СЕПТЕМВРИйче мъничко расте, а мама слънчеви лъчи краде! (Тема 3)

  • 27 675
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 725
Какви изследвания са ви пускали до сега. Може да си пусна на своя глава витамините да си видя след месец и нещо на прием на добавките дали съм вдигнала и желязо, ПКК и урина. Ама каква урина точно се пуска.

# 646
  • Мнения: 32
На мен сега като влезнах в 5месец ми пуснаха ПКК и урина, също и тест за антитела, тъй като аз съм отрицателна кръвна група, а моят мъж е положителна.. иначе и микробиология ще пускам.

# 647
  • София
  • Мнения: 171
Да се включа за хемороидите. Открай време си имам проблеми с тях без да съм раждала...не ми се мисли какво ме чака сега Animal See No Evil
Но да ви кажа нещо супер елементарно и изпитано - при най-големите болки и проблеми съм слагала малко резенче суров картоф в дупето. Звучи смешно, но абсолютно веднага помага докато други неща от аптеката не са имали ефект. При редовно “практикуване” (примерно веднъж на ден) доста помага и решава проблемите.

Аз пък май съм по-напред от повечето тук и следя и августовската група. След два дни влизам в 22 седмица. Втората ФМ мина и всичко изглежда супер с младежа. Само килцата са ми повечко от желаното, но пък бебето изглежда добре. Въпреки това ще правя пак гадното обременяване с глюкоза, че все пак съм с ИР и съм предразположена така или иначе.

А някой по-запознат може ли пак да каже кога се очакваха стандартните намаления в бебешките магазини (Вис Виталис, Комсед, Хиполенд и т.н.) май месец в края ли бяха? Че знам, че споменавахте някакви регулярни намаления..?

# 648
  • Мнения: 301
Да, намаленията са май месец. Аз винаги съм се възползвала за рождения ден на сина ми - 31.05., а пък и за 1 юни.

На мен изследвания май на следващата консултация през май ще ми пускат. До сега един път в началото кръв и урина, и после двата пъти в болницата+ микробиология. Нещо специално и конкретно не са ми назначавали.

# 649
  • Мнения: 299
При мен не знам дали се водят киселини, но отначалото след като се наям, без значение вид, количество на храната след около 15-20мин. все една нещо ми застава на гърлото и така доста време. Облекчаваме пиенето на вода или Швепс лимон. Скоро от салата с марули си получих типичните киселини.
   Намаления по спомен мисля, че са м.Май. Сега в някой магазини пак срещам намаления.
   До момичетата от Бургас- ако вече сте гледали колички, освен в Бебемакс къде може да се види нещо качествено?

# 650
  • Мнения: 335

Мина моята втора фетална. 1000% девойкааа🥳🥳🥳♥️♥️♥️🌺
Нашарихме децатааа🥳
Всичко е наред, дамата е 285гр. Много шавлива, обиколи ми целия корем докторката, вика егати чудото е тва хлапе🤣😁

# 651
  • Мнения: 803
Браво Дидсън!!! Тъкмо влязох да видя, дали ти е минала ФМ. Моята мина днес също. 100% момче, и ние нашарихме децата 😂🥰 337 гр., всички мерки са идеални. Сега ме сърбят ръцете да избирам момчешки дрешки 🤣 напълнила съм количките в няколко сайта 🤣

# 652
  • Мнения: 1 725
Много хубави новини момичета.
ДидСън, твоята хлапачка май ще е и с хубави устни.

# 653
  • Мнения: 335
Браво Дидсън!!! Тъкмо влязох да видя, дали ти е минала ФМ. Моята мина днес също. 100% момче, и ние нашарихме децата 😂🥰 337 гр., всички мерки са идеални. Сега ме сърбят ръцете да избирам момчешки дрешки 🤣 напълнила съм количките в няколко сайта 🤣
Супеееер! ♥️🥳
Аз също гледам и добавям в любими. Спира мв само това,че може да излезнат нови модели, ата май ще изчакам до 30 седмица 😁

# 654
  • Мнения: 32
Аз да се включа с един въпрос към тези от вас, които са със скъсена маточна  шийка - правили ли са ви серклаж? Ако да, може ли да споделите в коя г.с. бяхте, какъв размер и малко информация за самата процедура...

# 655
  • Мнения: 147
Какви изследвания са ви пускали до сега. Може да си пусна на своя глава витамините да си видя след месец и нещо на прием на добавките дали съм вдигнала и желязо, ПКК и урина. Ама каква урина точно се пуска.

Засега са ми пускали в 3ти месец цитонамазка и секрет и в началото на 5ти ПКК и урина(обиновеновена), СПИН, Васерман, HIV, кръвна група и резус фактор (общо взето каквото се полага по ЗК). Допълнително към тях пуснах желязо и фолиева киселина, че не съм ги изследвала досега.

В 4ти месец лекарката, при която се следя на частно ми назначи хормони, белтък, албумин(може и още нещо да имаше) + д-димери, фибриноген, аПТТ, заради тромбофилията.

Аз онзи ден бях на консултация в 17г.с., човечето беше 190гр. и всичко изглеждаше наред, върви с няколко дни напред.

Да попитам дамите, които слагат клексан/фраксиприн до кога ще го бият в корема или вече са сменили с ръцете?

# 656
  • Wonderland
  • Мнения: 813
Чудесни новини,момичета Heart Heart Eyes Kissing Heart
По повод хемороидите,имам ги от първото раждане,тогава се появиха, и горе долу веднъж на два месеца имам,но по скоро е някакъв дискомфорт и щипане,без кръв и подобни. Помага ми цикатридина на мен също.
Изследванията са ми пускали четири пъти засега ПКК + урина стерилна....и останалите както е споменала genomi, + тези за щитовидната по два пъти всеки месец до сега, желязо и фолиева. Но при мен са повече,защото лежах и в болница.
Малее,момичета бях забравила за намаленията през май и за 1 юни, онзи ден почти бях се навила да купувам количка от Айко заради намаленията сега там,но не бях много сигурна и реших да изчакам още малко. За дрешките и аз добавям в кошници и в любими,пък да видим кое ще взема и кое не. Трябва да ги поразчистя,че съм харесала адски много ненужни Rolling Eyes

# 657
  • Мнения: 311
Аз ще бия в корема докато мога , проф. Паскалева изрично ме предупреди да не слагам в краката . Само в корема, паласките или в месестата част на ръцете, но това трябва да става с чужда помощ, а моят приятел изпитва ужас само като гледа игли. Та как ще процедирам последните месеци не знам , ще наблягам на паласките може би .
Какви изследвания са ви пускали до сега. Може да си пусна на своя глава витамините да си видя след месец и нещо на прием на добавките дали съм вдигнала и желязо, ПКК и урина. Ама каква урина точно се пуска.

Засега са ми пускали в 3ти месец цитонамазка и секрет и в началото на 5ти ПКК и урина(обиновеновена), СПИН, Васерман, HIV, кръвна група и резус фактор (общо взето каквото се полага по ЗК). Допълнително към тях пуснах желязо и фолиева киселина, че не съм ги изследвала досега.

В 4ти месец лекарката, при която се следя на частно ми назначи хормони, белтък, албумин(може и още нещо да имаше) + д-димери, фибриноген, аПТТ, заради тромбофилията.

Аз онзи ден бях на консултация в 17г.с., човечето беше 190гр. и всичко изглеждаше наред, върви с няколко дни напред.

Да попитам дамите, които слагат клексан/фраксиприн до кога ще го бият в корема или вече са сменили с ръцете?

# 658
  • Мнения: 138
Здравейте 💕 аз съм 20 сед днес и пише че бебето е голямо колкото бебе котенце, вчера пък точно бяхме при приятели имаха 6 котенца , супер малки и лекички, само на 2 сед и сега синът ми подскача от радост че знае големината на бебето на практика 😅😅😅
Аз традиционно се премерих и съм качила още 1 кг, вече ще станат към 2.5-3кг от началото, но последните седмици всяка сед качвам, нямам промяна в храненето и движението така че не ме тревожат 😬

# 659
  • Мнения: 1 725
Вчера обикалях 2 часа в мола. Едвам издържах, болеше ме корема ниско, срамните кости, кръста, таз. Принципно нямам много актвиност от началото на бременността. След това се прибрах и едвам ходех от болка. Нормално ли е това.

Общи условия

Активация на акаунт