На море в Гърция 2022 - V

  • 54 366
  • 767
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 387
Какво е мнението ви за Неа Перамос и Неа Ираклица, точно там не сме ходили досега и ме интересува хубав ли е плажа и как са цените в заведенията.Някой ви беше споменал наскоро,че цените в ресторантите са много високи в Неа Пеламос,вярно ли е?

# 691
  • София
  • Мнения: 12 066
Когато някой пита дали е хубав плажът, не е лошо да сподели какво се разбира под хубав плаж.

# 692
  • Мнения: 387
Ами например да няма изобилие от таралежи,колеви камъни по дъното и такива разни подробности

# 693
  • Мнения: 1 613
Когато някой пита дали е хубав плажът, не е лошо да сподели какво се разбира под хубав плаж.
Най-вероятно няма предвид това

а плаж с хубав пясък, но наистина е добре да се уточнява.

# 694
  • София
  • Мнения: 12 066
Когато някой пита дали е хубав плажът, не е лошо да сподели какво се разбира под хубав плаж.
Най-вероятно няма предвид това

а плаж с хубав пясък, но наистина е добре да се уточнява.
И какво му е лошото на този плаж?

# 695
  • Мнения: 1 613
Снимах този плаж, защото ми хареса цвета на морето. За съжаление както много други българи разглезени от нашите хубави пясъчни плажове не харесвам камъни.

# 696
  • София
  • Мнения: 12 066
Много пъти съм писала тук, че за мен на хубавия плаж няма пясък. Не е единствено условие за хубавост.

Често ми се сърдят, че не споделям “хубави” плажове. Но аз ги избягвам.

# 697
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 289
И ние не сме по пясъка, а и цветът/бистрота на водата по-често е по-прекрасен при камъчета/камъни.
Та, уточнявайте какво търсите.
В района, за който се пита има и пясъчни, и каменисти. За заведенията не мога да кажа нищо. Не сме полвали.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 756
Ще прекъсна спора ви за плажовете с препоръка за едно видео за любим на българите крайбрежен гръцки град, не само поради близостта му до България, а именно -  Солун. Погледът е на негов жител - Евтихис Блецас (happy traveler), който обаче този път го играе турист в собствения си град. За да няма разочаровани, пояснявам, че видеото е само на гръцки.

# 699
  • Мнения: 7 192
Централният плаж на Неа Перамос не е хубав, но аз не се сещам за нито един такъв някъде в Гърция.
Хем централен, хем хубав.

Хубавият плаж там е Амолофи, на 2-3 км.
Много просторен, ситен пясък, плитко море.
Ноооо вероятно пренаселен юли и август.
Ние бяхме за кратко в края на октомври и беше страхотно.
Цените в таверните ми се видяха прилични, дори ниски спрямо други места.

# 700
  • Мнения: 387
Фран,благодаря за отговора,ориентирахте ме

# 701
  • Варна
  • Мнения: 3 971
Централният плаж на Неа Перамос не е хубав, но аз не се сещам за нито един такъв някъде в Гърция.
Хем централен, хем хубав.

Хубавият плаж там е Амолофи, на 2-3 км.
Много просторен, ситен пясък, плитко море.
Ноооо вероятно пренаселен юли и август.
Ние бяхме за кратко в края на октомври и беше страхотно.
Цените в таверните ми се видяха прилични, дори ниски спрямо други места.


ЩО?
Плажа на Неа Ираклица и Палио си е много голям , пясъчен , широк с плажни таверни - примерно пред вила МЕДИТЕРАНИЯ и х.ВУРНЕЛИС  Simple Smile = Неа Ираклица , Палио и Неа Перамос - три слети селца до Кавала ,има огромен хубав плаж и десетки места за хранене , магазини и т.н. Напоследък много модерни и ползвани станаха готварниците с храна за вкъщи , където около 11 00 часа вадят 3-4 супи и няколко тави с прясно сготвена тип домашна храна = задължително мусака , запечена със заливка паста , винаги някаква сеафууд , в повечето предлагат и топли сандвичи , има 2-3 масички където и на място може да се хапне. Много са удобни защото в повечето места за настаняване има най - много котлони и микровълнова , а не и фурна . Все пак доста летуващи не се задоволяват с таратор , салата , диня и сандвичи , а солидно си хапват - имам познати с 3 момчета тиинове по 2 м. и зиме - лете с таратор нищо не става , а най - малкото с 1 тенджера боб и 1 тава мусака Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 702
  • Мнения: 7 192
Скрит текст:
ЩО?
Плажа на Неа Ираклица и Палио си е много голям , пясъчен , широк с плажни таверни - примерно пред вила МЕДИТЕРАНИЯ и х.ВУРНЕЛИС  Simple Smile = Неа Ираклица , Палио и Неа Перамос - три слети селца до Кавала ,има огромен хубав плаж и десетки места за хранене , магазини и т.н. Напоследък много модерни и ползвани станаха готварниците с храна за вкъщи , където около 11 00 часа вадят 3-4 супи и няколко тави с прясно сготвена тип домашна храна = задължително мусака , запечена със заливка паста , винаги някаква сеафууд , в повечето предлагат и топли сандвичи , има 2-3 масички където и на място може да се хапне. Много са удобни защото в повечето места за настаняване има най - много котлони и микровълнова , а не и фурна . Все пак доста летуващи не се задоволяват с таратор , салата , диня и сандвичи , а солидно си хапват - имам познати с 3 момчета тиинове по 2 м. и зиме - лете с таратор нищо не става , а най - малкото с 1 тенджера боб и 1 тава мусака Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Страхотно!
Хубаво е да има разнообразие и всеки да намери своето място.
Гореизброеното не е моят тип почивка и не ходя на подобни места, евентуално извън сезон за 3-4 дни.

# 703
  • София
  • Мнения: 29 281
Да, това е огромният плюс на Гърция - има море за всеки вкус.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 3 971
Скрит текст:
ЩО?
Плажа на Неа Ираклица и Палио си е много голям , пясъчен , широк с плажни таверни - примерно пред вила МЕДИТЕРАНИЯ и х.ВУРНЕЛИС  Simple Smile = Неа Ираклица , Палио и Неа Перамос - три слети селца до Кавала ,има огромен хубав плаж и десетки места за хранене , магазини и т.н. Напоследък много модерни и ползвани станаха готварниците с храна за вкъщи , където около 11 00 часа вадят 3-4 супи и няколко тави с прясно сготвена тип домашна храна = задължително мусака , запечена със заливка паста , винаги някаква сеафууд , в повечето предлагат и топли сандвичи , има 2-3 масички където и на място може да се хапне. Много са удобни защото в повечето места за настаняване има най - много котлони и микровълнова , а не и фурна . Все пак доста летуващи не се задоволяват с таратор , салата , диня и сандвичи , а солидно си хапват - имам познати с 3 момчета тиинове по 2 м. и зиме - лете с таратор нищо не става , а най - малкото с 1 тенджера боб и 1 тава мусака Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Страхотно!
Хубаво е да има разнообразие и всеки да намери своето място.
Гореизброеното не е моят тип почивка и не ходя на подобни места, евентуално извън сезон за 3-4 дни.

хе , хе , всеки сам си ПРЕЦЕНЯ Simple Smile най - близките морета и плажове хич не са малко = 12 000 км. гръцки , 8 000 км. турски и за капак 380 км. БГ и със сигурност над 20 000 хотела и безкрайно число къмпинги , вили , пансиони , къщи за гости и отделни ваканционни апартаменти - ми даже да СЕ ПОБЪРКАШ ОТ ЧУДЕНЕ КАКВО ДА ИЗБЕРЕШ

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт