Паросмия /извратено обоняние

  • 33 617
  • 378
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 954
Изкарах ковид октомври 2021 . Имам паросмия към всякакво месо . Ужасно е . Дали ще се оправи обонянието ми ?

# 316
  • София
  • Мнения: 1 186
При мен вчера, след близо 15 месеца, изведнъж се завърна обонянието към някои неща. Тръгнах да си мия ръцете с течния сапун и ме лъхна една силна миризма. Чак помислих, че мъжът ми го е сменил с някакъв различен по- парфюмиран, но видях, че си е същият от предишните дни. Онзи ден го усещах много много слабо, а от вчера на 100%. Вече си припомних и истинската миризма и на един мой любим балсам за коса (който също не усещах на предишното миене) и на два от парфюмите. Останалите все още са ми странни и неприятни, както и краставиците и лукът.

# 317
  • Мнения: 24
Аз карах ковид през август месец, загубих вкус и обоняние. Вкусът ми се върна по-бързо, обоняние нямах около месец. След като си върнах обонянието обаче, започнах да усещам някои миризми по-различно, точно както описваш - на химия. Колкото и странно да звучи, като ходя до тоалетна по-голяма нужда ми мирише на химия. Като се изпотя също ми мирише доста странно и по-различно от преди. А неща като ментови дъвки и пасти за зъби ми имат вкус на химия.....Минаха около 6 месеца и все още нямам промяна с тези неща...

# 318
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Миризмата на пот още не я усещам, много кофти, защото и себе се не бих надушила. Химическите миризми и вкус  уж изчезнаха (последно беше пъпешът, ще видим как ще е това лято), но онзи ден нова кутия сирене имаше точно гаден химичен вкус, любимото ми Елена... ММ каза, че не усеща нещо нередно. И се зачудих рестарт с гадните вкусове ли се получи Илие нещо в конкретната партида.

# 319
  • Мнения: 1 108
А кафето как ви мирише? На мен ми мирише отвратително, а преди обожавах Sad

# 320
  • Мнения: 570
А кафето как ви мирише? На мен ми мирише отвратително, а преди обожавах Sad

Аз изобщо не усещам аромата му все още :/  (прекарах ковид 2020-та Ноември) Но вкус си има Wink И Това не ми пречи.
Друго не съм забелязала което да продължавам изобщо да не усещам като аромат.
*Само "истинските" (тези по-скъпите) парфюми още миришат на тази химия ли, не знам как да го определя ....

Последна редакция: вт, 15 мар 2022, 08:11 от AniNe

# 321
  • София
  • Мнения: 1 186
При мен пък ванилията и кафето бяха едни от първите миризми, които усетих след загубата на обоняние.

# 322
  • Мнения: 10 963
Карам втори ковид. Тамън след 1 година ми се върна на 80-90% обонянието и парфюма ми спря да ми мирише на спарено и мухъл и оп айде пак. Сега има проблем с мириса на пилешко и мляко. Не мога да определя на какво миришат, но миналата седмица щях да се издрайфам от „аромата”. Явно така ще е. На мъжа ми за втори път нищо му няма на обонянието. Явно моя нос е слабото ми звено.

# 323
  • Мнения: 1 108
Карах октомври миналата г. ковид и мислех, че само ми се отслабило обонянието. Сега обаче съм бременна и направо е ужас точно миризмата на прегоряло и мърша. Това с химическите вкусове и миризми май го няма при мен. Някой пробвал ли е рецептата с препечени портокали и захар, дали ще има ефект?

# 324
  • Мнения: 377
Боледувах от ковид миналия април, като загубих обоняние за близо 4 месеца. Преди 2 месеца всичко започна да ми мирише натрапчиво лошо, дори самата аз, като мъжа ми нищо не усеща, когато му казвах, че мириша на нещо!! Сега това спря, но се появи друг странен проблем... Сега навсякъде усещам аромата на храната на котката. Дори вчера във фитнеса 🙈😂. По едно време мислех че се уригвам на тази миризма, като вкъщи ме майтапят, че нощем ставам и ям от храната на котката. Много е натрапчива и силна тази миризма, но само за мен! Стана точно година откакто бях болна. Дали е последица от ковида?

# 325
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Да. На мен доскоро на открито ми миришеше на котешка тоалетна (затова пък вкъщи тоалетната на котките не ми мирише Joy )

# 326
  • Мнения: 4 201
Gerryka, същото е при мен едно към едно! Миризмата на котешката храна нон стоп ми е в носа! Същата миризма усещам ако ям месо. Все едно ям котешката храна. И това се случва 6 м след прекаран ковид! Вместо да се оправям, ставам по-зле.

# 327
  • Мнения: 578
И аз прекарах ковид септември миналата година. Загубих само обоняние, не и вкус. Всичко ми мирише на химия, особено любимото кафе, или на мащерка. Второто ме побърква, защото тази миризма много ме дразни. Преди имах много силно обоняние, особено през бременностите. Ходих на невролог и тъй като кърмя няма как да пия вит. Б. Един месец пих магнезий 500 и вит Ц два пъти дневно. Трябваше да се оправя, но не ми се получи. Появи се нова неопределена миризма, като на спарено и същевременно сладникаво. Доста е неприятна цялата ситуация. Вече рядко ползвам козметика, защото ми вони на мащерка. Крема за лице и балсама за тяло не ми миришат, но сапуна е ужас, а по принцип няма аромат. Някой оправил ли се е от голямо количество вит. Б12? Четох, че това помага, ама дали.

# 328
  • Мнения: 1 653
Вече година и половина съм така и не смятам, че някога ще се оправя напълно…
Редуват се периоди на подобрение с влошаване, но най- лошото е, че миризмите са различни, непоносимоста също…
Вече не съм сигурна, че това което усещам е изобщо реално.Писаха, че в крайна сметка това е мозъчно увреждане, което не се лекува и нямам надежда …

# 329
  • Мнения: 3 922
Аз се включвам отново само за да се похваля, че година и половина след ковида, вече имам  подобрение. Отново мога да ям краставици и вкусът им е същият като преди. Надявам се скоро и другите непоносимости да ги преодолея. Има надежда! Не се отчайвайте, бъдете търпеливи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт