Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 81

  • 42 041
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 697
Mrvv, извинявай, но оставам с усещането, че докторът кара наслуки и като че ли няма ясна идея какво да прави. Може и да има причина за това, но много разнопосочни решения ти дава и това в рамките на няколко дни. И е хубаво да има човек избор, но е добре и докторът да поеме отговорност и да вземе решение. Малко като че ли прехвърля отговорността за решението към вас, а това (за мен поне) е натоварващо. Аз след всичко, което описваш не знам дали бих продължила при него.
От сърце ти пожелавам успех 🍀

А би ли споделила коя клиника/ доктор е това?

# 691
  • Мнения: 451
Не знам и аз какво да мисля вече. Решихме да не правим инсеминация, а да правим опити вкъщи и другия месец евентуално ин витро или пак тези инжекции и май месец да е ин витро. В началото когато отидохме при него, миналата година януари, каза че трябва да побързаме понеже съм с по малко антрални фоликула, тогава за 1ви път чух за тях. В последствие всеки месец бяха различни и не знам дали това трябва да е така. От тогава варират между 8,13,16 и така. Сега казва, че не може тази разлика от единия месец 17, до другия на 8 фоликула, да е от регулон и щом са били толкова много пак да ги събудим с този ovaleap. Ако бях казала че искам стимулация с тези 8,щеше да я направи, но се притесних колко ще има от тях. По напред бях споделяла в темата, ние сме при Минев в Селена,споделете ако имате мнение, благодаря

# 692
  • София
  • Мнения: 697
Не знам и аз какво да мисля вече. Решихме да не правим инсеминация, а да правим опити вкъщи и другия месец евентуално ин витро или пак тези инжекции и май месец да е ин витро. В началото когато отидохме при него, миналата година януари, каза че трябва да побързаме понеже съм с по малко антрални фоликула, тогава за 1ви път чух за тях. В последствие всеки месец бяха различни и не знам дали това трябва да е така. От тогава варират между 8,13,16 и така. Сега казва, че не може тази разлика от единия месец 17, до другия на 8 фоликула, да е от регулон и щом са били толкова много пак да ги събудим с този ovaleap. Ако бях казала че искам стимулация с тези 8,щеше да я направи, но се притесних колко ще има от тях. По напред бях споделяла в темата, ние сме при Минев в Селена,споделете ако имате мнение, благодаря
Аз нямам реален опит от стимулация в България, правихме инвитро в Турция. Но да споделя, че е важно не толкова количеството, а качеството (за което често е отговорна и стимулацията). Аз, както писах по-горе имах само 3 фоликула. 8, 13 или 17! хич не са малко антрални. Учудвам се на този коментар. Виж 3 вече са си малко Simple Smile, а като включим в картинката и ФСХ 22 става съвсем интересно. Според докторката, при която ходех в Бг беше невъзможно да забременея с моя яйцеклетка (д-р Персенска, Надежда), директно искаше да ме включи в донорска програма и на естествен цикъл дори не искаше да пробва. Важно освен нас и докторите да вярват, че могат да се случват нещата. А те се случват. Стискам палци на всички!

# 693
  • Мнения: 50
Здравейте!
В понеделник ще пускам изследвания за тромбофилия,имунологични! И естествено от вчера съм с грип,някой знае ли дали ще е проблем това за самите изследвания? Не пия антибиотик,а само прахчета за настинка😞

# 694
  • Мнения: 1 612
Доколкото знам,  няма проблем. Тромбофолията е вродена, или я имаш или не. Но си питай доктора за твое спокойствие. Успех

# 695
  • Мнения: 184
Доколкото аз съм чела имунологичните се влияят от всеки вирус и настинка, защото организма се опитва да се пребори и се повишават т-клетките. Но за ваше успокоение може да попитате лекаря.

# 696
  • Мнения: 747
За имунологични изследвания ми беше казал лекарят, че трябва да съм абсолютно здрава, питайте задължително.

# 697
  • Мнения: 4 097
За тромбофилията няма да има проблем да я пуснете, за имунологичните - попитайте лекаря си, защото може би, тях няма да може. Успех!

# 698
  • Мнения: 175
Здравейте. Бихте ли споделили как протича замразен трансфер на естествен цикъл?

# 699
  • Мнения: 223
Здравейте момичета.Нова съм в темата,доста объркана,изчетох всичко във форума и нета и вече се побърквам....
Моля ,помогнете ми в моите размисли: С така поставената диагноза можем ли да кандидатстваме за финансиране от фонда с тубарен фактор?
И : дали тази ДНК фрагментация е добра за инвитро? Благодаря от ❤️ !

Последна редакция: нд, 27 мар 2022, 17:47 от AVatar 652017

# 700
  • Мнения: 312
Здравейте,момичета.
Днес на втори ден от цикъла бях на обичайния преглед ,всичко беше и ми изписаха Фемара за 5 дни по 2 таблетки на ден. Въпроса ми е според вас този препарат качествен ли е за започване на стимулация и има ли някоя от вас в подобна ситуация?

# 701
  • Мнения: 290
Приемала съм само фемара (или Летрозол - едно и също е общо взето) и имах по 2-3 фоликула, както при по-силна стимулация. Успях и да замразя ембриони. Нямах странични ефекти, но си е до организъм. Успех желая!!! 🍀

# 702
  • Мнения: 312
Благодаря ти ,Desire. Ето от такива коментари имах нужда♥️😊
quote author=🍀🌼Desire 🌼🍀 link=topic=1403657.msg44522835#msg44522835 date=1648400633]
Приемала съм само фемара (или Летрозол - едно и също е общо взето) и имах по 2-3 фоликула, както при по-силна стимулация. Успях и да замразя ембриони. Нямах странични ефекти, но си е до организъм. Успех желая!!! 🍀
[/quote]

# 703
  • Мнения: 819
Здравейте момичета! След много години съм решила да сменя болница Надежда! Още незнам обаче при кого да отида! Искам да знам вие при кой доктор сте? И от кой сте доволни?

# 704
  • Мнения: 1 612
Аз съм в КИРМ Плевен при доц. Иванов. Много изследвания, едно инвитро, СЕТ едно дете и след една година ЗЕТ  бременност в 6ти месец вече. Доволна съм, пуска много изследвания преди това, лекува и когато както той се изрази "сме направили всичко" действаме. Успех и дано намериш твоя лекар Heart

Общи условия

Активация на акаунт