблем с ЩЖ.
В12 показва дефицит - провери ФК, В6 и хомоцистеина, защото той носи голям риск при имплантация и най-ранна бременност.
Вит.Д също е много нисък, толкова че има вероятност калция да е започнал да се дърпа от костите, да се отлага по меките тъкани и т.н. ... трябва да го приемаш + вит. К.
Провери желязо, феритин, трансферин, ЖСК, цинк, селен, мед ...
Провери всички останали базови хормони + тест за ИР ( вероятността, да имаш и други отклонения, е голяма... а всички те, или създават проблем при зачеване ( причина за незачеване), или носят риск в начална и по-късна бременност, вкл. и за ембриона/плода/бебето
Здравей Денис
ТSH TAT МАТ изследвани са преди 2 седмици а другите вчера си пуснах

# 654
  • Мнения: 5 150
Дева , не е от значение преди една или преди пет седмици  са изследвани, а на кой ден от цикъла.

# 655
  • Мнения: 44
Дева , не е от значение преди една или преди пет седмици  са изследвани, а на кой ден от цикъла.
İren11, цикъла ми беше 13 декември започнах да кървя.изследванията пуснах 31 декември

# 656
  • Мнения: 282
Привет.Утре мисля да изследвам прогестерон и Е2 на 7ми ден от ову.Има ли значение по кое време на деня или някакви други изисквания за изследването?

# 657
  • Мнения: 7
Здравей, Денис. Може ли коментар на изследвания на хормони, направени на 3-ти ден от цикъла:

LH        8.4       U/l     2.4 - 12.6     ECLIA

FSH        8.5       U/l     3.5 - 12.5     ECLIA

Пролактин/Prolactin        307       mIU/l     102 - 496     ECLIA

Естрадиол/Estradiol        353.3       pmol/l     46 - 607     ECLIA

Тестостерон/Testosteron        1       nmol/l     0.29 - 1.67     ECLIA

От няколко месеца приемам добавки за подобряване на МЦ. Това са изследванията на същите хормони направени преди няколко месеца (същата лаборатория и същите РС). Дали може да хвърлиш един поглед - на къде върви картинката?

LH        12.1       U/l   

FSH        6.7       U/l     

Пролактин/Prolactin        371    

Естрадиол/Estradiol        219.2      

Тестостерон/Testosteron        1.46      

Благодаря ти предварително!!!

# 658
  • София
  • Мнения: 36 203
Привет.Утре мисля да изследвам прогестерон и Е2 на 7ми ден от ову.Има ли значение по кое време на деня или някакви други изисквания за изследването?
Хормони се изследват сутрин рано, на гладно, за предпочитане без кафе, цигари... за да са максимално показателни, защото те се влияят от много неща, имат си и денонощен ход и т.н.

Здравей, Денис. Може ли коментар на изследвания на хормони, направени на 3-ти ден от цикъла:
Скрит текст:
LH        8.4       U/l     2.4 - 12.6     ECLIA

FSH        8.5       U/l     3.5 - 12.5     ECLIA

Пролактин/Prolactin        307       mIU/l     102 - 496     ECLIA

Естрадиол/Estradiol        353.3       pmol/l     46 - 607     ECLIA

Тестостерон/Testosteron        1       nmol/l     0.29 - 1.67     ECLIA

От няколко месеца приемам добавки за подобряване на МЦ. Това са изследванията на същите хормони направени преди няколко месеца (същата лаборатория и същите РС). Дали може да хвърлиш един поглед - на къде върви картинката?

LH        12.1       U/l   

FSH        6.7       U/l     

Пролактин/Prolactin        371    

Естрадиол/Estradiol        219.2      

Тестостерон/Testosteron        1.46      

Благодаря ти предварително!!!
Здравей!
Сега са по-добре, но ЯР нещо намалява ( ЛХ, ФСХ и Е2 са ти високи).
Добавките, само повишават шанса за зачеване, не са някаква панацея, така че не залагай само на тях.
Консултирай се със специалист по репр. медицина и помислите за някаква АРТ процедура.
Добавките подпомагат ЯР за кратко, колкото да се случат нещата и в зависимост от състоянието на всеки,  при едни това се случва на ЕЦ, но при други трябват АТР процедури, вкл. инвитро или инвитро с ДЯ.

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 12:32 от denis.

# 659
  • Мнения: 167
Честита нова година! Да сме здрави и спокойни!

Денис, какво ще кажеш за тези изследвания? Пуснати са на 4ти ден, че не намерих работеща лаборатория на 1ви януари.

а тези на 12ти ден от миналия цикъл.


Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт