Ох, ваксини, ох, кеф! За всички ще има, голям кеф! 217-та НЕМСКА тема

  • 19 780
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Като говорите за псувни, ще ви споделя една руска псувня, която научих от Нетфликс. "Блин!". Блин бе, блин моля ви се. 😂

Имаме гостенин от Англия, който е съученик на мъжа ми от Варна. Такива глупости се сещаме и си говорим, че се смея и докато заспивам.
Днес ходихме в местния мол, нито тестове искат, нито данни записват на входа.

# 676
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
За безплатните тестове не се ли запазва предварително час? Какви са тези двойни и тройни опашки?
Аз най-накрая имам запазени часове за ваксинация, но имам няколко въпроса.
1. Като български гражданин задължително ли да е си нося адресната регистрация и ако да, колко актуална трябва да е? Ако е от миналата година, важи ли или трябва да я подновявам?
2. За целия си 7-годишен престой тук не съм се ваксинирала и нямам имунизационен паспорт. Ще ми е нужен ли такъв или само здравна и лична карта ще свърши работа?

В провинция Саарланд съм. Ако има мама от този район, ще се радвам да сподели информация.

На теб нищо не ти разбрах...Два пъти го прочетох..За какво иде реч?

За ваксинации ли..за адресни регистрации... Thinking
Три пъти ....Щом си имаш термин и здравна карта тук..какво те бърка..Носи си имун. паспорт. Може и нов, чистичък и неопетнен.

# 677
  • Мнения: 7 255
Балкай Бартокомляс, за безплатния бърз тест, пък и PCR, обикновено трябва да се регистрираш предварително, обикновено има даден QR код, сканираш го, отиваш в сайта, регваш се и получаваш потвърждение, че си в системата. После на мейла получаваш резултатите, заедно с код, с който да ги отвориш.
На останалите ти въпроси не мога да отговоря.

# 678
  • Мнения: X
Имунизационен паспорт се взема безплатно от ЛЛ. Дъщеря ми се ваксинира във ваксинационен център и понеже както винаги си забравя всичко, забрави и паспорта в къщи, та аз купих един от най- близкото фото студио за две евро. Охраната ми даде този съвет.

За бързия тест не получаваш нищо на имейл. Резултата го получаваш веднага. На имейл получаваш бещетигунг за запазен час, но поне три пъти правих тестове без запазен час.

# 679
  • Мнения: 11 344
За безплатните тестове не се ли запазва предварително час? Какви са тези двойни и тройни опашки?
Аз най-накрая имам запазени часове за ваксинация, но имам няколко въпроса.
1. Като български гражданин задължително ли да е си нося адресната регистрация и ако да, колко актуална трябва да е? Ако е от миналата година, важи ли или трябва да я подновявам?
2. За целия си 7-годишен престой тук не съм се ваксинирала и нямам имунизационен паспорт. Ще ми е нужен ли такъв или само здравна и лична карта ще свърши работа?

В провинция Саарланд съм. Ако има мама от този район, ще се радвам да сподели информация.
Аз съм в Заарланд. Няма да ти е нужно да си носиш адресната регистрация, само здравната карта. Като нямаш имунизационен паспорт, ще ти направят нов тук. Тестовете са безплатни, особено край строителните базари като Globus и Bauhaus. За тях не се пази часчакаш там 10тина минути да ти дойде реда.
Къде ще ти сложат ваксината?

# 680
  • Мнения: 5 500
В Saarlouis ще ми я сложат. За адресната регистрация попитах, защото личната ми карта е българска и е с постоянния ми адрес в България. А за безплатните тестове просто ми стана чудно за двойните и тройните опашки, аз миналата седмица със запазен час минах веднага. Благодаря за отговорите все пак.

# 681
  • Germany
  • Мнения: 8 041
Аз отидох на ваксинация без имунизационнен паспорт, защото личният беше отпуска и не можах да го заверя. Дадоха ми едно листче и казаха, че личният трябва да въведе ваксинацията в паспорта и следващия път да си го нося.

# 682
  • Мнения: X
Какви са тези двойни и тройни опашки?
Освен тези с немско гражданство, всички сме с български лични карти. В крайна сметка щом се притеснявате, винаги можете да си носите едно копие на адресната регистрация.

Мони, какво да заверяваш на имунизационен паспорт?

# 683
  • Germany
  • Мнения: 2 043
Бибит, различно е при нас. Има места, където искат тест - за  басейните например, но има места, където не искат - в зоото, в ботаническата градина. Аз вчера във вятъра пих кафе навън,  без тест. Чета, че ако са повече от едно домакинство на маса, тогава трябвало тест. Всичко за което говоря е навън, маси навън, за магазините нямам представа как е.
Има места, където правят антигенен тест и без предварителен термин, отиваш направо.

Мислех да водя детето на зоо, въодушевена от това, че няма тестове, те пък не стига, че са затворени всички вътрешни места, а и през цялото време с ффп2 маски да сме. Ще ме извинят, но няма да отида 😉

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 23:54 от PeaPink

# 684
  • Мнения: 5 262
PeaPink тези маски не ги ли махнаха в изискванията за деца? Само медицински макс ? Както и да е и аз не отивам при тези невероятни условия.
Шехи мислих че е някакъв друг интересен филм. Тъкмо си записах вечкиния .
И срам не срам ще си призная, че Минионите не съм гледала нито една серия. Ако казваш че е смешен може да погледна едното филмче и да видя дали ще ми хареса.

# 685
  • Мнения: 1 281
Във Франкфурт дават нов имун. паспорт във ваксинационния център. Не искат адресна регистрация, само здравна карта, атест от лекар за приоритетна група и подписано съгласие.

# 686
  • Мнения: 9 483
Пък ние едва вчера паднахме под 100🙁. Кафенета още няма. Иначе безплатен тест ми е най-удобен в аптеката до нас. Запазва се час по телефона, отива се и теста е готов след 15 минути, дават ти удостоверение на място.

# 687
  • Мнения: 1 482
Явно навсякъде е различно- при нас за бърз тест още при онлайн регистрацията си даваш мейла и на него получаваш и резултат.Има баркод,който при сканиране изписва,че теста е достоверен и преди колко часа е направен. На самия тест пише само дата,час ,че е негативен и от кой тип е,а някой ми каза,че в България приемат само на определени производители и не знам там дали важи... Thinking  Производител не е упоменат...

# 688
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ние сме под 50. Мисля, че вече тестовете за фризьор вече са само препоръчителни, за гастрономията незнам. При това ужасно време, няма как да седна навън.

Препоръчайте филм, подобен на Гьоте. Нямам нетфликс и ко.
Детето скоро гледаше едни мини серии: едната е една учителка в хоумскулинг - добре му дойде да види и другата гледна точка. Другата серия - една жена в хоумофис, децата при бащата, родителите й звънят, сестра й и тя не може да работи...
Умира от смях.

# 689
  • Мнения: 6 620
Frau Müller muss weg
Der Vorname
Willkommen bei den Hartmanns
Das perfekte Geheimnis
Die Goldfische
Доста свежи комедии има. От горните само първата бих гледала с деца под 12.

Abschieds- партито мина с шампанско и сълзи, речи и прегръдки, много цветя и подарък с диамантче.  Добре се бях подготвила, благодаря за насоките тук. Признавам, че ме размекнаха и обещах при екстремни ситуации да им помагам.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 13:42 от Mößbauer-Effekt

Общи условия

Активация на акаунт