Мнения за училища във Варна след 7-ми клас

  • 52 961
  • 472
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 125
Моят съвет е да не записвате ФУЧ Simple Smile
Часовете в Четвърта са по 45 мин., ФУЧ-а обикновено е 8 и 9 час, пишат се отсъствия, няма годишна оценка, но в един момент дотежава. Дъщеря ми ходи на ИИ в 8 клас, нещо особено не се случва, като имате предвид, че тя продължава да рисува и сега ще кандидатства в Университет с рисуване.

# 331
  • Мнения: 194
Моят съвет е да не записвате ФУЧ Simple Smile
Часовете в Четвърта са по 45 мин., ФУЧ-а обикновено е 8 и 9 час, пишат се отсъствия, няма годишна оценка, но в един момент дотежава. Дъщеря ми ходи на ИИ в 8 клас, нещо особено не се случва, като имате предвид, че тя продължава да рисува и сега ще кандидатства в Университет с рисуване.
О, добре, че казахте. Сега по-внимателно прочетох обяснението за Раздел В в учебния план. Значи има такава възможност - да не се запише нито един. Е, това е за сериозно обмисляне, определено. Много благодаря! Добре, че попитах.

# 332
  • Мнения: 55
Някой би ли споделил мнение за Професионалната гимназия по компютърно моделиране и компютърни системи “Благовест Сендов”? - учители, училищен процес и атмосфера в училището?
Дъщеря ми е приета там.

# 333
  • Мнения: 12 081
Ако е в интересите на едно дете, има много какво да се научи. Особен принос имат учителите, които са преподаватели в ТУ и ИУ. Има много възможности за изява във всякакви сфери. Учителите са много търпеливи. Гимназията е предимно мъжка, но бързо се решават конфликтите. Огромен минус е непрестанно то текучество на учители по някои предмети.

Часовете и задачите понякога са много интересни и креативни. Чисто и ново е. Отдалечено е, освен за деца от квартала и след автобусната спирка има много да се върви. Униформите не са лоши, държи се на тях.

# 334
  • Мнения: 153
Моля за мнение за ПГТ (ТОХ). Някой би ли споделил за успеваемостта на учениците и дисциплината, дали е добра. Разглеждайки сайта попаднах на съобщение, че учениците трябва да се явяват в прилично облекло, което ми се струва несъвместимо с информация на сайт, както и предълъг списък с дати за поправителни изпити...
Дано някой сподели впечатления - лични или чужди...

# 335
  • Мнения: 1 167
Моля за мнение за 5та ЕГ с АЕ
+/-

# 336
  • Варна
  • Мнения: 207
Нямам преки наблюдение, но имам много познати, които са с деца там и са доволни от избора си. (+) добра среда, дисциплина, стабилно учене, удобна локация; (-) предметите на чужд език са проформа, двусменен режим, някои къси клечки по езика, по-малко клубове.

# 337
# 338
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Може ли мнения за 4-та - ФЕ/АЕ или ФЕ/ИЕ? За ФЕ/АЕ мисля, че г-жа Тотева води; друг учител ли е на вторите и какви са впечатленията?

Госпожа Веселина Тотева е директор на гимназията и тя преподава в горни класове, а на подгответата е Венета Тотева, невероятна, с нея ще се научи френски. Прекрасна е!

# 339
  • Мнения: 5 397
Така, детето влезе в 4ег - ФЕ-АЕ, нейното първо и най-голямо желание.Sparkling Heart Гледам документите за записване и, разбира се, имам не особено умен въпрос.
За ФУЧ се чудя - избират между БЕЛ, изобразително или музика. Rolling EyesКакво е значението на тези часове? По любов ли да избира или по някакъв прагматизъм? За някъде трябва ли, колко часа са на седмица, до кой клас се учат? По отношение на брой часове, сигурно мога да погледна учебния план - ще го направя, но по отношение на значимостта моля за мнения.
Благодаря предварително Gift Heart

Не,не,не! Ако правилно разбирам-това ФУЧ е допълнителен незадължителен уч.предмет, спокойно пропуснете, защото се учи като 8-ми час в някой ден от седмицата и е за запълване на норматива часове на някой учител , а не за доброто на умореното дете - пак казвам-някой ден като 8-ми час. Ние се отървахме и не се подхлъзнахме да избираме нещо, което не ни трябва, а ще е натоварване след изморителен ден в училище. Имаше деца, които се подхлъзнаха с ИИ или музика , после пътека направиха до дирекциите да се молят да ги отпишат и беше много трудно. Пишеха им отсъствия и беше неприятно. Някои не успяха да се откопчат от ФУЧ/дано не греша, че така се казваше онова недоразумение от 8 клас, от което масово се отписваха/

# 340
  • Мнения: 194
Така, детето влезе в 4ег - ФЕ-АЕ, нейното първо и най-голямо желание.Sparkling Heart Гледам документите за записване и, разбира се, имам не особено умен въпрос.
За ФУЧ се чудя - избират между БЕЛ, изобразително или музика. Rolling EyesКакво е значението на тези часове? По любов ли да избира или по някакъв прагматизъм? За някъде трябва ли, колко часа са на седмица, до кой клас се учат? По отношение на брой часове, сигурно мога да погледна учебния план - ще го направя, но по отношение на значимостта моля за мнения.
Благодаря предварително Gift Heart

Не,не,не! Ако правилно разбирам-това ФУЧ е допълнителен незадължителен уч.предмет, спокойно пропуснете, защото се учи като 8-ми час в някой ден от седмицата и е за запълване на норматива часове на някой учител , а не за доброто на умореното дете - пак казвам-някой ден като 8-ми час. Ние се отървахме и не се подхлъзнахме да избираме нещо, което не ни трябва, а ще е натоварване след изморителен ден в училище. Имаше деца, които се подхлъзнаха с ИИ или музика , после пътека направиха до дирекциите да се молят да ги отпишат и беше много трудно. Пишеха им отсъствия и беше неприятно. Някои не успяха да се откопчат от ФУЧ/дано не греша, че така се казваше онова недоразумение от 8 клас, от което масово се отписваха/
Много благодаря за съвета. Flowers Cherry BlossomТочно така направихме - не писахме ФУЧ. Добре, че питах тук и BoeL ме ориентира, та се зачетох и разбрах, че не е задължителен. Иначе като отидохме на записването, първо се преглеждат документите и там също обясняват, че не е задължително, ама ако се запишеш, вече няма отърване поне тази година. И все пак хубаво, че бяхме подготвени с информацията.

Оттук нататък предстоят трудните неща, но първо ваканцията City SunriseFerris WheelTropical Drink, която пожелавам на всички да е страхотна!

# 341
  • Мнения: 2 052
phoenix, гледам , че в четвърта има и заявление за баскетбол. Вие подадохте ли го и какво Ви обясниха на място?

# 342
  • Мнения: 9 384
phoenix, гледам , че в четвърта има и заявление за баскетбол. Вие подадохте ли го и какво Ви обясниха на място?

 Не съм phoenix , но отговарям Simple Smile - задължително е и го подадохме.

# 343
  • Мнения: 2 052
phoenix, гледам , че в четвърта има и заявление за баскетбол. Вие подадохте ли го и какво Ви обясниха на място?

 Не съм phoenix , но отговарям Simple Smile - задължително е и го подадохме.

Оле, моята никак няма да е доволна. Благодаря за отговора Simple Smile

# 344
  • Мнения: 627
Здравейте!

Моят син също  е приет в Професионалната гимназия по компютърно моделиране и компютърни системи “Благовест Сендов”. Досега съм чувала положителни мнения за гимназията , но само от познати, на които децата на техни близки учат там.
Светкавица вие като цяло сте доволна от обучението на детето Ви там - правилно ли съм разбрала ? Освен текучеството на учителите по някои предмети, други по-сериозни минуси или пропуски отчитате ли ?

Общи условия

Активация на акаунт