Боя за коса - Blond51 - Клуб на блондинките

  • 42 851
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6
Здравейте мами! Връщам се само за да ви споделя резултата от моето боядисване. Само да вметна, не съм се боядисвала сама, а на фризьор с професионални бои и препарати. След като първо ми обезцвети корените( стоях около 40мин с обезцветителя на главата, както винаги), след това ме изми и видяхме, че корените ми не са се изсветлили достатъчно ( бяха жълти на цвят, а трябваше да станат доста бяло русо), но и друг се бе случвало и смятахме,че с боята ще добием желания цвят. След което ми намаза обилно корените с нюанс 10.2, но не знам модела боя, а с останалата смес ми донамаза и дължината. След около 30мин ме изми. И какво да видим.... Корените ми, вместо да се изсветлят са станали дори по тъмни... Юнанс медено русо- светло кафяво... Смятам, че изцяло това се дължи на хормоните ми, понеже от 5г вече се боядисвам при тази жена с точно същите препарати и времетраене и много малко пъти (1,2) ми се беше случвало боята да потъмнее. Иначе доста пъти, корените стават един два тона по светли или тъмни от дължината, макар че използваме боя , която е същия цвят като останалата ми коса. Бяха ме предопредили, че може коремите ми да станат на петна, но при мен се развиха по друг начин нещата. Та това е моят опит от първото ми боядисване по време на бременност, бях в 15г.с. Надявам се на някого да послужи тази информация. Прикачам и снимка.

# 676
  • Мнения: 3 503
Привет момичета,

От половин година оставям косата си да почине след 3г избелване до бяло.. много си го харесвах, но си съсипах косата и няма Олаплекс, няма чудо, което да я оправи.. та сега почивам.

Искам да попитам, сега моята естествен цвят коса се омазнява ужасно много и русото си е сухо като слама... с какво да си мия косата?

# 677
  • Мнения: 78
Привет момичета,

От половин година оставям косата си да почине след 3г избелване до бяло.. много си го харесвах, но си съсипах косата и няма Олаплекс, няма чудо, което да я оправи.. та сега почивам.

Искам да попитам, сега моята естествен цвят коса се омазнява ужасно много и русото си е сухо като слама... с какво да си мия косата?
И 1 см корен да ми порастне е същия ужас... и аз чакам отговор на този въпрос...

# 678
  • София
  • Мнения: 1 757
Няма решение на този проблем.
Аз съм изветлена но с мазни корени и макар русото корените пак са ми мазни и трябва да мия на 2-3 дни а дължините са ми много сухи.
Принципно за иТощени и крехки дължини е хубаво преди миене да им слагаш някакъв преуош - еластисайзър, преуоша на терапист или домашен еластисайзър (рецептата я има във форума, с търсачката ще излезе) или ако не ти се занимава да даваш пари за такива скъпи продукти, взимаш някаква маска в 1 китър опаковка и преди всяко миене омазваш дължините с нея. Мазната част измиващ както обикновенно с шампоан, като за първи може да ползваш един на напура за мазен скапл, той се слага на суха коса и не достига до дължитите, чак на отмиване, но те ще са омазани, и на второ някакъв примерно за ежедневна употреба.
Че аз с този на напура не си чувствам косата чиста и ми трябва втори.
Дължините въобще няма да търкаш и ако усетиш нуждс след изплакване на шампоана от корена може пак да им сложиш балсам/маска

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 5 756
Имам питанка за мат на изсветлени дължини, с условие да не променя по никакъв начин цвета на корен и естествено тъмни дължини. Аз съм на кичури.
Чудих се дали лакме глос 10/20 с 1,8% оксидант отговаря на това ми изискване. Или е най - добре отново да си ползвам тонера на Олиосета - перла.
Най - много ме притеснява да не свали по никакъв начин пигмента на естествения ми цвят, защото там стане изключително грозно. Естествения ми цвят е по - скоро 4-5, а дължината е изсветлена до  9-10.

# 680
  • Мнения: 6
Аз съм по същия начин, че и за капак имам постоянен пърхот от години, с които едвам се оправям. Моите корени също са много мазни а краищата изтощени и сухи. Моето решение, което съм намерила за себе си и съм доволна е,че използвам най вече мъжки шампоани за пърхот и мазен скалп и в същото време преди къпане си нанасям обилно кокосово масло на дължината и най вече в краищата. А след това и в банята си слагам маска, отново за подхранване и виждам ефект. Косата е супер мекичка след това, лесна за разресване и дори лъскава. И да, кокосовото масло се изминава перфектно само с 2 ползвания на шампоана, а аз слагам обилно количество и стоя с часове. Това е моето решение и разбира се преди сушене си слагам крема на миаманте или кристали с термо защита.




Привет момичета,

От половин година оставям косата си да почине след 3г избелване до бяло.. много си го харесвах, но си съсипах косата и няма Олаплекс, няма чудо, което да я оправи.. та сега почивам.

Искам да попитам, сега моята естествен цвят коса се омазнява ужасно много и русото си е сухо като слама... с какво да си мия косата?

# 681
  • Мнения: 4 912
А аз имам един тъпичък въпрос Flushed , но винаги съм се чудела тези преуоши на суха или на намокрена коса се слагат?

# 682
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Здравейте, за първи път ще използва Koleston Perfect на Wella - Special Blonde. Доста годни ползвах Кюн, но се налага да мина на Вела. Въпросът ми е, ако някой ползва 12 номер в домашни условия - колко време стоите с боята за корени. В упътването виждам 25-35 минути ако се затопля и 50-60 минути, ако не се. Вижда ми се доста и съм озадачена. С Кюн стоях 35 мин. наясно съм, чe за всяка боя процесът е специфичен и е нужно време, за да завърши, но пак ми се вижда доста - цял час.

# 683
  • София
  • Мнения: 10 358
Здравейте, за първи път ще използва Koleston Perfect на Wella - Special Blonde. Доста годни ползвах Кюн, но се налага да мина на Вела. Въпросът ми е, ако някой ползва 12 номер в домашни условия - колко време стоите с боята за корени. В упътването виждам 25-35 минути ако се затопля и 50-60 минути, ако не се. Вижда ми се доста и съм озадачена. С Кюн стоях 35 мин. наясно съм, чe за всяка боя процесът е специфичен и е нужно време, за да завърши, но пак ми се вижда доста - цял час.

Боби, времето  зависи от силата на оксиданта и податливостта към изсветляване на косата ти, моята е светла и тънка, ако я нанасям с 6% стоя 50мин. с 9%, 30 са достатъчни. Виж как ще е на твоята коса, но при първо боядисване пробвай с по-малко и ако не е достатъчно изсветлена, стой по-дълго следващия път.

# 684
  • Мнения: 420
Момичета,
 някой да е виждал  боя Farmavita да се продава в магазин в София? Намирам я само онлайн, а ми се иска да видя на живо каталога 🙄

# 685
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Здравейте, за първи път ще използва Koleston Perfect на Wella - Special Blonde. Доста годни ползвах Кюн, но се налага да мина на Вела. Въпросът ми е, ако някой ползва 12 номер в домашни условия - колко време стоите с боята за корени. В упътването виждам 25-35 минути ако се затопля и 50-60 минути, ако не се. Вижда ми се доста и съм озадачена. С Кюн стоях 35 мин. наясно съм, чe за всяка боя процесът е специфичен и е нужно време, за да завърши, но пак ми се вижда доста - цял час.

Боби, времето  зависи от силата на оксиданта и податливостта към изсветляване на косата ти, моята е светла и тънка, ако я нанасям с 6% стоя 50мин. с 9%, 30 са достатъчни. Виж как ще е на твоята коса, но при първо боядисване пробвай с по-малко и ако не е достатъчно изсветлена, стой по-дълго следващия път.

Мерси, Наде! И моята е тънка Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 10 358
Имай предвид, че аз не гоня толкова светло русо, като твоето, при теб може и да си трябват 50мин. с 9% newsm78

# 687
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Аз дори 12% ползвам...

# 688
  • Мнения: 1 875
Цитат
Цитат на: a.l.e.n.a в чт, 01 дек 2022, 23:03
Здравейте, за първи път ще използва Koleston Perfect на Wella - Special Blonde. Доста годни ползвах Кюн, но се налага да мина на Вела. Въпросът ми е, ако някой ползва 12 номер в домашни условия - колко време стоите с боята за корени. В упътването виждам 25-35 минути ако се затопля и 50-60 минути, ако не се. Вижда ми се доста и съм озадачена. С Кюн стоях 35 мин. наясно съм, чe за всяка боя процесът е специфичен и е нужно време, за да завърши, но пак ми се вижда доста - цял час.

времето  зависи от силата на оксиданта и податливостта към изсветляване на косата ти, моята е светла и тънка, ако я нанасям с 6% стоя 50мин. с 9%, 30 са достатъчни. Виж как ще е на твоята коса, но при първо боядисване пробвай с по-малко и ако не е достатъчно изсветлена, стой по-дълго следващия път.
Аз от години ползвам Вела 12/81 с 12% оксидант и както nad_tab  каза всичко зависи от структурата на косата. Специално за моята аз практикувам 45 мин за корените плюс  още 10 мин за дължините.

# 689
  • София
  • Мнения: 10 358

 12% не е ли множко щом ти е тънка косата? С фризьор се консултирах и ми каза по-добре 50мин. с 6% отколкото 30мин.  с 9%. По-щадящо било номер 12 с 6% отколкото номер10 с 9%, при мен резултата с двете е идентичен.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 17:18 от nad_tab

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт