Препоръки за бойлер за баня

  • 15 477
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 170
Моля, препоръчайте ми бойлер за баня. Насочила съм се към Теsy, Eldom или Diplomat. Чудя се дали да е 2 или 3 киловата. Ще съм благодарна за мнения и препоръки.

# 1
  • Мнения: 1 600
За киловатите, ако ви трябва бързо стпляне, 3 кв. Ако това не е от значение или инсталацията е стара, 2 кв. За изброените марки, имам наблюдения от стари Теси, вървят си, за новите не знам. На нас ни препоръчаха Бош като сменяхме, доволни сме.

# 2
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Много пошла информация. Кажете колко членно семейство сте, какъв е бюджета ви, кухнята ще тегли ли вода от него?
Също проточен е вариант. Имате ли трифазен ток?

# 3
  • Мнения: 11 750
Значението на тази дума е обидно.  Вероятно си искал да кажеш " "постна", непълна, оскъдна".


Насочила съм се към Теsy, Eldom или Diplomat.
От тези трите единствено на Елдом стават.
Мои близки бяха с Теси докато една нощ не изби и не наводни цялата къща. Беше в гаранция. От фирмата им дадоха нов. И той работи около година и половина и пак същата история-наводнения, ремонти, разходи. Добре, че имаха застраховка на жилището....... Не са добри бойлери.

# 4
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Да , наистина постна, явно коректора я е променил.
 
 Аз харесвам Елдом по други причини.
Имат много по-добра изолация и елипсовидния фланец пък намалява възможността от взрив.  Защитата от прегрявате е разделена, а не като при Теси в термостата. Единствения проблем при Елдом е пластмасовата тръба за изход, която се строшава след 3 година,  но пък струва 5 лв, което вобще според мен не минава за проблем.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 09:02 от Васил Василев

# 5
  • Мнения: 11 750
Василе, имаме един в една къща. Вече осма година си работи чудесно.

Авторката,
С неръждаеми водосъдържатели и 80-литрови:
https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ELDOM … WV08039I/p/729723
https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ELDOM … 046I-3kW/p/729815

С емайлиран водосъдържател и 100-литров:
https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ELDOM-WV10046/p/729706

Забравих да напиша, че гаранцията им е  60 месеца (5 години).

# 6
  • Мнения: 1 170
Много пошла информация. Кажете колко членно семейство сте, какъв е бюджета ви, кухнята ще тегли ли вода от него?
Също проточен е вариант. Имате ли трифазен ток?
Нямаме трифазен ток.  Тричленно семейство се. В кухнята сме с проточен бойлер, така че за там няма да тегли вода.
Мисля, че проточен бойлер не ни е вариант. Къпала съм се с такъв като съм била на гости, сякаш водата не беше достатъчно топла. Може би за лятото е добре, ама за зимата...
Ще ми се да се вместим в бюджет до 300 лв. Предишният ни бойлер е Елдом. С него сме вече 16 години. 2 -3 пъти сме сменяли нагревателя му, но сега се е пробило гърнето и ще трябва нов бойлер. Достатъчно вярно ни служи старият.
Май пак ще се насочваме към Елдом, като чета мненията за Tesy...
Благодаря на всички, които споделиха мнения!

# 7
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Елдом ще е най-добре. Като за трима 100-120 литра е добре. 2 или 3 киловата. Зависи кога и как ще го включвате и ползвате. Трябва да е правилно свързан и монтиран. Много хора подценяват това. Правилното свързване и монтиране удължава много живота на бойлера.
Ако има възможност, бойлера не трябва да е в банята. Иска и профилактика през 3-4 години. Тоест да се отвори и да се почисти.

# 8
  • Мнения: 550
Само да вметна че бойлерите на Бош които се предлагат тук по техноверигите са правени от Теси. Сега разбира се може и да има някои изключения правени да кажем в Германия ама цената им няма да 250-280 лева.....
Елдом са добре, особено ако си вземете неръждаем, но са по-скъпи.
В къщи сме на ТЕЦ но имаме бойлер за всеки случай (ремонт и/или профилактика на ТЕЦ-а) Аристон....вече и Аристон не е това което беше. Нашия е правен в Русия....

# 9
  • София
  • Мнения: 2 435
А какво ви е мнението за  бойлери Atlantic?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 435
А какво ви е мнението за  бойлери Atlantic?
Имам нужда от съвет относно бойлер. Налага се да е хоризонтален. Спряла съм се на няколко, моля, насочете ме кой да избера. Искам да е икономичен  /доколкото е възможно/ и надежден.

https://vimax.bg/horizontalni-boyleri/horizontalen-boiler-tedan- … ESC&limit=100

https://vimax.bg/horizontalni-boyleri/horizontalen-boyler-eldom- … ESC&limit=100

https://vimax.bg/horizontalni-boyleri/horizontalen-boiler-aristo … ESC&limit=100

Аристонът ми се вижда слаб 1800 W.
Ако имате по-добри предложения, моля кажете.

# 11
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Аз бих се доверил на това Eldom Galant DU080

# 12
  • София
  • Мнения: 2 435
Аз бих се доверил на това Eldom Galant DU080
Василев, благодаря, това беше първоначалният ми избор, но по-късно реших, че ще слагам сушилня и бойлерът трябва да е хоризонтален, ноооо... мокрото помещение е с ширина 1 м и няма как да сложа бойлера  хоризонтално.

# 13
  • Мнения: 11 750
Още един глас за Елдом.
А хоризонтален, но монтиран на съседната стена (перпендикулярно на първоизбраната) няма ли да стане?
Питам, защото бойлер над сушилня, малко ми се струва притеснително, ако недай боже прокапе.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 435
Още един глас за Елдом.
А хоризонтален, но монтиран на съседната стена (перпендикулярно на първоизбраната) няма ли да стане?
Питам, защото бойлер над сушилня, малко ми се струва притеснително, ако недай боже прокапе.
petiaivanov, благодаря за идеята, не ми беше хрумвало... обмислях варианта да го сложа на  съседната стена (перпендикулярно на първоизбраната), но вертикално, само че, между сушилнята и бойлера ще има 10 см разстояние / има около 20 см, където се "застъпват горната част на сушилнята и долната на бойлера, ако ме разбра/ и ми се стори малко ....

# 15
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Имам нужда от съвет относно бойлер. Налага се да е хоризонтален. Спряла съм се на няколко, моля, насочете ме кой да избера. Искам да е икономичен ...


Коментирано е безброй пъти. Нови закони във физиката няма. Колкото вата пише, толкова консумира. Един литър вода се затопля до определени градуси с точно определено количество енергия. Ни повече, ни по-малко. Икономията може да дойде от нощна тарифа или соларни панели (примерно).

# 16
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Икономия при бойлер идва от изолазията му, нещо не сте я коментирал/ли?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 435

Имам нужда от съвет относно бойлер. Налага се да е хоризонтален. Спряла съм се на няколко, моля, насочете ме кой да избера. Искам да е икономичен ...


Коментирано е безброй пъти. Нови закони във физиката няма. Колкото вата пише, толкова консумира. Един литър вода се затопля до определени градуси с точно определено количество енергия. Ни повече, ни по-малко. Икономията може да дойде от нощна тарифа или соларни панели (примерно).
Тогава защо едните са енергиен клас В, а другите С?
И още един въпрос /не е специално към вас.../ емайлиран или неръждавейка?

# 18
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Икономия при бойлер идва от изолазията му, нещо не сте я коментирал/ли?

Естествено. То няма и какво да се коментира на тема изолация. Единственият бойлер, който ми е правил някога впечатление с изолацията си беше испанско производство. Тук не знам дали изобщо може да се намери.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 435
По въпросът за избор на бойлер.

# 20
  • Мнения: 147
Благодаря, много полезна информация!

По въпросът за избор на бойлер.

# 21
  • Мнения: 121
Здравейте, бойлера ни се развали и трябва да купуваме нов. Моля за съвет към коя марка да се насочим. До сега бяхме с Теси 80 литъра хоризонтален. Прочетох, че веритикалните бойлери са по-добри, но нямаме място в банята и трябва да е хоризонтален. Другото ограничение което имаме е, че трябва да е същия размер или закачането да е на същото разстояние, защото вече са пробити дупките, а къртене отново е голям проблем - плочките са нови и доста дебели, има голяма вероятност да се спукат при пробиване на нови дупки. Не съм доволна от Теси, но мой нямам много голям избор за съжаление. Майстора който идва да констатира повредата изказа мнение, че всички марки са еднакви и каквото и да взема все има вероятност да се развали. Моля за съвет дали да взема отново Теси или да търся друга марка със същите параметри ако е възможно. Не съм технически грамотна по тази тема и не мога да преценя. Ще бъда много Благодарна за съвети и мнения.

# 22
  • Мнения: 511
Елдом ще е най-добре. Като за трима 100-120 литра е добре. 2 или 3 киловата. Зависи кога и как ще го включвате и ползвате. Трябва да е правилно свързан и монтиран. Много хора подценяват това. Правилното свързване и монтиране удължава много живота на бойлера.
Ако има възможност, бойлера не трябва да е в банята. Иска и профилактика през 3-4 години. Тоест да се отвори и да се почисти.
Със 80л бойлер може и трима души да се изкъпят.
Ние във вкъщи сме със 80 л и се къпим спокойно всички.

# 23
  • Мнения: 21 282
Здравейте,предстои ни ремонт на банята и може би смяна на бойлера.
Сегашният е едновремешен неръждавейка,но май ще е ок да го сменим.80 литра е.
Трима сме ,но топла вода върви и към кухнята.
100 или 120 литра ще е ок?

# 24
  • Мнения: 1 600
Ами зависи от потреблението ви, едно количество топла вода се харчи в кухнята с миялна, друго без. Едно количество се харчи в банята с една, две тинейджърки вкъщи, друго без... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 769
От години залагам само на Аристон, отлични бойлери. И като добавим смарт функция , има пълен контрол кога да се пуска и колко е загрял.

# 26
  • Мнения: 21 282
Благодаря ви,ще го помислим малко.

# 27
  • Мнения: 550
От години залагам само на Аристон, отлични бойлери. И като добавим смарт функция , има пълен контрол кога да се пуска и колко е загрял.
От години...защото си бяха от Италия. Да не ви казвам моя Аристон купен преди 2 години от къде е. И въобще не мога да дам гаранция че балона е изработен със същото качество. Но го поръчах онлайн и не видях на място. (Made in Russia)
Относно литража на бойлера....всеки трябва да си прецени консумацията, колко човека са,но като цяло в 90% от случаите за бойлер ми се струва че "колкото повече-толкова повече". Ние сме на ТЕЦ (руския Аристон е само резерв) и така сме свикнали че един бойлер 80литра стига за човек и малко....

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 700
аз залагам на нераждавейка с голяма гаранция
https://praktiker.bg/bg/Obemni/BOYLER-TEDAN-MB-80-E23I-STANDARD-INOX/p/723144

# 29
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Танчето 29, зимата, бойлер 80 литра не ми стига на мен
Сега се справям. Така, че е индивидуално
Аз много уважавам проточните бойлери, но тези над 20 kW
Ако нямате трифазен ток, но можете да инвестирате, погледнете термопомпените бойлери.

# 30
  • Мнения: 2 769
От години залагам само на Аристон, отлични бойлери. И като добавим смарт функция , има пълен контрол кога да се пуска и колко е загрял.
От години...защото си бяха от Италия. Да не ви казвам моя Аристон купен преди 2 години от къде е. И въобще не мога да дам гаранция че балона е изработен със същото качество. Но го поръчах онлайн и не видях на място. (Made in Russia)
Относно литража на бойлера....всеки трябва да си прецени консумацията, колко човека са,но като цяло в 90% от случаите за бойлер ми се струва че "колкото повече-толкова повече". Ние сме на ТЕЦ (руския Аристон е само резерв) и така сме свикнали че един бойлер 80литра стига за човек и малко....
Ами незнам, купувам ги от Гърция, горе долу към 6 години на бойлер карам. И не се повреждат , а просто ги сменям с по-нов модел. Не съм имал проблеми. Последния ми е произведен в Кипър и има титаниев балон.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 35
А какво е мнението ви за бойлерите атлантик вертиго и аристон велис 80 литрови плоски? Нямаме много място, а и ни се иска да е плосък.

# 32
  • Мнения: 121
Танчето 29, зимата, бойлер 80 литра не ми стига на мен
Сега се справям. Така, че е индивидуално
Аз много уважавам проточните бойлери, но тези над 20 kW
Ако нямате трифазен ток, но можете да инвестирате, погледнете термопомпените бойлери.
За проточните няма ли значение и налягането на водата? Не твърдя, че разбирам, просто съм чувала.

# 33
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
За съжаление, да има. Нагревателите им работят на висока температура, което помага за бързото наслояване на варовик по тях.

# 34
  • Мнения: 7
В София съм и имам парно и топла вода от топлофикацията. Имам бойлер, който за 4 години съм ползвал 2 пъти. Преди две години нямах топла вода за една седмица и тази година за два дена. Бойлерът ми е голям - 1 метър (не знам колко литра е това) и искам да си взема някакъв по-малък. Та трябва ми бойлер, който ще се ползва да се изкъпя, да се избръсна и евентуално да измия три чинии в банята (няма да се пуска към кухнята) за два-три дни на година. Препоръчайте ми тип бойлер (обикновен, проточен, серпентина или друг ако има), литри и мощност. Блока е панел от 86 година и ел. инсталацията е оттогава. Не знам колко квадрата е кабела до банята.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 821
Привет, ще купувам бойлер и ми трябва съвет. Тази марка и модел добри ли са. И каква е разликата между тези двата:

https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ATLAN … NTIAL-80/p/142267

https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ATLAN … ATITE-80/p/727247

# 36
  • София
  • Мнения: 1 565
Привет, ще купувам бойлер и ми трябва съвет. Тази марка и модел добри ли са. И каква е разликата между тези двата:

https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ATLAN … NTIAL-80/p/142267

https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ATLAN … ATITE-80/p/727247

Турски са, производство на Vestel. Вероятно са добри, но при липсата на ценово предимство, без да се замислям бих взела този Аристон: https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ARIST … VO-80-EU/p/722107

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 821
Ще го слагам в стенен гардероб и ме устройва размера. А каква е разиката в моделите, които съм показала, не разбирам.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 565
Ще го слагам в стенен гардероб и ме устройва размера. А каква е разиката в моделите, които съм показала, не разбирам.

Двата показани бойлера имат минимална разлика в консумацията и може би в защитата, но информацията е твърде оскъдна, за да се прецени.

Аристонът е с абсолютно същият размер. Технически е по-добър и е 80 литра, а не 65, а практически е на същата цена. Ползвам подобен и мога да кажа, че е страхотен. Вкъщи не сме с ТЕЦ и бойлерът работи нон-стоп. Сменили сме 5 други бойлера и имам база за сравнение.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 00:15 от Vilemina

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 700
тези 1.5 мощност, нещо не ми се струва да е добре - а и е нормално като грее по слабо, да издържи повече време

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 821
Просто тези бойлери са с два резервоара и два нагревателя. МОЩНОСТ 1500 W + 1000 W
И Аристона също е така. 65 литра е и той. Просто на много малко места го доуточняват това, незнам защо

Технически спецификации :

Време за загряване при ΔT= 45°С при 1500W: 2 ч 56 мин
*В окомплектовката на бойлера не е включен захранващ кабел!
Производител: Ariston
код 3626146
Монтаж: Вертикален / Хоризонтален
Обем 80 L
Номинален обем: 65 L
Номинална мощност : 1500 + 1000 W
Консумиране на ел. енергия за 24 ч. при 65°С: 1.22 kW
Магнезиев аноден протектор: Да
Максимална работна температура: 80 °C
Тегло: 26.00 кг.
Размери [В/Ш/Д]: 1090 / 490 / 270 мм
Гаранция : 60 месеца

# 41
  • Мнения: 10 595
А мнения за бойлер със серпентина? Гледах хоризонталните на Теси (120л), ама като чета май не са много ок.
Ако е хоризонтален ще е над висящия таван в банята и няма да се вижда. Ако е вертикален ще е целият в банята, иска ми се да ползвам горе нишата, но е около 60 см, няма да стане за вертикален.

# 42
  • Мнения: 1 045
Момичета, момчета помагайте със съвет, моля. Бойлера на квартирантите протекъл. Те естествено за празниците кой от къде е. Та ми се обажда съседката под нас, че в нейната баня, коридор е като по време на пороен дъжд.  Стените мокри, няма ток в банята. Та купих нов бойлер, по-нататък ще и оправям щетите, но се ужасявам ако пак се случи да няма никой в къщи и новия протече.....Как може  да се  предотврати ново наводнение?

# 43
  • Мнения: 550
Къде е монтиран бойлера? Водата не се ли оттича в канал.

# 44
  • Мнения: 1 045
Бойлера е монтиран в банята, хоризонтален е. Но канала при строителството е запушен. И един от проблемите е този и надали може да се отпуши. И на терасата е запушен/строителство 2000 година - чудо на чудесата/

# 45
  • Мнения: 2
Само не бойлер от Шишков - това е бомба със закъснител.

Бойлерът ми 150 л, с два нагревателя, закупен преди четири години и вчера Експлодира!

Бойлерът би трябвало да има 3 защити:

I (първа) защита - Термостат. Това е регулаторът на мощност, с който задаваме желаната температура (до 60 градуса). Би трябвало да не позволи температурата да се повиши над избраната от нас - защитата НЕ сработи!

II (втора) защита - Термично реле. Термозащитата трябва да прекъсне захранването при температура над 75 градуса  - защитата НЕ сработи!

III (трета) защита - Възвратен клапан. Би трябвало да изпусне налягането(парата), ако не сработят терморегулатора и термозащитата - и третата защита НЕ сработи!

Водата става на пара, свръх налягане и … добре, че експлодира една от двете меки връзки, а не казана. Трясък, зверско свистене от излизащата под високо налягане в продължение на час и половина пара. Целият апартамент наводнен, крановете на мивките повредени от парата, подути врати и най-важното - разтърсващ СТРЕС.
Слава богу, че не се случи най-лошото! Виждали ли сте снимки от взривен бойлер? Ако не сте - погледнете в нета.

Не купувайте бойлер Светлю Шишков! Не си го причинявайте

# 46
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Здравейте
В процес на избор на бойлер за къща сме
Търся 150 л, 1 серпентина, хром-никел.
Приемам препоръки. До сега все на ТЕЦ сме били, та сме много боси на тема бойлери.
Не мога да не споделя прочетената на сайта на Сетлю Шишков информация:
"НЕ препоръчваме нашите бойлери при варовита вода и вода от сондажи!
НЕ продаваме и доставяме за района на гр.Елин Пелин"
Това горното с червени букви при това!
Та явно няма да е тази марка. Понеже водата ни е варовита планираме инсталация на Омекотител.
Благофаря!

# 47
  • Мнения: 2
Миналата година едва не се взривихме от хоризонталния ни болейр Елдом. Изгоряло терморелето и продължаваше да нагрява, от външното копче на стената не се изключваше. Бучеше, излизаше пара от чешмите. Страшна работа! Извиках майстор чак след час дойде спря бушона, отвори всички кранове на чешмите да излезе парата, после и водата потече. Каза, че всеки момент е можел да гръмне. Оправи терморелето ли каквото му беше изгоряло, но беше страшна работа.

# 48
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Вие също ще си виновни, че не знаете откъде да го изключите преди да дойде компетентно лице, да не говорим, че се води законово небрежност.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 251
Някой да ползва или да има мнение за този бойлер
https://www.technomani.bg/produkt/%d0%b1%d0%be%d0%b9%d0%bb%d0%b5 … drical-5%d0%b3-2/

# 50
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
По-скоро се насочете към Елдом. Този дипломат е китайски.

# 51
# 52
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Тедан са здрави бойлери, но аз за бойлер с механично управление не бих дал толкова пари. https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ELDOM … 08039E34/p/729708 вижте този

# 53
  • София
  • Мнения: 2 923
Някой с мнение за бойлери Атлантик?

# 54
  • Мнения: 9 255
Ние ползваме климатик "Дипломат" е сме много доволни. Фирмата беше българска,но я продадоха на китайците...

Иначе,сме на проточен бойлер. Малко повече ток харчи,но пък като влезеш да се къпеш,не се притесняваш,че внезапно топлата вода може да свърши... Yum

# 55
  • София
  • Мнения: 1 251
Някой с мнение за бойлери Атлантик?

Моя изкара 10 г при гаранция 7.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 923
Някой с мнение за бойлери Атлантик?

Моя изкара 10 г при гаранция 7.

При мен ситуацията е малко по-сложна, защото не става дума за елементарна смяна на бойлер с бойлер, а за смяна на повредено газово котле с бойлер на ток. Трябва да дам една торба с пари за бойлер от моделите Vertigo около 100-тина литра, който да се монтира на мястото на котлето, което пък е в кухненския бокс, дет се вика, на средата на дневната. По този повод ми препоръчаха Атлантик точно защото никога не правели проблеми като фирма-търговец при възникнали повреди по време на гаранцията. Иначе и Теси имат същия вид бойлери на по-ниска цена, но гаранционното им обслужване куца.

# 57
  • СИ
  • Мнения: 4 406
При мен ситуацията е малко по-сложна, защото не става дума за елементарна смяна на бойлер с бойлер, а за смяна на повредено газово котле с бойлер на ток. Трябва да дам една торба с пари за бойлер от моделите Vertigo около 100-тина литра, който да се монтира на мястото на котлето, което пък е в кухненския бокс, дет се вика, на средата на дневната. По този повод ми препоръчаха Атлантик точно защото никога не правели проблеми като фирма-търговец при възникнали повреди по време на гаранцията. Иначе и Теси имат същия вид бойлери на по-ниска цена, но гаранционното им обслужване куца.

Предполага се, че това газово котле е отоплявало и жилището. Защо не се замени с друго подобно като характеристики или ще се преминава на друго отопление?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 251
Някой с мнение за бойлери Атлантик?

Моя изкара 10 г при гаранция 7.

При мен ситуацията е малко по-сложна, защото не става дума за елементарна смяна на бойлер с бойлер, а за смяна на повредено газово котле с бойлер на ток. Трябва да дам една торба с пари за бойлер от моделите Vertigo около 100-тина литра, който да се монтира на мястото на котлето, което пък е в кухненския бокс, дет се вика, на средата на дневната. По този повод ми препоръчаха Атлантик точно защото никога не правели проблеми като фирма-търговец при възникнали повреди по време на гаранцията. Иначе и Теси имат същия вид бойлери на по-ниска цена, но гаранционното им обслужване куца.

Нямам мнение за гаранцонната подръжка, моя бойлер се проби 3 г след гаранцията. А каква е подръжката на Теси ?

# 59
  • София
  • Мнения: 2 923
Накратко казано, гаранционната поддръжка на Теси е свързана с постоянни разправии за това как точно се е случила повредата и дали все пак клиента не е виновен по подразбиране за нея. Освен това може да чакаш например седмица време, за да благоволи техник да посети "обекта" и да направи оглед на уреда, след което следва и няколкодневна разправия, докато накрая се вземе решение какво точно ще се случи. През това време си без топла вода естествено. 

Що се отнася до котлето и смяната му с бойлер, цените на двата уреда са несъизмерими - 1000 лева за бойлер и около 3500 лева за подходящо котле. Апартамента няма да остане без отопление, защото е пълен с климатици. При това, и тази зима котлето се ползваше само за топла вода, понеже има едно неоспоримо преимущество - топлата вода никога не свършва в най-сублимния момент Joy

# 60
  • София
  • Мнения: 1 251
Няколко пъти беше питано за бойлери Тедан.

Все пак някой няма ли да се включи с преки впечатления от марката, особено от неръждаемите?

Обмислям покупката на такъв

https://tedan.bg/bg/elektricheski-boyler-standard-bt-80l-inox-2k … -nagrevatel.p3010

и ми е важно.

Благодаря на всички отзовали се!

# 61
  • Мнения: 11 750
Няколко пъти беше питано за бойлери Тедан.

Все пак някой няма ли да се включи с преки впечатления от марката, особено от неръждаемите?

Обмислям покупката на такъв

https://tedan.bg/bg/elektricheski-boyler-standard-bt-80l-inox-2k … -nagrevatel.p3010

и ми е важно.

Благодаря на всички отзовали се!
https://m.bg-mamma.com/?topic=939151

# 62
  • Мнения: X
В България предлагат ли се бойлери 80-100 литра с две зони на загряване?

# 63
  • Мнения: 389
В България предлагат ли се бойлери 80-100 литра с две зони на загряване?
предлагат се,100 са реални 80л.

# 64
  • Мнения: X
Може ли линк? Не виждам такива с две зони

# 65
  • Мнения: 10 595
Мисля, че бъркате 2 зони с 2 серпентини.

# 66
  • Мнения: X
Не бъркам. Blush

# 67
  • Мнения: 10 595
Не ти, Мая по-скоро.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 923
Може ли линк? Не виждам такива с две зони

Такова произведение ли се търси? https://www.tehnomix.bg/boyler-atlantic-vertigo-essential-100-80 … =41951&rlv_rpos=1

П.П. И ТЕСИ имат подобни произведения, но ценово май нямат фрапираща разлика.

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 16:01 от Mунчо

# 69
  • Мнения: X
Тц! Това е с два водосъдържателя.
Търся с два нагревателя - един входа на студената вода и един на горната една трета от обема там където се точи топлата

# 70
  • Мнения: 11 750
Тц! Това е с два водосъдържателя.
Търся с два нагревателя - един входа на студената вода и един на горната една трета от обема там където се точи топлата
Нещо такова ли?
https://boileri-bg.com/bg/120-l-s-parale-levi-nerajd/p237.html

# 71
  • Мнения: X
Това е със серпентини.

# 72
  • Мнения: 1 045
Ползвали сме само на Елдом. Сега търся плосък  80 л. за хоризонтален монтаж в баня и се колебая между Елдом https://boileri-bg.com/bg/%D0%91%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%80%D … %5B18%5D%5B%5D=93 и Теси https://praktis.bg/mnogopozitsionen-boyler-tesy-bellislimo-gcr-1 … 31-ec-80l-2400w-v и https://www.home-max.bg/el-bojler-tesy-gcr-80-27-12d-e32-ec/. Не държа да има  WiFi. Моля за препоръки от тези две марки или други като Атлантик, Аристон, Тедан!

# 73
  • Мнения: 11 750
Мисля, че Елдом е по- добрият избор.
Мои близки имаха Теси. Работи 2 години и една сутрин се събудиха насред язовир. От фирмата им го смениха, новият работи една година и пак същото. Сещате се, че на 2 пъти сменяха ламинат и се сдобиха със всички екстри след наводнение. При моя близка има Елдом и не е имала проблеми.

# 74
  • Мнения: 389
И аз преди питах в темата за същия вид бойлери и ми препоръчаха Елдом като по-надеждни. Ползвам други техни от години и ме устройва качеството и сервиза. За Теси в един магазин ми казаха,че ако се повреди се вика майстор от сервиз,с който Теси имат договор и ако не може да се поправи в срока на гаранцията ,трябва да ми свали някой друг майстор бойлера,естествено за моя сметка, да го занеса в магазина, от където съм го закупила,те да ми дадат нов и пак някой да ми го монтира. Това разтъкаване с Елдом не ми се е случвало. 3 от 4 техни бойлера съм сменяла по гаранция,че водата в нашето населено място е много зле,идват,сменят и си заминават. Ще слагам в два нови обекта,пак смятам да е Елдом най-вече заради сервиза.

# 75
  • Мнения: 1 045
Благодаря за отговорите! Доверихме се отново на Елдом и взехме https://zora.bg/product/du100w-80l-33kw-wi-fi-33-80-b-vertikalen … xr1saAm9lEALw_wcB.

# 76
  • Мнения: 98
Здравейте Simple Smile
Някой има ли наблюдение за този бойлер: https://vimax.bg/multipozicionen-boiler-electrolux-ewh100-si.html
И евентуално мнения за друга марка бойлери. Този го загледах заради нагревателите, които не са потопени директно във водата. А при нас си страдаме много от варовик. Трябва ми плосък с възможност за хоризонтално монтиране. Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 77
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Хубави са, но слаби като мощност. Погледнете това бойлер Eldom Galant DU100W

# 78
  • Мнения: 98
Хубави са, но слаби като мощност. Погледнете това бойлер Eldom Galant DU100W
Благодаря Simple Smile
Да - забелязах, че малко бавно се случват нещата със загряването на водата при Електролукс. Но ме заинтригуваха сухите нагреватели. Не знам дали си заслужават Simple Smile Иначе и този на Елдом гледах Simple Smile

# 79
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Сухите нагреватели се сменят елементарно и без да се източва бойлера, но горят по-често по мои наблюдения.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 923
Сухите нагреватели се сменят елементарно и без да се източва бойлера, но горят по-често по мои наблюдения.

Нормално е да горят по-често защото прегряват по-често поради самата постановка "сух" нагревател.

# 81
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Ами инженерно погледнато, не е трудно да увеличат площта на нагревателя за да има по-ниска температура.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 1 700
трябва да върви търговията - по скоро ще се намали площа

# 83
  • Варна
  • Мнения: 35
А какво е мнението ви за бойлерите атлантик вертиго и аристон велис 80 литрови плоски? Нямаме много място, а и ни се иска да е плосък.
Здравейте, опитвам се да ви пиша на лично, но сте изчерпали лимита си от съобщения. И аз се интересувам от двата бойлера, кой е по-надежден .

# 84
  • Мнения: 6 325
Здравейте,
Четох, че се препоръчва Елдом предимно. Дали имате наблюдения към тези бойлери:
https://www.tehnomix.bg/boyler-atlantic-genius-steatite-wi-fi-10 … =50901&rlv_rpos=1


https://vimax.bg/boileri/vertikalni-boyleri/vertikalen-boiler-bo … tronic-4000t.html

Дали си струва двойната цена на този?
https://praktis.bg/mnogopozitsionen-boyler-eldom-wifi-galant-du1 … w-2-1-1-2kw-80l-b

Мерси!

# 85
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Атлантика е 1800 вата за 100 литра. Ще го чакате доста. Боша е хубав, но имайте предвид, че се прави в Шумен в Теси. Доста по-качествен от Теси но там е правен. Елдома е бетон. За този почти няма лошо мнение.

# 86
  • Мнения: 550
Ако бойлера ви е основен начин за набавяне с топла вода хич не се вързвайте да взимате 1800 вата. Няма значение каква марка - просто да не е 1800. Моя е Аристон 1800 вата но се ползва 1-2 пъти в годината защото ми е резерв на ТЕЦ Бургас.
Макар че като се замисля...ако сте сам/сама или семейство от 2ма...може и да става. Ние сме 4ма и дори и в тези пъти когато теца има ремонт и се налага да ползвам бойлера за ден -два тези 1800 вата силно ме изнервят. Взех си такъв за да не натоварвам излишно мрежата вкъщи но ако сега трябваше да го сменям не бих мислил хич за мрежата. Че и Атлантика е 100 литра. Моя сега е 80 литра. Още повече чакане значи.....

# 87
  • София
  • Мнения: 1 251
С Атлантик 100 л 2100 Вт двама възрастни ни устройва идеално. Но е постоянно включен.

# 88
  • Мнения: 6 325
Благодаря!

Хич не обърнах внимание, че е само 1800 вата. Голяма глупост е това... Ще е основен за жилище за двама души. В кухнята е предвиден проточен бойлер.

# 89
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Що тогава не си вземеш по-обикновената версия на елдома?

# 90
  • Мнения: 6 325
Що тогава не си вземеш по-обикновената версия на елдома?

Кой модел по-конкретно ако може да подскажеш?

# 91
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Що тогава не си вземеш по-обикновената версия на елдома?

Кой модел по-конкретно ако може да подскажеш?

Прощавай. Не знам защо съм изпуснал линк да дам. За това става въпрос https://vimax.bg/index.php?route=product/product&product_id=6972

Този го имам вече 5 година. Много бързо реагира електрониката като се поизточи загрява бързо и е сравнително икономичен.

# 92
  • Мнения: 6 325
Много благодаря и като цена чудесно ме устройва!

Аз наистина не разбирам тази глупост да пишат бойлерите клас В и да им слагат слаби натреватели, после да подгряват водата вместо за 2 часа, за 5. Не схващам тази икономия.

# 93
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
При бойлерите, тая глупост е свързана с изолацията. На практика дали ще загрееш 100 литра с 3 киловата за 1ч и 30 минути или за 3 часа с 1,5 киловата е едно и също.
Бойлерите с малки мощности са направени за случаи като на Марсиан. Там където инсталацията не е предвидена за такива консуматори. Едно е 3 киловата които са 13-14 ампера и друго 1800 които са около 8. 5 ампера са доста голямо число да някои жилища, макар да звучи пренебрежително малко.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 923
Малко спам, кой както иска да го разбира - реклама, анти реклама, все тая Simple Smile . Имам приятел, на когото помагам в стопанисването на няколко апартамента за отдаване под наем. В тях той монтира САМО бойлери на Атлантик. Просто рекламациите при тях се уреждат светкавично за българските реалии. Предполагам на всички е ясно, че няма как наемател да седи една седмица без топла вода и да не се размрънка.

Общи условия

Активация на акаунт