Цветна и пъстра 146-та пролетна гобленарска тема.

  • 49 010
  • 760
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 265
Nevenski - и аз съм на вълна Санторини. Вчера се рових в списания от библиотеката и видях две гобленчета на тая тема. Май ще започна малкото, искам бързо да го завърша.

Някой има ли “проблем” като моя - обожавам да започвам нови гоблени, преди да съм завършила вече почнатите. Имам толкова много, които са донякъде ушити и прибрани. В крайна сметка си ги завършвам всички, но минават 1-2-3 години 😆. Шия този, за който имам вдъхновение Simple Smile.

# 646
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 423
Simple Smile Simple Smile Simple Smile аз съм основател на тоя клуб. Simple Smile Simple Smile

чета за "проблема" и се сещам за Пипи дългото чорапче:
вървят с Томи  Аника по улицата и виждат табелка "имате проблем с луничките? ние имаме лек за това."
Пипи влиза в аптеката и заявява на аптекаря, че няма проблем с луничките.
- ама как? та ти имаш толкова много лунички?
да. имам лунички, но нямам проблем с тях. Simple Smile

# 647
  • Мнения: 2 884
Хахаха Добри и аз "нямам" проблем с луничките 😀
Ще си основем клуб на анонимните вечно започващи нови гоблени 😀

# 648
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 423
що анонимно? Simple Smile аз си признавам веднага. Simple Smile

# 649
  • Мнения: 2 884
Обичам да започвам нов гоблен, голяма емоция ми е. Но мина ли средата, а още повече наближа ли финала и спира да ми се шие. Някакво вътрешно чувство, че не трябва да го завършвам ме обзема. Луда работа. За това един много красив Риолис - Водната мелница, стои на финалната права.

# 650
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 150
Да ви покажа какво ще получа утре

# 651
  • Мнения: 730
Aз пък отначало съм по-мудна, но преполовя ли го, страшно се нахъсвам и нямам търпение да го видя готов.. Моят пес обаче, макар и преполовен, е застинал от няколко дни на този етап, защото ми започна най-заетият период в годината и сигурно до края на юни ще си отлежи

Последна редакция: пт, 28 май 2021, 00:01 от mery 79

# 652
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 423
чудно са ги "вързали". Simple Smile цветчетата от чашката са се пренесли на паспатуто.

# 653
  • Мнения: 265
Точно - страхотна емоция! В една американска група всеки май месец започват всеки ден по един нов гоблен. Нещо като предизвикателство Simple Smile.

# 654
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 721
Аз минавам за бърз отчет. Тази седмица успях да си открадна временце, даже и до сега ших Hug
Преди:


Сега:


Върви, но е мноого много бавно и пипкаво... Да не кажете, че се оплаквам, защото всички ветерани тук ме предупредихте. Просто си споделям Hug

По "болезнената" тема със започването - аз не мога да направя подобно нещо. Просто даже не си купувам неща преди да съм завършила предходното. Даже, преди да събера материалите за сегашното Феище, имах период без да шия... Просто не се запасявам. Може би, само по някоя схема "прибирам" в компютъра или телефона, но не ги почвам, преди да е завършено нещо предходно. И на мен не ми е лесно, да знаете Stuck Out Tongue Winking Eye

Усмихната и хубава вечер, момичета!

# 655
  • Мнения: 730
Уф, и аз бях така доскоро, но последната година какво се чалдисах, не знам.... Три започнати, 5-6 в запасите, като реша, че ще правя на някого подарък-зарязвам всичко и го ушивам, отделно хартиени схеми - стотина, в компютъра - около 6 800 People Eyes при последното броене...

# 656
  • Карлово
  • Мнения: 410
mery 79 явно е последица от карантините покрай корона вируса. Аз никога не съм имала толкова гоблени в наличност. За схемите е друга тема( един вид мечти), но сега имам гоблени за следващите 4-5 години... Rolling Eyes.

# 657
  • Мнения: 730
И за капак тази вечер ММ ми носи една торба конци и две схеми, които наша семейна приятелка ми праща... Ха де ?.. Най-вероятно няма да ги ушия, защото не са мой стил, но грижливо си ги сортирах и прибрах.

# 658
  • Мнения: 7 108
За прибиране и запасяване и аз съм хамстер Grinning. Имам доста готови комплекти, камари схеми, конци и панами. И около 10-тина гергефа Joy.
Но по другия пункт съм наобратно. Не мога и един бод да направя преди да съм завършила, изпрала, че и изгладила предишния.

# 659
  • sof
  • Мнения: 438
Закъснях за сгледата, ама все нямам време! Много ви харесвам и ви се радвам на ентусиазма да започвате, а някои - и да довършвате. Сега май ми е ред да започвам...

Общи условия

Активация на акаунт