Неподходящи мъже

  • 13 753
  • 361
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 18 432
Ами ако останеш сама, тогава ще кажеш как предпочиташ. Предварително е като отказ от наследство преди да умре наследодателя, не е валиден.
И оставете мъжете сами да си перат чорапите - аз никога не съм прала, съответно и не съм се оплаквала по форуми. И зъбите да си мият сами. Това си е лична хигиена, всеки сам си я поддържа. (А ако някой пере, поне да не го представя като великата жертва.)

# 241
  • Мнения: 6 969
Е, защо се хващаш за израза. Разбра ме, че говоря образно и визирам по-голямото количество домакинстване ако живееш с мъж пред това ако живееш сама.

# 242
  • Мнения: 18 432
Идеята явно е, че трябва да се живее като Кари Брадшоу, разбрах, разбрах.
(Никаква Шарлот, тя горката какво прави в тоя филм изобщо... Stuck Out Tongue Winking Eye)

# 243
  • София
  • Мнения: 39 175
Ами това са трендовете и в реалния живот, при мъжете, жените и наемите. Малко апартаментче, стая и кухня, за една персона.
И все по-трудно става тази персона да се събере с друга персона. И всеки обвинява другия, че е неподходящ. А пък то всъщност всички си пазят собствената кутийка.

# 244
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Ами това са трендовете и в реалния живот, при мъжете, жените и наемите. Малко апартаментче, стая и кухня, за една персона.
И все по-трудно става тази персона да се събере с друга персона. И всеки обвинява другия, че е неподходящ. А пък то всъщност всички си пазят собствената кутийка.

Нормално. В наши дни повечето деца са по едно в семейство и от малки живеят с нагласата, че света се върти около тях и все някой трябва да се съобразява с тях. Те не могат да се съобразяват с никой и за нищо. Тоест егоизма им е добре култивиран и развит. И после всеки в кутийката си с котката или кучето и чака някой да му отиде на крака, защото никога не е живял с нагласата и разбирането, че той също трябва да се мръдне. Ама повечето насреща му и те такива като него. И после нямало... Как да има?

# 245
  • Мнения: 2 645
Когато и двамата са на една вълна, това е все по-често срещан модел на уж съжителство - всеки в дома си, гостуват си постоянно, пътешествия, връзка това-онова, но си имаш лично пространство.
Това е приложимо при хора над 50 год., с големи деца, бивши бракове и за които личната свобода е над всичко.
Горещо одобрявам.

# 246
  • Мнения: 18 432
Само дали при всички е така бляскаво и такъв купон, както си го представяте, не знам, ама ха дано... Joy

# 247
  • Мнения: 6 969
Ооо Кари Брадшоу, не, не, много драма там. Миранда предпочитам аз и малко Саманта в подходяща обстановка Joy

# 248
  • София
  • Мнения: 35 339
Май не сте гледали продължението Whistling

# 249
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
И все по-трудно става тази персона да се събере с друга персона. И всеки обвинява другия, че е неподходящ. А пък то всъщност всички си пазят собствената кутийка.
Не е трудно.

Проблема идва оттам, че точно тези, които обичат да приказват за това кой какво слагал на масата и колко повече било от другия, всъщност с този другия са реално един дол дренки.
Комбинация, в която разликата между това какво двамата могат НАИСТИНА да сложат на масата е като пропаст, или не започват развитие, или съществуват изключително за кратко, поради простата причина, че разликите между двама такива за всичко останало, за каквото се сетиш, са също като пропаст.

В практиката по-често си мерят.... характеристиките хора, които при които разликата е малка, а не голяма, тоест, хора в една лига, не в различни. Grinning

# 250
  • Мнения: 2 928
5 страници + жени обсъждат финанси ... Чудете се после защо мъжете си правим сметката и бягаме.
Я, виж ти! Ама вие мъже ли сте? Аз реших, че сте госпожици...такива бягащи.Laughing
Аз по госпожици не си падам, така че няма много да ми се отрази това бягство.
Май не сте гледали продължението Whistling
Аз не съм, ама четох някъде, че в реалния живот Kim Cattrall  и Sarah Jessica Parker се скарали заради пари. Поради тази причина Саманта са я изключили от сериала, тъй като втората звезда се радвала на доверието на продуцентите, а тя заявила, че не може да играе с колежка, с която не може да се понася.
***
Нищо не си меря с никого. Просто казах, че не бих си оставила къщата (не е кутийка - боксониера) за да отида да живея другаде. А в къщи няма как да поканя някого да живее, не поради липса на място, а защото синът ми живее с мен и не искам това да ни развали връзката майка-син.
Подмятания като това: "Той е вече голям, няма ли да си хваща пътя?" (особено направени от мъж кандидат за връзка с мен), не минават! Това е мой дом, следователно и дом на децата ми. Така че синът ми може да остане, колкото си иска. На мен това не ми пречи. Пречат ми ощипани госпожици, които се появяват от нищото с мераци да ми прекрояват живота. Laughing

Последна редакция: пн, 14 фев 2022, 15:23 от Ravenna

# 251
  • Paris, France
  • Мнения: 14 488
Ами това са трендовете и в реалния живот, при мъжете, жените и наемите. Малко апартаментче, стая и кухня, за една персона.
И все по-трудно става тази персона да се събере с друга персона. И всеки обвинява другия, че е неподходящ. А пък то всъщност всички си пазят собствената кутийка.

Нормално. В наши дни повечето деца са по едно в семейство и от малки живеят с нагласата, че света се върти около тях и все някой трябва да се съобразява с тях. Те не могат да се съобразяват с никой и за нищо. Тоест егоизма им е добре култивиран и развит. И после всеки в кутийката си с котката или кучето и чака някой да му отиде на крака, защото никога не е живял с нагласата и разбирането, че той също трябва да се мръдне. Ама повечето насреща му и те такива като него. И после нямало... Как да има?

Нашите деца не са единствени, а големият не се помни сам, защото са с разлика под 2 години. Пълнолетни са и отдавна си живеят всеки в собствената стая и не биха искали да съжителстват с друг. Има къде да се отделят без да плащат наем и сме готови да поемем режийните им, но не искат. Блокът ни е пълен с 30 и 35 годишни, които си живеят в детските стаи и не съм ги и видяла някога в двойка с друг човек, от противоположния или същия пол. Кучетата им ги извеждат основно родителите им.

Проблемът не е в площта, поне според мене, а в повечето избор, който имаме. Ако беше площта, то в развитите държави с ниска, отдавна раждаемост хората щяха да се събират рано с партньор, а в тези с жилищна криза да се женят по-рядко, но е точно обратното и Канадата на Равена е добър пример. 

Мъже с големи, собствени къщи са ми предлагали съжителство като бях млада, но не исках да се местя в нов квартал, да пътувам по-дълго до работа, да местя багаж, да прекарвам почти всяка вечер с един и същ, чужд човек, да си променям хранителните навици, чаршафите ми да миришат на мъжки парфюм, ей такива нещица. Предпочитах живот със съквартирантКи, тоест жени, та не е отбягване на живот с други хора, а отбягване на обвързване с партньор.

# 252
  • Мнения: 131
Моите отношения с неподходящ мъж продължават вече близо 2г. с няколко раздели и събирания. Мъжът е проблемен, обременен от семейната си история. След като си тръгнах за пореден път се върнах при него. И ето пак проблем - наскоро беше арестуван, лежа 24ч. в ареста, предстои дело, ще бъде осъден условно. Не знам какво да правя. Никого не съм обичала така силно , щастливи сме заедно, без него съм като болна, но подозирам, че проблемите, които създава няма да спрат. Близките ми много се настроиха против него.

# 253
  • Мнения: 6 969
Ей не мога да го разбера това и не мога. Значи осъзнаваш, че е неподходящ, проблемен и тн. Ама стоиш с него, защото.... защото много го обичала.

# 254
  • Мнения: 354
Тва се вика любов и отдаденост. Браво на жената.

Общи условия

Активация на акаунт