Какъв крем за лице използвате? – 19

  • 69 545
  • 736
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 598
Моята козметичка ми е казвала, че по тази линия били хормонални 🤷‍♀️
И аз търся хубав хидратиращ серум за мазна кожа. Последно ползвах това, но не виждам разлика.

# 631
  • Мнения: 1 578
Отдавна не съм писала, но и не съм имала много време да се погледна и да споделя мнение.
Т.к. се затрупах с козметика реших да разчиствам според срока на годност и от един-два месеца за дневен използвам Dermalogica Age Smart Dynamic Skin Recovery SSPF50, за нощен Filorga Sleep & Lift . За съжаление прочетох късно мнението на Bright Crystal за Sleep & Lift, и при мен нищо не върши. За съжаление и дневния, който никак не е евтин, вече ми е слаб явно. Кожата започна да изглежда дехидратирана. От години не съм имала люшене, но сега забелязвам леко на челото и около носа, а съм уж със смесена кожа. Появиха се фини линии на бузите под очите , все още не са дълбоки и се захващам с ретинол и пилинги. Моля за съвети как бързо да хидратирам кожата (пиенето на вода + спорт са ясни). Имам BIOTHERM AQUASOURCE, но от гелчета. Може би трябва да мина на козметика за суха кожа? Чудя се дали да не хвана серията на GÉNIFIQUE на LANCÔME .

# 632
  • Мнения: 2 644
На Биотерм аз лично не харесвам аквасорс-дори на мен са ми леки, а съм под 30. От Биотермците съм много доволна и дори в момента ползвам blue therapy accelerated. Той е вече с анти ейдж съставки и действие, консистенцията му е хем по-плътна, хем не запушва пори. Съдържа и ниацинимид, който леко избелва тена. При мен хидратира отлично със или без серум от долу. За нощем препоръчвам blue therapy night, макар и първият да е супер също за през нощта. Блу терапи найт е и пълен с хидратиращи масла. След двата крема се събуждам сутрин с опъната и идеално гладка кожа. В момента за нощен ползвам червеното алгае на биотерм, който уж е за стягане и за над 40 и съм доволна, но може би една идея повече ми харесва синята серия.

Сложи хиалуронов серум или любимия си серум под крема и ще има ефект. Др.Дрей говореше, че екстрактите от algae са дори по-ефективни в задържането на вода от хиалуроновата киселина, което може би обяснява и концентрацията около тази съставка в биотерм блу терапи и като цяло.

# 633
  • Мнения: 1 578
snowwhite12, благодаря Flowers Bouquet ! Имам един мини комплект Blue Therapy  - дневен и нощен и ще метна и HA под крема през нощта, през деня вит.Ц. То вярно, че и възрастта напредва, но наистина ми изглежда дехидратирана кожата. Поне това да се оправи.

# 634
  • Мнения: 2 644
: ) Супер. А ако е и accelerated, значи е право в десятката. Между другото не знам за каква възраст говориш, но точно блу терапи акселерейтед подарих на мама миналата година (на 56г е) и от тогава само тях ползва, супер доволна е. Според мен изглежда по-свежа от както ги ползва, но може да е и от разликата в предишната по-неподходяща серия.

# 635
  • Мнения: 1 578
Точно Blue Therapy Accelerated и Blue Therapy Night, сега проверих. Това е комплекта:


Вече за 40+ грижа гледам Simple Smile .

# 636
  • Мнения: 4 667
Отдавна съм се отказала от кремове като Vichy, Bioderma, Nuxe и т.н. Изчела съм състава им внимателно и от всичкш открих само един без парафин, силикон или алкохол... Винаги стоят като маска и лицето се поти по носа от тях.
От доста време съм на натурална козметика и до момента най-добрият крем за мен е този с Мимоза на Biobaza. Кожата ми е супер с него и не ми стават пъпки и не е мазен, а хидратира в дълбочина.
Може ли да ми кажеш с каква кожа си? Прочетох няколко хубави мнения за този крем, но не знам на какъв тип кожа го ползват. Моята е мазна с несъвършенства и с разширени пори, и се чудя дали ще е подходящ? Дали няма като нанеса крема, лицето ми да стои лъщящо? Благодаря предварително.

# 637
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 262
Давам отзив за Филорга ncef reverse, след почти три седмици употреб а. Освен , че ми прави кир ефект, никаква разлика не виждам в състоянието на кожата си. Спирам да си давам парите за скъпотии , минавам отново по-евтина козметика и си спестявам пари за мезотерапии. Там поне ефектът е видим.

# 638
  • Мнения: 583
Здравейте момичета една много мила съфорумка ме препрати при вас. Изглежда имам проблем със сутрешната ми рутина. След измиване на лицето със почистващ гел направо нанасям фон дьо тена. Та идвам при вас за съвет какъв крем и слънцезащита да поставя преди да нанеса фон дьо тена. Също така бих била ужасно благодарна да споменете някоя флорална вода и серум, за който също не бях наясно.
С мазна кожа съм на 24 години, ако има значение.
Ходих в няколко магазина, където консултантките ми казаха съвсем ралични неща. Имам чувството, че надушват, че нищо не разбирам и  се опитват да ми набутат неща, от които нямам нужда или не са подходящи 😃

# 639
  • Мнения: 2 644
С най-добри чувства ще кажа искрено мнението си.
Въпроси от типа ,,препоръчайте нещо" без да кажеш какво до сега си ползвала, какъв клас козметика, до колко пари, да е био ли, да е със силикони ли, да е традиционна марка ли-имат безброй отговори и няма да ти бъдат повече от полза от консултантките в магазина (дори мисля, че трябва да им се довериш, те поне са те виждали на живо и щом си влезнала в определен магазин значи можеш да си го позволиш). В смисъл нищо лично, но в темата често срещам такива неоптимални въпроси и аз лично се затруднявам в отговора.

По-ефективно е ти първо да си потърсиш някакви продукти, да проучиш или поне дадеш повече инфо за предпочитанията си и да питаш ок ли е тук. Рутината е нещо, което се изгражда с проба грешка и изисква малко собствен рисърч. И очаквай по пътя на истината да се набуташ с доста пари докато откриеш твоите продукти.

Иначе веднага казвам: според минималното инфо, което си дала-вземи си серията аквалия термал на виши-серум и крем. Слънцезащитата гарниер или биотерм 50ти фактор. :Д

# 640
  • Мнения: 322
Момичета, за първи път поръчвам dramatically different moisturizing lotion на clinique и е с доста специфична миризма. Тези, които са го ползвали отделно или като id база, могат ли да кажат така ли е по принцип? Също търся отзиви за хидратиращото желе. По-леко ли е и има ли миризма и то?

# 641
  • Sofia
  • Мнения: 15 692
Момичета, за първи път поръчвам dramatically different moisturizing lotion на clinique и е с доста специфична миризма. Тези, които са го ползвали отделно или като id база, могат ли да кажат така ли е по принцип?

Точно така е. И на мен хич не ми допада миризмата. А моят продукт е купуван от бутика на EL, така че няма никакво съмнение, по отношение на автентичността.

# 642
  • Мнения: 583
Благодаря. Не мога да дам по-конкретна информация понеже и аз самата не знам. Както казах до сега не съм ползвала.  Правих рисърч, но останах още по объркана. Нямам претенция е да е био или веган. Нямам и опреден бюджет.
Чета хубави неща за ла рош посе. И зс този серум

Знам че ще е нужо време докато намеря подходящите продукти, но се нуждая от някакъв страт.

# 643
  • Мнения: 2 644
Ок, тогава препоръката ми е аквалия термал (Aqualia Thermal) на Виши. Серум и крем с хиалуронова киселина са, чиста хидратация, която за твоята млада мазна кожа е перфектно. Вземи си light крема и серума към него и ползвай два пъти на ден, сутрин преди защитата.

Ще ти излезе около 30 евро на 5 седмици.

Показаният от теб серум не е толкова ефективен колкото Вишитата (според мен, сега ще дойдат мацките, които му се кефят и ще искат да те навият, в което няма лошо). Последното решение ти го взимаш. :Д

# 644
  • Мнения: 583
Значи серума, крема, защита и след това фон дьо тена?
Забравих да спомена, и леко проблемна кожа.  Предполагам това не променя нещата? Да ще пробвам вишито. Все пак смятам, че би било по-добре продуктите да са от една серия. И фирмата като чв ли ми вдъхва повечв доверие.
Благодаря snowwhite12, наистина 🙂🙂

Общи условия

Активация на акаунт