Ваксини

  • 50 456
  • 594
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 942
Здравейте! Ние сложихме ваксините, но нещо ме гложди... В листовката нали пише, че ваксната е много чувствителна на температурни промени и трябва да се съхранява при определени градуси. Аз тръгнах да излизан навън с малкото дете, докато боцкат голямото и не видях как личният лекар разопакова ваксините и т.н, но излизайки видях, че държеше спринцовката под чешмата... Чудя се дали не я обливал с топла вода (че нали се съхранява при 2°-8°)... Ако е така, това не е ли противопоказно? Видяхте ли при вас какво е правил лекарят преди да боцне детето?
За кои ваксини става въпрос ако е удобно да напишеш.
Иначе ние като сме водили малкия на ваксина плед нас я разопакова и я поставя на детето.

# 586
  • Мнения: 2 763
Ох, да, пропуснала съм, защото писах преди няколко дена и на мен ми е прясно, но на хората в темата надали Simple Smile За Варивакс става дума...

# 587
  • Мнения: 7 399
Защо би го направила ...ние сме другия месец с каката

# 588
  • Мнения: 942
Ох, да, пропуснала съм, защото писах преди няколко дена и на мен ми е прясно, но на хората в темата надали Simple Smile За Варивакс става дума...
Ок.
Може ли да споделиш евентуално как се чуства детенцето след тази ваксина.
Как е понесло ваксината .
Малкия е на 3 г и 7 м.
Във Сряда сме на профилактичен преглед при нашия педиатър и ще видим евентуално и ние да я поставим.
Да попитам преди да бъде поставена ваксината дали са правили изследвания на детенцето.
Септември месец ще тръгне на Градина за това питам.
Дали може да се тества човек за да се види дали е казана варицела защото аз нямам спомен .

# 589
  • София
  • Мнения: 23 197
Има изследване за антитела.

# 590
  • Мнения: 7 399
Аз давам марсианци и шс 3 на каката,преди варивакс трябва ли да ги спра и колко дни?

# 591
  • Мнения: 2 542
Варивакс сложихме на малкото дете в петък, 16 дни след реимунизация с Инфанрикс.
За разлика от батко ѝ, при когото нямаше никакви реакции, дребното вчера беше с 38° цял ден и без апетит. Днес вече няма такива симптоми.

# 592
  • Мнения: 2 763
Ох, да, пропуснала съм, защото писах преди няколко дена и на мен ми е прясно, но на хората в темата надали Simple Smile За Варивакс става дума...
Ок.
Може ли да споделиш евентуално как се чуства детенцето след тази ваксина.
Как е понесло ваксината .
Малкия е на 3 г и 7 м.
Във Сряда сме на профилактичен преглед при нашия педиатър и ще видим евентуално и ние да я поставим.
Да попитам преди да бъде поставена ваксината дали са правили изследвания на детенцето.
Септември месец ще тръгне на Градина за това питам.
Дали може да се тества човек за да се види дали е казана варицела защото аз нямам спомен .

И двете деца са добре засега, едното е на на почти 2, другото на 4 и половина Simple Smile Не сме ги изследвали за антитела.

Аз пак да попитам дали при вас "затоплят" ваксината преди да я сложат...

# 593
  • Мнения: 81
Ох, да, пропуснала съм, защото писах преди няколко дена и на мен ми е прясно, но на хората в темата надали Simple Smile За Варивакс става дума...
Ок.
Може ли да споделиш евентуално как се чуства детенцето след тази ваксина.
Как е понесло ваксината .
Малкия е на 3 г и 7 м.
Във Сряда сме на профилактичен преглед при нашия педиатър и ще видим евентуално и ние да я поставим.
Да попитам преди да бъде поставена ваксината дали са правили изследвания на детенцето.
Септември месец ще тръгне на Градина за това питам.
Дали може да се тества човек за да се види дали е казана варицела защото аз нямам спомен .

И двете деца са добре засега, едното е на на почти 2, другото на 4 и половина Simple Smile Не сме ги изследвали за антитела.

Аз пак да попитам дали при вас "затоплят" ваксината преди да я сложат...
Затоплиха ми Варивакс, но за 15 секунди, в дланите.

# 594
  • Мнения: 2 542
Аз не гледах, но се позабави с приготвянето лекарката. Под вода със сигурност не я е слагала, за друго темпериране не знам.

Общи условия

Активация на акаунт