Термин март 2023 тема номер 7

  • 25 506
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 248
Добро утро от мен,
аз съм си вече вкъщи. Чувствам се добре, но ще го карам на захранване първите дни, не мога да хапвам всичко. От това повръщане съм свалила килограм и малко. В момента съм +5кг от началото на бременността.
В петък съм на тонове, а другата седмица ще видим колко е наддала бебка за почти един месец от предния преглед. Heart
В болницата си ви четох, освен това ми беше страшно интересно да чета януарските мами, записах си доста полезни съвети от там за кърмене, спане, неспане  Grin откраднах си съветчета, която от вас има време да ги погледне, има какво да се научи.
Като се върне ММ живот и здраве, другата седмица ми иска да извикаме фирмата за почистване, да направим прословутото разместване вкъщи, което говоря от месеци, да подредя вече прилежно всички неща на бебето. Имам да докупувам неща за себе си и да си оправя багажа за болницата.
Уж февруари щеше да ми е за релакс, то пак ангажименти до края на месеца Grin
Пазете се, гушкам ви Cupid

# 646
  • Мнения: 196
Добро утро ☃️
Знаете ли дали консултацията с алерголог е задължителна на този етап? Вашите АГ какво казват?
Аз си мислех, че тест за упойка правят при постъпване в болницата. От друга страна, ако е тръгнало естествено раждане ще има ли време за тест?

# 647
  • Мнения: 619
Не мисля, че е задължителна консултацията с алерголог. Аз се срещнах само с анестезеолог и офтамолог.
Не във всяка болница правят такъв тест за алергии. Даже май в повечето не правят.

На някой да му е "паднал" по-ниско корема 😁 Изведнъж дишането стана по-лесно при мен 😉

Добро утро ☃️
Знаете ли дали консултацията с алерголог е задължителна на този етап? Вашите АГ какво казват?
Аз си мислех, че тест за упойка правят при постъпване в болницата. От друга страна, ако е тръгнало естествено раждане ще има ли време за тест?

# 648
  • Мнения: 1 528
Nikol, радвам се, че си по-добре и че мъжът ти скоро си идва. Не знам как си издържала толкова време без него, аз лично съм доста привързана и няколко дни като не видя моя, ми е притеснено и кофти.

Ирната,пиши как си наистина, може да качиш и някоя снимка Simple Smile

Вчера се видяхме с march23 на преглед - голяма сила сме в нашата групичка. Тя е една фина, нежна, има само корем. Heart Супер беше да видя една от вас на живо, макар и за кратко.

Иначе вчера малко се шашнах за кратко - тоновете бяха ок, малко преди 34 седмица съм, но лекарят видя, че плацентата е 3 степен, а такава трябва да е чак преди раждането. Има опасност да не доставя достатъчно кислрод и храна на бебето. Но другата седмица съм на преглед пак, ще я следим и ще следим кръвоток и наддаване и ще видим какво ще правим. Тайно се надявам все пак да си изпълнява функцията добре и да имаме още време, за да се развие добре бебето. Иначе го измериха 2400 грама.

# 649
  • Мнения: 1 380
Здравейте и от мен.

Тук съм си,тези дни често имам болки,било от херния,било от бременността. В понеделник имам тонове,а в сряда ще махам песара в надежда при д-р Павлова,тя вика, знаех,че няма да родите,спомняше си ме,че моят АГ ме е наплашил,че ще родя. 😀

Вие си говорите за кг, ами аз не съм качила нищо и това за мен е много притеснително,не спирам да го мисля,логично е,че тоест и съм отслабнала след като имам и бебе в корема. Та още докато го раждам пак ще попитам като с малкия,има ли 2 кг,че не вярвам и така,няма почти друг случай като мен и съм притеснена ,отделно малкият корем. Забремнях 61,смъкнах от гадене до 59,сега съм 61 , харесвам се,но се плаша да не съм болна.

# 650
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 561
Добро утро ☃️
Знаете ли дали консултацията с алерголог е задължителна на този етап? Вашите АГ какво казват?
Аз си мислех, че тест за упойка правят при постъпване в болницата. От друга страна, ако е тръгнало естествено раждане ще има ли време за тест?

Най-добре е да питаш израждащия ако си избрала вече. Не мисля, че е задължителна, на мен ми я искат, защото споменах че имам алергия към един антибиотик... иначе едва ли щяха.
Като цяло предвид, че всичко става и може да родиш където си искаш и ще те приемат... не бих казала, че е задължително.

EDIT:
So Close, аз ако съм финна и нежна... аз пък си помислих същото за теб Simple Smile))) Аз добре съм се прикрила иначе явно със суитчъра Grinning

# 651
  • Мнения: 451
Привет и от мен. Пиша рядко, но чета всички ви редовно. Радвам се, че болните сте вече добре и почти сме накрая.
Луси, честито! Бъдете здрави и нека най-хубавото да предстои.
Аз днес съм на преглед и док каза, че ще говорим за раждането. Като бебе са ми изкарани ябълките и почти 2г. съм била в каиши и до сега всички гинеколози, при които съм била са ми казвали, че няма как да родя нормално, само този репро каза, че това не пречи и аз много се зарадвах. Да де всичко хубаво, ама от 3 4 дни имам страшни болки в срамните кости и отстрани на краката където е била локсацията. Направо като легна и искам да се завъртя съм като труп, едва си мърдам краката. Та ще видим какво ще каже...

# 652
  • Мнения: 1 528
Mrvv, дръж ни в течение какво е казал на прегледа, може пък да стане и нормално. А пиеш ли магнезий? Какво може да пиеш заради болката, май само но шпа...

Ирната, виж сега, определено си слабичка. Обаче не си и много висока, т.е., отслабнала си спрямо преид, но бебето "изсмуква" нужното от теб. В случая то е добре, от последните ти публикации виждаме, че качва добре, ти си тази, която е отслабнала. Когато родиш и се успокоиш, ще хапваш повече, ще наблегнеш още на протеините и всичко ще се нареди. В понеделник си на тонове, а ще кажат ли колко е голямо бебенцето? Стискам палци!

March23, не се подценявай, супер си си. Като за 8 месец сме си екстра. Само да са здрави бебетата и после ще си мислим за фигурите.

По въпроса с алергиите - засега не сме го коментирали. Упоявали са ме заради пункция и махане на полип и май нямам някакви открити сериозни алергии към масовите упойки. Май няма да посещавам алерголог засега.

# 653
  • Мнения: 334
Здравейте и от мен.

Тук съм си,тези дни често имам болки,било от херния,било от бременността. В понеделник имам тонове,а в сряда ще махам песара в надежда при д-р Павлова,тя вика, знаех,че няма да родите,спомняше си ме,че моят АГ ме е наплашил,че ще родя. 😀

Вие си говорите за кг, ами аз не съм качила нищо и това за мен е много притеснително,не спирам да го мисля,логично е,че тоест и съм отслабнала след като имам и бебе в корема. Та още докато го раждам пак ще попитам като с малкия,има ли 2 кг,че не вярвам и така,няма почти друг случай като мен и съм притеснена ,отделно малкият корем. Забремнях 61,смъкнах от гадене до 59,сега съм 61 , харесвам се,но се плаша да не съм болна.
Ирна всичко ще бъде наред и с теб и с бебо . Радвай се ,че не си качила -ще бъдеш спортна мама ❤️❤️ не се притеснявай за нищо . Момичета радвам се ,че сте се видели.Струва ми се много яко хихихи. Иначе като неопитна бъдеща мама взех два броя многократни следродилни гащи , като тензух са и се перат ,ще видим дали въобще ще вършат нещо хаха. Иначе съм си взела и от този тип който си нося вкъщи като съм в цикъл. 🌷🌷Усмихнат ден на всички . И утре съм на дългоочаквана среща с малкия принц хехехех.

# 654
  • Мнения: 587
Привет и от мен. Пиша рядко, но чета всички ви редовно. Радвам се, че болните сте вече добре и почти сме накрая.
Луси, честито! Бъдете здрави и нека най-хубавото да предстои.
Аз днес съм на преглед и док каза, че ще говорим за раждането. Като бебе са ми изкарани ябълките и почти 2г. съм била в каиши и до сега всички гинеколози, при които съм била са ми казвали, че няма как да родя нормално, само този репро каза, че това не пречи и аз много се зарадвах. Да де всичко хубаво, ама от 3 4 дни имам страшни болки в срамните кости и отстрани на краката където е била локсацията. Направо като легна и искам да се завъртя съм като труп, едва си мърдам краката. Та ще видим какво ще каже...
Имай предвид, че такава болка се получава при постепенното разтягане на меките връзки на тазовите кости, които се разширяват, за да подготвят отвора на таза за раждането. Като норма това състояние е придружено от лека болка в пубисната област. С наближаването на третия триместър на бременността започва активно омекване, разтягане на неговите структури под въздействието на хормона, произвеждан от плацентата и яйчниците. Разширяването в тази област се увеличава средно с 5 мм – това гарантира свободното преминаване на плода.

# 655
  • Мнения: 1 380
Mrvv, дръж ни в течение какво е казал на прегледа, може пък да стане и нормално. А пиеш ли магнезий? Какво може да пиеш заради болката, май само но шпа...

Ирната, виж сега, определено си слабичка. Обаче не си и много висока, т.е., отслабнала си спрямо преид, но бебето "изсмуква" нужното от теб. В случая то е добре, от последните ти публикации виждаме, че качва добре, ти си тази, която е отслабнала. Когато родиш и се успокоиш, ще хапваш повече, ще наблегнеш още на протеините и всичко ще се нареди. В понеделник си на тонове, а ще кажат ли колко е голямо бебенцето? Стискам палци!

March23, не се подценявай, супер си си. Като за 8 месец сме си екстра. Само да са здрави бебетата и после ще си мислим за фигурите.

По въпроса с алергиите - засега не сме го коментирали. Упоявали са ме заради пункция и махане на полип и май нямам някакви открити сериозни алергии към масовите упойки. Май няма да посещавам алерголог засега.

So close,да,аз съм с нормално тегло спрямо ръста 162, но такива кг имах в гимназията. 😀 Не знам ще имам ли преглед,не съм сигурна,но се надявам,че водите ми намалят и в един момент ще трябва сигурно пак да се индуцира раждането както с малкия.

# 656
  • Мнения: 676
Никол, радвамнсе, че вече си си в къщи и си добре Hug
 Ирна, радвай се, че нямаш +кг, нали бебе е добре и си качва както трябва. Аз като постъпих в болницата никой не повярва, че съм 34гс. Малък ми бил корема, въпреки че съм +12кг, но бебе си расте и е добре. Даже свалих 2 кг, а той е пораснал.  На изписването в понеделник в 34+4 беше2, 400. Дори пак ми казаха, че е голям.
 Не пиша тези дни, понеже м еизписаха в понеделник, но като изключим, че вече не повръщам все още съм супер зле. Вече 8 дни имам ужасен световъртеж. Не мога да функционирам нормално. Едва се мъкна в къщи и нищо не мога да свърша Disappointed Relieved В болницата ме консултираха 6 различни специалисти и никой не успя да останови къде е причината. Чудя се дали ако отида на невролог ще може да направи някакви по- обстойни изследвания преди да родя?  Просто няма начин да родя и да гледа бебе в това състояние, а нямям никакво подобрение и много се притеснявам вече. Съжалявам за мрънкането, но найстина ми е много зле и не знам какво да правя Cry

# 657
  • Мнения: 587
Добро утро ☃️
Знаете ли дали консултацията с алерголог е задължителна на този етап? Вашите АГ какво казват?
Аз си мислех, че тест за упойка правят при постъпване в болницата. От друга страна, ако е тръгнало естествено раждане ще има ли време за тест?
Не е задължителна консултация с алерголог на никой етап, ако през живота си нямате установени алергии от какъвто и да е тип (не само към медикаменти). Ако има данни за някаква алергия, каквато и да е тя, тогава вече потърсете консултация. В Майчин дом са ме тествали за алергия към упойка, но в други болници - не, т.е. по-скоро не е задължитално да ви тестват, ако не подадете данни за някакви алергии.

# 658
  • Мнения: 203
Ирна, спокойно. Първо че 160см не е много и второ, съвсем нормално е при такива бременност да отслабнеш. Моя близка също отслабваше и аз добросърдечно и завиждах 😀 Живи и здрави са и двете с дъщеря и. То едни ревем от кг други за 😀🥰
Само да допълня, че високо протеиновите режими натоварват много бъбреците, трябва да се тренира и да се покачва мускулна маса. Не мисля че иначе имат полезен ефект, тъй като след един такъв стигнах до болница. Просто споделям опит. Та след такива режими тотално ми забраниха такава прекомерна употреба на протеини и лишения от другите основни групи храни.
Аз днес съм с някакви афти в устата и болезнени лимфни възли 😒 Отделно на моменти и аз имам световъртеж. Ама… полежавам си, както и трябва.

# 659
  • Мнения: 1 738
аз пия желязо на ампули сутрин и вечер и отделно пия и билкова кръв, която също съдържа желязо и си правя салати и сокове с цвекло

много се надявам да не стигам до инжекции, не знам как се бият, но аз имам страх от инжекции, може би ще трябва да ходиш няколко пъти седмично до болницата за тези инжекции

Аз следващата седмица съм на изследвания, ще видим дали месец пиене на ампули е регулирало нивата

при мен желязо на хапчета нямаше никакъв ефект, нищо не усвоявах, дано ампулите да се усвояват по-добре, но са неприятни за пиене, без значение в какъв сок ги разтваряш


Добро утрооо.  Днес пак съм на изследвания , за нивата на желязо. Ако са ниски АГ каза ,че ще започна на инжекции. Въпроса ми е ако се наложи такова нещо , къде се бият?

Общи условия

Активация на акаунт