Работа, CV-та, HR-и, съвети - 80

  • 25 350
  • 853
  •   1
Отговори
# 795
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Няма как да стане това, защото парите ми варират и то с много. Един месец може да не взема изобщо, друг - да взема голяма сума. Миналия месец предпочетох да не ми плащат, а да ми ги дадат сега накуп. Ако е под МРЗ пак ли те ми внасят здравните? Това ми е ангажимент да си следя и само то ме интересува.

# 796
  • Мнения: 42 223
Няма как да стане това, защото парите ми варират и то с много. Един месец може да не взема изобщо, друг - да взема голяма сума. Миналия месец предпочетох да не ми плащат, а да ми ги дадат сега накуп. Ако е под МРЗ пак ли те ми внасят здравните? Това ми е ангажимент да си следя и само то ме интересува.

https://osigurovkite.com/%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0 … 0%B2%D0%BE%D1%80/

# 797
  • Мнения: 195
Здравейте,

Дали може да препоръчате посредническа фирма за работа (търсим работа на графичен дизайнер с опит - цяла година пуска на обявите в jobs.bg без успех)

# 798
  • Сф
  • Мнения: 4 830
Пробвахте ли през платформата Upwork? Там са фрийлансъри от цял свят.

# 799
  • Мнения: 594
Здравейте. Малко лаишки и дори с клюкарски привкус ще е въпросът ми, та мола чувствителните потребители да прескочат.
За DXC е питането ми. Бивш служител, който е работил там като бизнес анализатор или нещо подобно ми обяви някакви баснословни бонуси, които служителите получавали. Въпросният младеж не притежава някакви свръхкомпетенции - нищо по-специфично от перфектен английски. Освен заплатата ми говори за някакви 4 и 5 цифрени бонуси при завършен проект. Е, тук е питането ми. Такива ли ся наистина възнагражденията там, защото от преди време знам, че не бяха нещо кой знае колко уау. Ако е така, да се засилваме натам ") че някои явно доста сме се прекарали.

# 800
  • Мнения: X
Dxc дават добри условия. Имат добро ДЗ, ваучери и са доста коректен работодател. Забелязвам, че не наемат хора на санитарния минимум, което означава и че не изцеждат хората от работа, както в много други фирми правят.

Вече за бонуси зависи от екипа, в който си.

Доста е грозно да се определя кой какви компетенции имал/нямал, но какви пари взимал. Явно за да ги взима, върши работа. Няма нужда от злоба.

# 801
  • Сф
  • Мнения: 4 830
Аз не видях злоба. Всички имаме познати и си ги знаем, можем да им претеглим компетенциите.

Допълвам се: имах предложение за работа от ДХС, сумата въобще не беше пазарна за задълженията, които се включваха. За бонус не помня.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2022, 20:52 от Miraj*

# 802
  • Мнения: 2 975
1000 също е четирицифрена сума, но аз не бих се навила да работя за нея. Дават добри заплати, да, но има какво да се желае още. Може някои да не работят, но познавам други, които не смогват, даже и събота и неделя работят.

# 803
  • Мнения: 158
Здравейте, наскоро ми отправиха оферта за работа, която отказах, тъй като не ме удовлетворяваше, но ми направи впечатление, че към списъка с документи за започване, освен стандартните медицинско, свидетелство за съдимост  и т.н., изискваха и справка на кредитната история. И тъй като за пръв път попадам на това изискване, се чудя, доколко е стандартно това? И от мои приятели, не съм чувала досега, да са им искали такъв документ. А и позицията не беше нито финансова, нито ръководна. Ще се радвам да споделите опит.

# 804
  • Мнения: 2 579
На мен не са ми искали такъв документ, но разбирам защо напоследък изискват. Има много хора, затънали с кредити. Много често кредиторите звънят във фирмата, където работят задлъжнелите и ги издирват. Запорират се заплати и т.н.
Предполагам, че и за работодателя е неприятно.

# 805
  • София
  • Мнения: 17 975
Познавам доста хора, напуснали от там именно заради заплатата. Бизнес анализатори, джуниър ПМО, разни фенси типове SME-та.
Сигурно зависи и в какъв екип ще попаднеш.
Баснословни бонуси не съм чувала да взимат, но иначе са коректни, не се циганят.

# 806
  • Мнения: X
Имате ли впечатления, какво е заплащането при платените стажове в аутсорсинг компаниите?

# 807
  • Мнения: 2 993
Относително ниско, ама зависи и за каква позиция е стажа - за изпълнителен директор е едно, за чистачка друго.

# 808
  • Мнения: X
Стаж за изпълнителен директор? Или за чистачка в аутсорсинг компания? 😂

# 809
  • Мнения: 594
Познавам доста хора, напуснали от там именно заради заплатата. Бизнес анализатори, джуниър ПМО, разни фенси типове SME-та.
Сигурно зависи и в какъв екип ще попаднеш.
Баснословни бонуси не съм чувала да взимат, но иначе са коректни, не се циганят.

Именно. И моята информация е такава. Преди няколко години им отказах. Заплатата не беше нищо особено, имаха интересни придобивки и до там. Ама 5 цифрен бонус за бизнес анализатор някак ме накара да се зачудя. Явно е преувеличена сумата или е добавена нула Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт