Каква раница за първокласник? Тема №3

  • 41 412
  • 516
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 79
Благодаря за информацията,
говорих с класната и се оказа, че раниците се закачат на закачалка, към самият чин, отстрани. И се замислих, дръжката на раницата трябва да е доста здрава, за да удържи това натоварване от предполагаемите 7кг. Има ли деца, при които раницата така виси в клас, и коя марка раници използвате?
Четох статия на Мама Нинджа за раниците, но там тя не е включила този казус, към здравината на раниците.

# 511
  • Мнения: 3 774
При моето дете така висяха раниците от 1 до 4 клас. Никакъв проблем нямахме. Беше с раница тип куфар, на белмил. Много и беше удобно, понеже е твърда да вади и слага учебници. Раницата остана в перфектно състояние след 4 клас. Носеше се всеки ден на училище.

# 512
  • Мнения: 429
И на моето дете раницата е тип куфар на Spirit. Не е мръднала, но в нея седят несесерите, комплектите по БЕЛ и математика. Всичко останало учебници и тетрадки стоят  в шкафчето. Въпреки това раницата е тежка.

# 513
  • Мнения: 13 983
При нас се закачват за чина, но не са толковя тежки, защото имат и шкафчета. Моите деца си взимат раницата всеки ден, като от понеделник до петък учебниците и тетрадките стоят в шкафа. През седмицата си носят в нея водата, храната, несесерите.

# 514
  • София
  • Мнения: 8 760
И при нас се закачат отстрани, но имат шкафчета, където стоят неща по рисуване, обувки за физкултура, резервни тетрадки.
Дръжката горе не се е прокъсвала на никоя чанта.

# 515
  • Германия
  • Мнения: 3 475
При нас също има възможност да се закачи раницата отстрани на чина, не съм обаче сигурна дали всичко го правят всеки ден. Но ако раницата е качествена ще си отвиси няколко години без проблем

# 516
  • Мнения: 1 719
Аз също бях скептична към разните марки и съответно скъпите раници...Но е факт,че са мн здрави и качествени.На моят син раницата не е висяла на закачалка,но е стояла на земята,вкл и вън на асфалта.Не е мръднала за 3 години.Удобна е за носене (визирам ергономичния гръб на раницата и широките и меки презрамки) .На Белмил е.😉

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт