Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 75 438
  • 825
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 486
Здравей Денис,
Бременна съм в 5 г.с. и приемам добавката Селеногин - предписана ми е преди да забременея заради проблем с оросяването на крайниците. Приемам я заедно с аспирин протект. Добавката съдържа гинко Билоба и откривам противоречиви мнения за тази съставка, знаеш ли дали може да бъде проблемна?
Мен ме съветваха да спра всички добавки които съм пила преди да забременея.Много от тях не са подходящи при бременност.

# 721
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Здравей Денис!
Моля за малко помощ и съвет.
Приемам следните лекарства и добавки и трябва на включа и Биотин на Солгар от 300.
Еутирокс от 25 - към 7.30 ч. веднага след ставане.
Вит. Д на Better you 4 впръсквания- към 8.30-09.00 ч. След закуска с нещо мазно -парче авокадо; лъжица пастет; бекон; масло.
Вит. Б6 на капки - 10 капки към 11.00-12.00 часа.
Топ фолат 1 т. - към 14.00 ч.
Вит. Б12 метилкобаламин- 16.00 ч.
 Къде да включа Биотин? Правилна ли е тази схема?
Заради ковид през октомври, витамините ми спаднаха доста, Б12 е 350, Д е 58.
Тсх септември 0.5, ноември 1.5, януари 2.12. Продължава да се вдига.
Другото седмица ще изследвам Фолат, Б6 и ИРи да видя как са нещата.
Благодаря за отделеното време!

# 722
  • София
  • Мнения: 36 204
Здравей Денис!
Моля за малко помощ и съвет.
Скрит текст:
Приемам следните лекарства и добавки и трябва на включа и Биотин на Солгар от 300.
Еутирокс от 25 - към 7.30 ч. веднага след ставане.
Вит. Д на Better you 4 впръсквания- към 8.30-09.00 ч. След закуска с нещо мазно -парче авокадо; лъжица пастет; бекон; масло.
Вит. Б6 на капки - 10 капки към 11.00-12.00 часа.
Топ фолат 1 т. - към 14.00 ч.
Вит. Б12 метилкобаламин- 16.00 ч.
 Къде да включа Биотин? Правилна ли е тази схема?
Заради ковид през октомври, витамините ми спаднаха доста, Б12 е 350, Д е 58.
Тсх септември 0.5, ноември 1.5, януари 2.12. Продължава да се вдига.
Другото седмица ще изследвам Фолат, Б6 и ИРи да видя как са нещата.
Благодаря за отделеното време!
Здравей!
Еутирокс <-> вит. Д, да има 8 часа интервал
В12 и ФК , след хранене, на един прием
В6 на отделен прием, може с вит.Д
Биотин - на отделен прием, след хранене
За ТСХ - консултирай се с Ендокринолог, тълкува се заедно с Т3 и Т4
ТСХ зимните месеци е нормално да е по-висок.

# 723
  • Мнения: 27

Здравей Денис,
Бременна съм в 5 г.с. и приемам добавката Селеногин
Скрит текст:
- предписана ми е преди да забременея заради проблем с оросяването на крайниците. Приемам я заедно с аспирин протект. Добавката съдържа гинко Билоба и откривам противоречиви мнения за тази съставка, знаеш ли дали може да бъде проблемна?
Здравей!
Не мога да помогна - консултирай се с лекар.
Гинко Билоба разрежда кръвта, удължава времето на кървене и т.н.  и в най-ранна бременност, може да създаде проблем.
Лекар трябва да прецени, степента на полза-риск, при бременност.

Лека, спокойна и безпроблемна бременност.

ПП. Селеногинът съдържа и не малка доза селен и ако приемаш добавка със селен ( напр. МВ за бременни) - може да предозираш... а високите дози се натрупват и са токсични
[/quote]

Благодаря за отговорите, Денис и Тони. Ще се консултирам с АГ при първия преглед в четвъртък тази седмица. Не приемам засега други витамини освен фолиева, така че предполагам още няма риск от предозиране по отношение на селена, но ще го имам предвид.

# 724
  • Мнения: 360
Чета ви коментарите и си мисля... Как така моя доктор ми каза да продължа с всичките добавки и след като забременях (пия сумати неща: Инозитол по 2 на ден, Арихол, Алеракт по 2 на ден, метилирани форми витамини, разреждам кръвта с аспирин, омега, но шпа комфорт...)

# 725
  • Мнения: 207
Чета ви коментарите и си мисля... Как така моя доктор ми каза да продължа с всичките добавки и след като забременях (пия сумати неща: Инозитол по 2 на ден, Арихол, Алеракт по 2 на ден, метилирани форми витамини, разреждам кръвта с аспирин, омега, но шпа комфорт...)


И моят ми е назначил горните, без Инозитол и но шпа..

# 726
  • Мнения: 17
Здравейте, мами урагани.
Нова съм все още в платформата и не съм сигурна дали пиша в правилната група или трябва някъде другаде да пренасоча темата, моля да ме извините предварително ☺😘
Въпросът ми е дали някоя от вас, е била на Циклогест и ако да как сте се почувствали. Аз прочетох  за самия препарат, но нищо конкретно не се описва,  освен за тези кофти странични ефекти, които могат да се появят. На мен ми го изписаха, защото имах двудневно кафяво зацапване даже не бих казала зацапване, доста оскъдно което спря на 3тия ден. И теста ми показва бременност 1-2 седмици на Cleadblue e. Закъснение от 3 дни.
Бихте ли ми споделили вашия опит, ще ми бъде полезно ☺Благодаря!

# 727
  • Мнения: 858
Бременна съм в 32 г.с. и слагам Циклогест от преди да забременея (ин витро). До сега не съм имала никакви странични ефекти. Ще продължа да го слагам поне до 35-36 г.с.

Здравейте, мами урагани.
Нова съм все още в платформата и не съм сигурна дали пиша в правилната група или трябва някъде другаде да пренасоча темата, моля да ме извините предварително ☺😘
Въпросът ми е дали някоя от вас, е била на Циклогест и ако да как сте се почувствали. Аз прочетох  за самия препарат, но нищо конкретно не се описва,  освен за тези кофти странични ефекти, които могат да се появят. На мен ми го изписаха, защото имах двудневно кафяво зацапване даже не бих казала зацапване, доста оскъдно което спря на 3тия ден. И теста ми показва бременност 1-2 седмици на Cleadblue e. Закъснение от 3 дни.
Бихте ли ми споделили вашия опит, ще ми бъде полезно ☺Благодаря!

# 728
  • Мнения: 1 261
Циклогестът е най- приятният прогестерон, който съм ползвала вагинално, с него успях да вдигна стойностите и да се справя с дефицита без инжекции. Нямах никакви странични ефекти за разлика от утрогестана и кринона. Плюс че самата глобула е достатъчно голяма и заострена и се поставя много лесно.

# 729
  • Мнения: 17
Циклогестът е най- приятният прогестерон, който съм ползвала вагинално, с него успях да вдигна стойностите и да се справя с дефицита без инжекции. Нямах никакви странични ефекти за разлика от утрогестана и кринона. Плюс че самата глобула е достатъчно голяма и заострена и се поставя много лесно.

Благодаря ☺ Аз живея  в Дъблин. Те тука нямат и друго подобно мисля. Просто защото няма кой знае каква информация освен страничните ефекти. А и гинеколожката не беше кой знае колко изчерпателна в обясненията си освен да го започна и след 2-3 седмици да се върна да видят за пулс на бебето. Тук здравната организация е много шантава, до 3тия месец не те броят за бременна, не ти изписват нищо, нито те канят на прегледи. Ако изкара, изкара колкото и грубо да звучи.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 917
Здравейте, моля за съвет как да подредя графика си за прием на следните:
- л тироксин ( тук нещата са ясно, просто да поясня, че го приемам)
- б12
- фолиева киселина
- вит. д
- билкова кръв ( пише в указанието 2х10 мл, чета, че много бременни приемат 2х20мл?)
- омега 3 1200 ( достатъчна ли е 1 капсула на ден)
- магнезиев диаспорал 300
Знам, че много е писано по въпроса, чета, водя си бележки, но някои схеми си противоречат- примерно вит д някои приемат сутрин, други вечер. Б12 с голямо отстояние от желязо ( вероятно ще се наложи да пия), но при прием на билкова кръв 2 пъти дневно, тогава къде е мястото на б12?
Благодаря Ви

# 731
  • Мнения: 21
Има ли разлика между Инозитол и Мио Инозитол, и каква е тя? Мио Инозитол-а ли е за предпочитане?

# 732
  • Мнения: 2 643
Мио инозитолът е вид инозитол. Другият е д хиро инозитол. Първият може да се ползва от всички, вторият е препоръчителен само за хора, които не се повлияват само от мио инозитола, тоест приемат се и двете форми в комбинация.

# 733
  • София
  • Мнения: 36 204
Не е точно така.
Инозитолът има 9 изомера (форми) и два от тях са Мио-Инозитол и  D-Хиро- Инозитол.
Други, напр. Цис-Инозитол, Алло-Инозитол, Епи-Инозитол, Нео-Инозитол и т.н.
За репр. функция са проучени най-добре и респ. най-добри резултати са постигнати с Мио- и D-Хиро-Инозитол.
D-Хиро-Инозитол напр. се ползва/препоръчва, когато се предполага, че има генетична мутация, която има отношение към андрогените.
Мио-Инозитол може  да се ползва, напр.  при депресия, паническо разтройство/паник-атаки, биполярно разтвойство... ( в много по-високи дози), за чистене на мазнини, високи нива на холестерол и триглицериди, високо кръвно налягане, за ИР ( това е ясно) и метаболитен синдром и т.н.
В зависимост от проблема, може да се приема:
Мио-Инозитол
Мио-Инозитол + D-Хиро- Инозитол
само D-Хиро- Инозитол

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 08:15 от denis.

# 734
  • Мнения: 5 150

Фемибион 1 е най доброто  ! Познавам много жени които го пият. Включително и аз вече съм на Фемибион 2 . Успех !
Това , че го пият много жени, не го прави най-доброто. То и различните видове Преганкеър ги пият много жени. Лично за мен нито едното, нито другото става, особено , ако имаш мутации в усвояването на витамини. Както казва един познат д-р : Плащаш си за скъпа урина .

Общи условия

Активация на акаунт