Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7

  • 28 248
  • 801
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Това вече съобщено училище ли е, или ново?
Ако е към мен въпроса е съобщено по сайтовете,предполагам довечера и в новините.

# 661
  • Мнения: 2 020
Накрая няма да останат учители некарантинирани. Тогава или ще прекратят тестването, или ще кажат "който няма симптоми от учителите, да си води часове". Също и за децата. Ще се откажат и целите класове да карантинират само и само да е присъствено училището. Или ще спрат да ги съобщават.
Ами в общия случай ще е добре това да се случи, това значи да живеем с този вирус както с всички други

# 662
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво значи да живеем с този вирус, очевидно, че нещата не са добре, все още никой не знае какви са ефектите за заразените, нищо че може да са безсимптомни. Вече се появяват данни, че не минава лесно, има доста отложени ефекти.

# 663
  • Мнения: 1 212
Да живеем с вируса означава, да осъзнаем, че го има, и да спазваме няколко елементарни правила, за да ограничим разпространението. Ние не сме готови да живеем с вируса. За повечето вирусът не съществува, или го има, но не е опасен, а само ни манипулират... Не ми се мисли, какво ни чака зимата.

# 664
  • София
  • Мнения: 62 595
на мен това живеене с вируса по-скоро ми звучи като - е, какво да правим, каквото дойде, ще живеем с вируса.

# 665
  • Мнения: 7 510
на мен това живеене с вируса по-скоро ми звучи като - е, какво да правим, каквото дойде, ще живеем с вируса.
                   Налага се да живеем с вируса,защото нямаме избор ,няма до сега измислен начин да изчезне за един ден.Испанският грип започва през 1918 г и до 1958 взима жертви.Ами научили са се да живеят с него.

# 666
  • Мнения: 2 600
То пък, Анди какъв избор имаме с вируса специално

# 667
  • София
  • Мнения: 62 595
Има елементарни неща, които хората могат да си дадат малко зор да ги спазват. Но те не искат.

# 668
  • Мнения: 2 182
Къде съм казала, че са в едно помещение? Писах, че са по 20-30 в помещението. Всеки ден, часове наред, без маски. Айде да не сравняваме с молове и автобуси, никой не се вози по 5-8 часа всеки ден в автобуса, нито прекарва по толкова време в мола. Ако верно не виждаш разликите отказвам се да ги обяснявам.
Някакво продължително време (5-8ч) ли трябва да е в контакт човек, за да се зарази? Според мен не. А децата в детските градини, занимални и всякакви детски центрове, без маски, от няколко месеца, здравната система ли сринаха, що ли? От март до сега бр. на болните в интензивни отделения достигал ли е 100, че не следя данните?

# 669
  • София
  • Мнения: 62 595
Много от децата не бяха нито в градини, нито в центрове, а и в центровете повече гледаха да ги извеждат навън. Нима сравняваш лятото с това, което сега започна? наистина, сериозно ли го вярваш това, което го пишеш?

# 670
  • Мнения: 745
Хайде и в нашата гимназия карантиниран клас и поне една учителка. Така каза по телефона детето, много ми се иска да е разбрало грешно Worried

# 671
  • Мнения: 2 182
Много от децата не бяха нито в градини, нито в центрове, а и в центровете повече гледаха да ги извеждат навън. Нима сравняваш лятото с това, което сега започна? наистина, сериозно ли го вярваш това, което го пишеш?
Абсолютно сериозно.
На всичките ми познати децата цяло лято ходят на детска градина и ясла. Сигурно много не са ходели, ако е имало кой да ги гледа. А като ги извеждат навън, не се навират едно в друго като си играят?
Като те чета, имам чувството, че Мутафчийски с труповете още го излъчват по някой канал и го гледаш. Мислех, че истерията отшумя още с прибирането на леглата от Арена Армеец.

# 672
  • София
  • Мнения: 62 595
Наистина ли не правиш разлика между ходенето в градини и центрове през лятото и това, което се случва сега с училището? Кога през лятото всички, ама казвам - всички деца са били заедно всеки ден в големите сгради по почти цял ден, а след седмица вече ще стоят и на затворени прозорци? Групите в градините не бяха пълни, много родители си заведоха децата по провинцията, то бяха почивки, то бяха разходки. Сега започват да се събират целите групи, и те ще има да седят затворени по цял ден.

Накрая може и до Армеец да стигнем. Испанците си отварят отново полевата болница, дето я бяха затворили преди два месеца.

# 673
  • Мнения: 2 600
Хайде и в нашата гимназия карантиниран клас и поне една учителка. Така каза по телефона детето, много ми се иска да е разбрало грешно Worried
Това в кой град е?
Мисля е излишно вече с тези сравнения за детски градини, центрове и молове с училища.
Летен сезон и зима са несравними, като време прекарано в затворено пространство.
Сега стоим и гледаме какво ще се случва за напред. Моля се само да сме здрави.
Анди, няма смисъл няма да те разберат.....

# 674
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт