? Въпроси всякакви ? (2022 г.)

  • 492 399
  • 14 736
  •   1
Отговори
# 14 655
  • Мнения: 21 355
В централна ветеринарна клиника дали биха ми издали фактури?

# 14 656
  • София
  • Мнения: 18 823
Звънни и питай направо

# 14 657
  • София
  • Мнения: 6 256
В централна ветеринарна клиника дали биха ми издали фактури?
Юридическо лице, извършват услуга, плащаш си, съответно нямат право да откажат издаването на фактура.

# 14 658
  • Мнения: 1 547
В централна ветеринарна клиника дали биха ми издали фактури?
Юридическо лице, извършват услуга, плащаш си, съответно нямат право да откажат издаването на фактура.
Под въпрос е това. Спиди примерно отказват да издават фактура на физическо лице, въпреки че по закон си има правила как да бъде издадена такава.

# 14 659
  • Мнения: 3 306
   Може да се пише ЕГН на лицето, вместо ЕИК. Но за какво може да  се ползва такава фактура и пред кого? Изобщо, какъв смисъл има да се издава?

# 14 660
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 338
Вече и физически лица, например свободни професии, имат ЕИК, до миналата година се идентифицирахме само по ЕГН.

# 14 661
  • София
  • Мнения: 4 556
Знаете ли дали талоните билети за градски транспорт ще важат за 2023г? Имам още 5 броя останали и няма да мога да ги изразходвам до края на тази година
Всичко закупено като превозен документ тази година ще важи до изтичането му догодина. Това за картите. Билетите и талоните - до края на март. На сайта на София трафик има информация кое вече няма да съществува и кое до кога ще важи. На мен ми вършеше работа тримесечната карта. Вече няма да я има, но днес си я заредих. Все още са налични старите условия.

# 14 662
  • Мнения: 19 069
Билетите и талоните ще могат да се ползват до 1 март, карта за метрото за 10 пътувания до края на март.

# 14 663
  • Пловдив
  • Мнения: 41 110
Активен въглен става ли за повръщане?

# 14 664
  • Пловдив
  • Мнения: 23 980
Активен въглен става ли за повръщане?
Не. В смисъл - активния въглен абсорбира разни вещества и ако има нещо не повърнато, което дразни стомаха, ще помогне. Във всеки случай - не пречи и няма да навреди по никакъв начин.

Но ако искаш да спреш повръщането - не. Или след нощ на повръщане да регулираш баланса - пак не.

Трябва ти примерно натриев цитрат - не е против повръщане, а за доставяне на липсващи вещества.

Все пак е важно защо се повръща - ядено е нещо развалено, болен ли си, от какво?

Чаша чай от мента, хладък. Отвара от джинджифил. Против повръщане, облекчават симптомите.

# 14 665
  • Пловдив
  • Мнения: 41 110
Взех и Н.Цитрат...явно е вируса..има и Т 37,5.

# 14 666
  • Мнения: 69 359
В общият случай този вирус минава бързо за ден-два. Детето го кара миналата седмица, нищо не съм давала.

# 14 667
  • Пловдив
  • Мнения: 23 980
Взех и Н.Цитрат...явно е вируса..има и Т 37,5.
Давай с ментовия чай. Направи повече и го давай на стайна температура. Джинджифила леко люти и деца не го харесват.

# 14 668
  • Мнения: X
Масово е плъзнал този вирус, очаквай и дрисък, но не е задължително.

# 14 669
  • София
  • Мнения: 10 635
Малкото го изкара, с р-во и гадене беше.
Т до 37.9, обаче 5 дни беше тази неприятност.
За първи път толкова време отнема. Обикновено за 2 ни са отшумели оплакванията.

Общи условия

Активация на акаунт