Любители на котки - Тема 166

  • 21 810
  • 750
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 641
Блеки съм го къпала два пъти. Веднъж като потеглихме от село към вкъщи и веднъж след това, защото се беше омазал, сещате се с какво. Ама той тогава не се къпеше сам. Обаче почва да понамирисва вече. Не искам да го къпя сега, защото една седмица беше на антибиотик, заради кашлица. Не искам и да ми мирише така. Сякаш женската котка при мама не мирише, а е къпана всичко на всичко 4 пъти за 15 години. Е, понякога мама и мие дупето, като не се сеща сама Grinning
Четох една статия, в която пишеше, че котките не обичат вода, защото като са мокри не можели да си регулират телесната температура. Дали е вярно, не знам.

# 616
  • Мнения: 4 981
Успях да почистя голяма част със суха носна кърпа. А утре като купувам храна ще питам пак доктора.
То като се сблъскваш за първи път с нещо и се чувстваш неловко. Да не казвам,че изобщо не мислех, че това са гурели Sad

Днес аз също мих лапички. От старателно заравяне, така се беше омазал...После подсушавах с домакинска хартия. За къпането, чета че е добре от малки да ги свикнеш. Но ме е страх да не го разболея.
Ето го. Има още, но засега толкова .

# 617
  • Бургас
  • Мнения: 225
Аууу, страхотен е, и какви големи маникюри е извадил, малеее♡♡♡♡

# 618
  • Мнения: 4 981
Вие, режите ли нокти? И от каква възраст ако?

# 619
  • Мнения: 3 732
Колко котки има на леглото?


Това вляво са му ушите и главата.


Една, нали? Да, ама не:



А аз къде да спя като ми е окупирано леглото?

Обичайно тя ми е в краката, той на съседния фотьойл върху дрехите ми. Никой не обича да спи с мен под завивките.

# 620
  • Мнения: 7 856
Нокти не режа, не къпя котки. Първата я изпрах веднъж, защото реших, че бялата й част не е снежно бяла, след което въпреки внимателното подсушаване, се разболя леко. Лекарят, мой близък, ме нахока, като обясни, че всяка здрава котка поддържа идеално хигиената си.
Втората котка (Лъки), като я прибрах като пребито бебе от двора, беше цялата в бълхи. Купих противопаразитен шампоан  и бебочката се озова в мивката. Но след намокрянето и шампоана (който трябва да построи), горката се отпусна почти безжизнено в ръцете ми и веднага беше изплакната и подсушена. Бълхите ги махнах след голяма борба с Биокил. Лъки не е къпана повече за 15 години живот.
Мъри, вече на 7 и половина, няма никога да бъде къпана.
Гледала съм само женски котки и изобщо не миришат. Може би с котараците има проблем, не знам.
И да се оплача как днес ми вдигнаха кръвното. Минах отново покрай зоомагазина с нещастното бенгалче на витрината (май вече месец или повече е на витрината, май там ще порасне и не е ясно какъв ще му е живота). Гледам го и ми се плаче. Една възрастна и проста продавачка пуши на вън. И като се спирам пред витрината, започва да ми обяснява породите на кутретата (доста на брой различни, в няколко отделения). Аз любезно казах, че ми е жал за нещастното коте...
И се започна една канонада срещу мене - как тя цял ден от сутринта обгрижвала животните, как били най-щастливите (затворени със седмици и месеци в под половин кубичен метър). Попита ме колко котки имам - казах само една. Защо съм била излезнала и съм я оставила сама... Обяснението, че спи до мен, играем и се галим, когато тя реши, нямаше значение.
Според нея най-щастливите животинки са затворените на витрината (бенгалчето гледаше много нещастно), а домашните са пренебрегнати и нещастни...
По дяволите, в цивилизовани свят така ли продават кутрета и котета? Ако не, какво може да се направи, за да престане тази идиотска търговия?

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 19:46 от Недоволна

# 621
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Това коте на витрината може да се инвалидизира от обездвижване.Направо ужас.Те имат толкова енергия,толкова обичат да бягат,да си играят...
Някои хора не могат да се поставят на мястото на другите и вероятно тази дама не може да си представи да я затворят в тясно пространство.И там да са вода,храна,тоалетна.
Жалко наистина.
Нямам идея дали и в другите държави е така,но това съм го виждала и е ужасно.Помня едно хъски,напъхано в аквариум.Нямам думи,то да легне не можеше нормално.

# 622
  • Мнения: 3 915
Рози,
Моята Снежка винаги има гурелче след като е спала. Аз ги махам с пръст, честно. СКО тя не ме изпревар и се измие. Малчо е малък ще се научи да се мие. С и на белите котки гурелчетТа се виждат повече.

# 623
  • Мнения: 15 491
Вие, режите ли нокти? И от каква възраст ако?
Аз, да. Има си лека тънкост. Хваща се лапката и леко се притиска възглавничката, за да се покажат ноктенцата. Действам с нокторезачка, като гледам да не засегна живеца. При котките живеца се вижда, розовее на фона на нокътя. Трябва да се внимава, защото живеца е обилно кръвоснабден и ако се нарани кърви, освен това е много болезнено за животинките. Иначе пише, че няма какво друго да стане, но и това не е малко. Пише също така, че, ако успеете е добре да се режат леко под ъгъл, аз къде успявам, къде не, щото котка ли да успокоявам, лапа ли да държа, нокът ли да режа. На предните лапки като цяло нямам проблем с изрязването на ноктите, но на задните пада борба. Тя има по две нокътчета на всяка задна лапка и ги брани с цената на живота си, ръмжи, хапе нокторезачката, абе, чудо е, чудо. Sunglasses Та там ми е по трудно, но успявам. Всъщност понякога не се усеща, че режем ноктите и търпи, спокойна е, но по някое време като се усети и почват протестите. Най ми е лесно като е сънена, тогава няма съпротива или е минимална, но като цяло с времето свикна и рязането вече не е "война и мир", както беше в началото. Grinning Пп Почнах да режа ноктите още като беше мъничка.

# 624
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 444

# 625
  • Мнения: 5 518
Не режа нокти, а май трябва;)
Къпя веднъж на няколко месеца аз, макс 2-3 пъти годишно. Моят котан е научен от детето и го къпя под душа с шампоан и слушалката. Затварям вратите на душ кабината де;)
Отделно от това е много чистотен котан. Тоалетът му е точно като на Мая, в детайли, между пръстите и ушенцата също.

# 626
  • Мнения: 4 641
Аз също обмислям рязане на ноктите. Притеснявам се дали ще се справя, без да нараня този бяс. Ветеринарят ми показа до къде да ги отрежа, но пак ме е страх.
До преди малко си играхме. Сега героя е уморен и си почива Joy

# 627
  • Мнения: 3 915
О, това между пръстите … и под ноктите… Джуджи е царица. Като вземе да дърпа и да смучи - има чувството че ще ги изтръгне Simple Smile
Не мисля, че котките имат нужда от къпане, рязането на нокти също ми се струва противоестествено.

# 628
  • София
  • Мнения: 6 224
Нито къпя, нито нокти режа. Подстригвам дупе и бърша с мокри кърпи.

# 629
  • Мнения: 15 491
О, да, и аз подстригвам дупарка.
Много е смешна като я фризирам, как гордо си разнася фризираното дупе. Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт