Избор на вино # 2

  • 31 160
  • 406
  •   3
Отговори
# 390
  • софия
  • Мнения: 1 216
Да побутна малко темата, ще си помисли човек, че не пиете вече вино. Simple Smile ]
А! Само сме сменили боята, не че сме спирали. Blush
Много приятно, с изразен цитрусови аромат е  Тамянката на downtown.
 

# 391
  • Мнения: 3 321
Любим сорт, благодаря за препоръката. Включвам се в темата с португалско розе:
Доста добре е, а цената му в Португалия и Европа е символична.

# 392
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 810
От къде купувате това португалско розе?

# 393
  • Мнения: 1 083
От къде купувате това португалско розе?
От едно квартално за вино, където ми го продават на около 11 лв, в Била е около 17-18 лв, а в ебаг съм го срещала за около 13 лв. Пиша приблизителни цени, че са с някакви стотинки и не не ми се рови. Виното е съвсем леко газирано и много приятно.

# 394
  • Мнения: 796
Здравейте, случайно открих темата.

Знаете ли нещо за марка Bulgariana? Намирам гъмза и каберне от тях. Около мен няма много избор на българско вино.

Какво вино бихте препоръчали за човек, който не е особено запознат с червени вина и пие повече бели, нещо, което да е лесно като преход?  Съжалявам ако въпросът ми е широк.

П.П. Ще ми е интересно да опитам португалски вина. Скоро ходих на дегустация на италиански и не бях много впечатлена. Приемам препоръки и за тях.

# 395
  • София
  • Мнения: 1 983
Lady Royal - Много ти благодаря за добрата оценка Flowers BouquetWine Glass

Радвам се, че темата е живнала с нови хубави включвания Wine Glass

Cool_Cat - доколкото разбирам, живеете в чужбина. Ако е така, наистина ще Ви е труден достъпа до българско вино. На питането Ви, бих отговорил с препоръка към червени вина от сортове Пино Ноар и Каберне Фран. Поне за мен, те са по-леки и пивки. И въпреки, че не сте дотам очарована от италианските, бих си позволил да Ви обърна внимание конкретно на вината от сорта Примитиво, от област Пуля. Повечето са меки, обли, вкусни и сочни с фокус върху плода. Американски и Австралиски вина от сорта Сира също са отличен избор, защото очаквам повечето такива масови вина, да са направени с минимално отлежаване или без отлежаване в дъб, което дава на Сирата друг, по-мек и объл характер.
Като споменах по-рано сорта Примитиво, същия го изписват някои производители, като Зинфандел. Ако попаднете на него - тествайте смело.
Мисля, че ще Ви допаднат и червените вина от Риоха, Испания. Да кажем от сортове, като Темпранийо.
От Аржентина може да тествате доста червени вина, и то дори в най-бюджетния клас, има шанс да попаднете на чудесни предложения, защото ги правят по-леки и пивки, без значение на сорта.
Друга насока, която бих Ви дал, е да не се притеснявате от ножицата в цените. Това, че може да видите огромна разлика, не значи, че по-изгодните са лош избор. Във вашия случай, дори е възможно по-скъпите вина, да бъдат по-лошия вариант.
Wine Glass

Последна редакция: сб, 13 апр 2024, 13:31 от Deetron

# 396
  • софия
  • Мнения: 1 216
Благодаря Deetron! Научих, че примитиво и зинфандел са едно и също! Hands Thumbsup

# 397
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 810
От къде купувате това португалско розе?
От едно квартално за вино, където ми го продават на около 11 лв, в Била е около 17-18 лв, а в ебаг съм го срещала за около 13 лв. Пиша приблизителни цени, че са с някакви стотинки и не не ми се рови. Виното е съвсем леко газирано и много приятно.
Благодаря за отговора.
Ще го пропусна. Не обичам пенливите.

# 398
  • Мнения: 796
Благодаря за изчерпателния отговор, Deetron! Определено съм набелязала австралийските сира за пробване. Зинфандел ми е познат. Пробвала съм преди време, но мисля, че беше доста сладък.

Благодаря за идеите за испански вина! Записах си идеи.

Да, аз не съм винен сноб. Нямам проблем с бюджетни вина Simple Smile

# 399
  • София
  • Мнения: 12 013
Наскоро пих това:

Много ми хареса.

# 400
  • Мнения: 10
Какво мислите за това розе на Линар-Памид? Пише че вината им са без сулфати
https://linar.bg/produkt/%d0%bf%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%b4-2023/?sRef=hqbs5bny0f

# 401
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 810
Мнение за този сайт? www.vinokral.bg
Имам ваучер за 80 лв и се чудя...те знаят на кой да изпращат ваучери за вино Grinning

# 402
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 183
и аз имам но го изхвърлих- малко прекалено е да искат да поръчваш за 160 лв вино. поредният нагъл търговски трик.

# 403
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 810
може би е така, но иначе каква сметка ще имат. нали трябва и да печелят.

# 404
  • Мнения: 1 609
И аз получих такъв ваучер преди може би два месеца. Проверих легитимността на сайта, притесняваха ме положителните отзиви, много изкуствени изглеждат.
Сайтът е ОК, немският "оригинал" работи успешно от години.
Ползвах си ваучера, поръчах два кашона вино. Направи ми впечатление, че ваучерът се приспада от сумата, независимо дали продуктите са на редовна или промоционална цена.
Принципно съм подозрителна към големите отстъпки, защото това означава изначално много завишени цени.
Възползвах се обаче, защото исках да опитам конкретни вина, които не са налични в България. Отварям ги в офиса по разни поводи, харесват се много.
За мен не е "нагъл трик" да има условие за ползване на ваучера. От опит зная, че подобни условия са задължителни, ако искаш при дадена акция да излезеш на О, т.е. да не си на загуба. Конкуренцията е прекалено голяма, за да говорим за значителни печалби в условия на голяма промоция. Обикновено са минимални, ако въобще ги има. Транспортът на тежки стоки като виното и фактът, че е алкохол, страшно повишава куриерската услуга. Безплатният за клиента транспорт е сериозно перо за магазина, а при поръчки под сумата за безплатна доставка съм сигурна, че магазинът поема значителна част от цената.
При съмнения винаги можете да проверите цената на дадено вино в други сайтове.

Общи условия

Активация на акаунт